ניר ברגמן ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות ניר ברגמן, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
08.08.1969
מקום לידה:
חיפה, ישראל
פריצה לתודעה:
ביים את הסרט "כנפיים שבורות" (2003)
הקשר היהודי:
יהודי

ביוגרפיה מלאה

ניר ברגמן הוא במאי ישראלי מוערך, בוגר בית הספר לקולנוע סם שפיגל (1998).
לאחר שנת לימודים באוניברסיטת תל אביב בתוכנית הרב תחומית של אומנות, עבר ניר ברגמן ללמוד בביה"ס לקולנוע "סם שפיגל" שבירושלים. ביוני 1998 סיים את לימודיו בהצטיינות, וסרט הגמר שלו, "סוסי ים" (1998), הוקרן בלמעלה מארבעים פסטיבלים וזכה בעשרה פרסים בין לאומיים, ביניהם מקום ראשון בפסטיבל לודג' ובפסטיבל מינכן לסרטי סטודנטים. הוא גם נבחר בחלוף השנים לסרט הגמר הטוב ביותר בכל 15 שנותיו של ביה"ס סם שפיגל.
בהמשך כתב את התסריט של "לתפוס את השמיים" (2002), ואז עבר לכתוב ולביים את סרטו העלילתי הראשון, "כנפיים שבורות" (2003), בו חזר ברגמן לטפל במשפחה לא תפקודית כמו ב"סוסי ים". הסרט זכה בתשעה פרסי אופיר של האקדמיה הישראלית לקולנוע ובינהם פרס הבימוי, התסריט והסרט הטוב ביותר. כמו כן, גם זכה בפרס וולג'ין של פסטיבל ירושלים על הבימוי והתסריט, הוקרן בעשרות פסטיבלים בין לאומיים ואף זכה בהם במספר פרסים בין-לאומיים, בינהם במקום ראשון בפסטיבל טוקיו, פרס חביב הקהל בפסטיבל ברלין, פרס ג'ון שלזינגר בפאלם ספריניג שבאמריקה. חברת "סוני קלאסיקה" רכשה את הזכויות עליו והפיצה אותו בארה"ב ובמספר מדינות אירופאיות ואחרות.
ברגמן חזר לטלויזיה והשתלב בסדרות "מעורב ירושלמי" (2004), "בטיפול" (2005), "להוציא את הכלב" (2007) ו"מגדלים באויר" (2009).
רק ב-2010 עלה לאקרנים סרטו העלילתי השני, "הדקדוק הפנימי" (2010).
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.