רסיסי אהבה (2011) ביקורות והאם כדאי לראות?

דילוג מהיר בעמוד זה: ביקורות תגובות גולשים

האם כדאי לראות?

כל הסיבות שיעזרו לכם לבחון האם לצפות ב"רסיסי אהבה"
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות:
3.0 רוב הביקורות שליליות  ·  צוטטו 3 ביקורות ישראליות (הצגת ההתפלגות)
ציון הגולשים:
5.9 בידי 130 מצביעים גולשי אידיבי (הצגת ההתפלגות)

הגבלות גיל:
ישראל:
הותר לבני 14 ומעלה
נימוקים: סצנות סקס
אזהרות תוכן:
באדיבות צוות אידיבי:
תוכן מיני מפורש
רמיזות לסמים
אלימות
שפה גסה

פרסים ופסטיבלים:
1 מועמדויות לפרסים
איפה ואיך רואים? לחצו כאן לכל אפשרויות הצפיה כולל שעות »

ביקורות

3 ציטוטי ביקורות על "רסיסי אהבה" מאת מבקרים מקצועיים ונבחרים עריכה
מבקר נבחר, ynet
(31.01.12)
* * * * *
" אינו סרט פסול או רע במיוחד. אך הוא נכשל במשימה החשובה ביותר - לרגש. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
* * * * *
" משחק מלאכותי, צבעוניות צורמנית והיעדר ריגוש של ממש בעלילה שכולה מדגישה את געש הלב מותירים את "רסיסי אהבה" בעיקר כסרט חלוש הבעה. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
" ניסים נוטריקה מפספס את החומר מלא הפוטנציאל שיש לו ביד, ואינו מצליח לתרגם אותו למרקם אנושי מפורט ומשכנע. קראו הכל דף ביקורת ותגובות
תגובות וביקורות הגולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 17 תגובות

שני
שני (ב-02.02.2012)
איך אני משיגה את השיר בפרסית שמתנגן בתחילת הטריילר???
גבריאל
גבריאל (ב-25.01.2012)
האב בסרט הינו "סאמי" ולא מיכה.
כילד שגדל כשכנם של המשפחה ושהוריו היו חברים של "סאמי ומלכה"
סאמי מירר את חייה של אישתו והאלימות המילולית והפיזית הייתה עיניין שבשגרה.
על פי הילדים "שמחנו תמיד שהגעו הוריך שהרי אבא הפסיק לריב עם אמא"
הסרט עושה חסד עם סאמי.
יכול להיות שעם ילדיו החדשים הוא היה אב טוב ואולי אף מיוחד אבל משפחתו הראשונה סבל שלא יתואר.
אחת שמכירה את הסיפור האמיתי
אחת שמכירה את הסיפור האמיתי (ב-21.01.2012)
רדוד ואינו משקף את המציאות, ניסיון עלוב להתסיס את הסיפור על ידי בדיונות של הבמאי, הכפשות מטופשות, שקרי ונבזי!!
נכדתו
נכדתו (ב-25.07.2011)
לאדון שגיב הנכבד, זה לא "סיפורי סבתא" זהו סיפור חייה של אמא שלי שגדלה בקיבוץ כי לא היה לאמא שלה כסף לגדל אותה ולשלוח אותה ללימודים,לא היה לה כסף אפילו לנעליים, אז אל תתערב בלי לדעת ובלי להבין מה עבר על האישה הזאת ולארבעת ילדיה, אני מציעה לך להרגע!!!!!!
שגיב הכהן
שגיב הכהן (ב-24.07.2011)
ראיתי את הסרט, מכיר את סיפור המשפחה, אך צר לי לומר שהסיפור המסופר בסרט שונה בתכליתו לסיפור המשפחה שאני מכיר.
למזל, (שלא הבנתי אם את/ה זכר/נקבה, קרא/י שוב את דברייך ותקנ/י!!), ראשית, האבא לא נטש את משפחתו אלא ננטש ע"י אישתו שלא רצתה בו עוד וזרקה אותו לגור ברחוב וזהו נתון עובדתי!!, שנית, אני לא חושב שזה המקום הנכון והראוי לנהל את הגרסאות השונות של הסיפור. בכל אשר לסיפור האמיתי אשאיר לך ולכולם לקרוא ולצפות בעדויות וידיאו אותנטיות במיזם אינטרנטי חדש שיפורסם ברשת בבוא העת אודות המשפחה.. תודה, שגיב (ידיד המשפחה)
סופי נורמנד
סופי נורמנד (ב-23.07.2011)
האמת - פנים רבות לה!!
מזל
מזל (ב-22.07.2011)
שגיב כהן-לפי מה שאני מבין, אתה נולדת לאחר שנות ה- 60 התקופה שבה מתחילה העלילה של הסרט.
המציאות האמיתית של חיי היסורים שעברו מלכה וארבעת ילדיה בשל מעללי האב רודף השמלות שהותיר רק חובות, עולים על מה שמתואר בסרט.
אבי המשפחה היה נהנתן שנטש את משפחתו, הותירם חסרי יכולת להתקיים והם היו נתונים לחסדי רחמים של אנשים בכדי שיהיה להם כסף לאכול ובגד ללבוש.

זו משפחה שנאלצה להתגורר בחדר אחד של 10 מ"ר מרובע אמא ו-4 ילדים.
חדר שהיה דל וטחוב ללא שירותים צמודים וללא מקלחת.
החדר שבו מצולם בסרט נראה כארמון לעומת החדר בו חיה המשפחה במציאות.
אז כל המקטרגים מטעם המנסים לייפות את דמותו של אב המשפחה ושלא חוו את מה שמלכה וילדיה חוו, הייתי מציעה לכם ללכת לסרט, להרכין ראש ולשבת בשקט.
כי זו האמת והיה לי חשוב כקרובת המשפחה שהכירה אותם להגיב כאן.

תודה מזל .

שגיב הכהן
שגיב הכהן (ב-18.07.2011)
לאבו קטלב, מסקנותך באשר לעץ היוחסין שלי בוודאי מוטעות, אין בכוונתי להכנס לרמות כאלה של שיח, הבעתי את עמדותיי באשר לעוול שנגרם לאדם המקסים שהכרתי.
לנכדתו, אם לא הכרת אותו, אז אני מבין שהכל מסיפורי סבתא (תרתי משמע), ואם הרבה אנשים הסתכלו עליה כאילו היא סילקה אותו והיא אשמה אז כנראה יש דברים בגו, חשבתם על זה?!?, כולכם!!!
לאליהו, זה לא עניין של יפי נפש, פשוט היה צריך להכיר את האיש, לו היית מכיר את האדם היית חושב בדיוק את אותם דברים כמו רבים אחרים שהכירו אותו, הוא לא התנתק מילדיו ומנכדיו מרצון!!!
לסיכום, כצופה מהצד על כל התגובות, אני חושב שאין להם מקום בדור הזה לאחר ששני השחקים המרכזיים אינם עוד בחיים, אולי עכשיו הוא הזמן להכיר זה את זה ולשים הכל מאחור.
אבו קטלב
אבו קטלב (ב-18.07.2011)
שגיב כהן סליחה, אך הבנת הנקרא היא תנאי חשוב מאוד : אתה בוודאי יודע טוב יותר , אתה הרי נולדת למשפחה זו...גדלת תחת גגו של האבא, סעדת מכפו... היית עד להתרחשויות...אתה מקור ראשון ולכן לך ורק לך ולכשכמותך יש את הזכות הבלעדית ל"נכס" לעצמך את המציאות ההיא וכמובן שיש לה רק פירוש אחד!!! כיאה לחוטאים ברדידות , עזות מצח, צרות המוח, והגרוע מכל:קהות הלב!
ניצה
ניצה (ב-18.07.2011)
לדעתי סרט ישראלי מהז'אנר שרבים יהנו להזדהות איתו, בתכל'ס אני נהניתי כי יש בסרט משחק יפה וסיפור רומנטי שסופו עצוב ולא מענה.
אך אם אכן כפי שנכתב כאן הסרט מבוסס על מקרה אמיתי שהתרחש במציאות אז זו דרמה באמת יחודית.
נכדתו
נכדתו (ב-11.07.2011)
אני, נכדתו שלעולם לא הכרתי אותו,רוצה להוסיף ולומר שמה שראו בסרט זה כעין וכאפס למה שהוא עולל לאשתו וילדיו אז כל מי שחושב שהוא יודע מה עבר על האישה המכנה הזאת לא יודע כלום כי מה שהיא עברה היה הרבה הרבה יותר קשה ממה שרואים בסרט!!! גידלה לבד 4 ילדים בלי אוכל בלי בגדים בלי נעליים עם בושה בכל זאת מדובר על שנות השישים לא היה מקובל כמו היום להפרד, הרבה אנשים הסתכלו עליה כאילו שהיא סילקה אותו והיא אשמה,עד יום מותה היא התייסרה על בעלה!!!!!!!
אליהו
אליהו (ב-11.07.2011)
לכל יפי הנפש שחושבים שנעשה עוול לאבא ״הנחמד והמצחיק״ אני מזכיר שאותו אבא נחמד גידל 3 ילדים לא חוקיים תוך הפקרת 4 ילדיו לחרפת רעב וחיי יסורים. אותו אבא נחמד התנתק לחלוטין מילדיו ולא הכיר את נכדיו. התסריט עשה עימו חסד וייפה את המציאות ולמי שנשאר ספק יכול לחקור את הנ״ל בעצמו.  
אורי
אורי (ב-10.07.2011)
אני לא מבין על מה הויכוח בין המגיבים?

זהו סרט עלייתי דרמתי המשקף את מבטו של הבמאי על אביו ומשפחתו.
אני הייתי מציע לכולם לצפות בסרט ולהנות ממשחק משובח של ריימונד אמסלם ואליעזר לזרוב.
אני אישית נסחפתי מהיופי של התקופה המוצגת בסרט, מאתרי הצילום, המוסיקה ומהעלילה המרתקת.
שגיב הכהן
שגיב הכהן (ב-09.07.2011)
לקטלב מצוי (?!).. תגובתך לא עניינית כלל!!... המציאות היתה שונה כל כך מהמתואר בסרט, נראה כי הבמאי החליט לתאר את חייו באופן שטוח, מוגזם, לא מציאותי, לא אמין וברחמים עצמיים אשר מעלים תהיות רבות..
קטלב מצוי
קטלב מצוי (ב-04.07.2011)
המציאות כואבת ללא ספק ...לנסות להתכחש לה כואב שבעתיים במיוחד בהמשך...אבל כשזרים מנכסים אותה זה כבר מקומם, מעציב וחסר תקווה.דעו את מקומכן, בדקו את אמות המידה שלכן לפני שאתן מגיבות, וזכרו תמיד תשארו אך ורק מכרות של המשפחה ולעולם זרות לה! וכך גם יתייחסו ברי דעת לעמדותכן.

סופי נורמנד
סופי נורמנד (ב-17.10.2010)
עבדתי תקופה ארוכה עם בן המשפחה, והכרתי היטב את הסיפור ואת אבי המשפחה המתואר בסרט כ"מיכה" כמה שנים לפני מותו, סיפוריו היו רבים ומעניינים מאוד על ירושלים הישנה, עיר העתיקה, סיפורי המלחמות, הגיוס ללח"י, סיפורי ילדותו ומשפחתו וגם על סיפור עברו עם ילדיו מנשואיו הראשונים, בכל תקופת ההכרות שלי עם המשפחה לא הבחנתי ולא התרשמתי מהאדם כדמות שלילית כפי שמוצג בתסריט, ההפך, הכרתי אדם אוהב ואהוב בקרב מכריו, אדם נערץ, בעל חוש הומור מיוחד שאהב תמיד לעזור, נראה לי כי תיאור האדם בסרט מופרח, לא אמין ולא נכון, ועל כך אני מצטערת, חבל מאוד.
לורן
לורן (ב-12.10.2010)
נודע לי על הסרט לא מזמן וקראתי את התסריט באתר של קרן הקולנוע הישראלי, אני מכירה טוב מאוד את משפחה, חשוב לי להביע את דעתי ודעת רבים על התסריט בקרב מכריה של המשפחה, אני חשה כי נעשה פה עוול לשמו הטוב של האבא, ולא נראה שהתסריט המופיע באתר הקרן עומד על דיוקו, אני מאוד מוחה על התסריט הכתוב, שכן לא יכול כל אדם לכתוב כל העולה על רוחו, בטוחה אני לפי התסריט כי לא הייתה הכרות מעמיקה דיי עם האבא ("מיכה").

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.