פרסי אופיר 2003

עמוד זה מציג את רשימת הזוכים והמועמדים של פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע (אופיר) לשנת 2003. כמו כן, עמוד זה גם מציג סטטיסטיקות על הזכיות והמועמדויות, הן עבור הסרטים והן עבור האישים שהתמודדו בתחרות. באפשרותכם ללחוץ על שם הזוכה או המועמד/ת כדי לקרוא פרטים נוספים.

סטטיסטיקות על פרסי אופיר 2003
המובילים בזכיות ובמועמדויות, ראשית לפי סדר כמות הזכיות ואז לפי סדר כמות המועמדויות.
"האסונות של נינה" (9 זכיות מתוך 10 מועמדויות)
"מסעות ג'יימס בארץ הקודש" (2 זכיות מתוך 9 מועמדויות)
"הכוכבים של שלומי" (10 מועמדויות)
"מתנה משמים" (8 מועמדויות)
"סיפורי בית קפה" (5 מועמדויות)
"צעד קטן" (4 מועמדויות)
"הביוגרפיה של בן" (2 מועמדויות)
"חיים זה חיים" (2 מועמדויות)
שבי גביזון (3 זכיות)
אריה אליאס (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
רענן אלכסנדרוביץ' (2 מועמדויות)
שמי זרחין (2 מועמדויות)

רשימת הזוכים עם המועמדים של פרסי אופיר 2003

הזוכים ברשימה מודגשים, ואילו המועמדים מופיעים בגופן רגיל.

הסרט הטוב ביותר

האסונות של נינה ענת אסולין, שבי גביזון, "האסונות של נינה" (זכיה)
הכוכבים של שלומי איתן אבן, "הכוכבים של שלומי"
מסעות ג'יימס בארץ הקודש אמיר הראל, "מסעות ג'יימס בארץ הקודש"
מתנה משמים מרק רוזנבאום, "מתנה משמים"
סיפורי בית קפה מוש דנון, אילן צלר, "סיפורי בית קפה"

הבמאי הטוב ביותר
שבי גביזון, "האסונות של נינה" (זכיה)
שמי זרחין, "הכוכבים של שלומי"
רענן אלכסנדרוביץ', "מסעות ג'יימס בארץ הקודש"
דובר קוסאשווילי, "מתנה משמים"
שחר סגל, "צעד קטן"

התסריט הטוב ביותר
שבי גביזון, "האסונות של נינה" (זכיה)
דן וולמן, "הביוגרפיה של בן"
שמי זרחין, "הכוכבים של שלומי"
רענן אלכסנדרוביץ', סמי דואניאס, "מסעות ג'יימס בארץ הקודש"
עמית ליאור, "סיפורי בית קפה"

השחקן הראשי הטוב ביותר
אריה אליאס, "מסעות ג'יימס בארץ הקודש" (זכיה)
יורם חטב, "האסונות של נינה"
גל זייד, "הביוגרפיה של בן"
אושרי כהן, "הכוכבים של שלומי"
יובל סגל, "מתנה משמים"

השחקנית הראשית הטובה ביותר
איילת זורר, "האסונות של נינה" (זכיה)
אסתי זקהיים, "הכוכבים של שלומי"
רונית יודקביץ', "מתנה משמים"
תיקי דיין, "סימה וקנין מכשפה"
אלישבע מיכאלי, "סיפורי בית קפה"

שחקן המשנה הטוב ביותר
אלון אבוטבול, "האסונות של נינה" (זכיה)
אריה אליאס, "הכוכבים של שלומי"
סלים דאו, "מסעות ג'יימס בארץ הקודש"
מוני מושונוב, "מתנה משמים"
אדם הירש, "צעד קטן"

שחקנית המשנה הטובה ביותר
ענת וקסמן, "האסונות של נינה" (זכיה)
איה קורן, "הכוכבים של שלומי"
חני נחמיאס, "חיים זה חיים"
אנסטסיה קובלנקו, "מתנה משמים"
חנה לסלאו, "עלילה"

הצילום הטוב ביותר
דוד גורפינקל, "האסונות של נינה" (זכיה)
איציק פורטל, "הכוכבים של שלומי"
יואב קוש, "חיים זה חיים"
שרק דה מאיו, "מסעות ג'יימס בארץ הקודש"
מנו קדוש, "צעד קטן"

העריכה הטובה ביותר
טלי הלטר-שנקר, "האסונות של נינה" (זכיה)
"הכוכבים של שלומי"
רון גולדמן, "מסעות ג'יימס בארץ הקודש"
יעל פרלוב, "מתנה משמים"
אריק להב-לייבוביץ', "סיפורי בית קפה"

המלחין הטוב ביותר
אהוד בנאי, "מסעות ג'יימס בארץ הקודש" (זכיה)

הפסקול הטוב ביותר
"האסונות של נינה" (זכיה)
"הכוכבים של שלומי"
דודו ליס, "מסעות ג'יימס בארץ הקודש"
"מתנה משמים"
רונן נגל, "סיפורי בית קפה"
"צעד קטן"

הסרט התיעודי הטוב ביותר
"ההרוג ה-17" (זכיה)
"אביב"
"בחזקת סאטמר"
"פיצה משפחתית"
"שמעת על הפנתרים?"

מפעל חיים
מוסקו אלקלעי (זכיה)

« פרסי אופיר - בחירת שנה