מגזין סרטים

4 באפריל 2020 בשעה 7:00, מאת

"פלמ"ח" – פרק 1 המלא לצפיה: עומר חזן ויעל שלביה יתאמנו כנגד הבריטים למען הקמת מדינה

"פלמ"ח". אברהם ארנסון, נאיה בינשטוק, עומר חזן, יעל שלביה.

"פלמ"ח". אברהם ארנסון, נאיה בינשטוק, עומר חזן, יעל שלביה. צילום: אביה פרחי.

סדרת הנוער התקופתית "פלמ"ח" בכיכובם של עומר חזןיעל שלביהאברהם ארנסון ונאיה בינשטוק, התחדשה בפרק הבכורה המלא לפני השידור הטלויזיוני מחר (א'). הסדרה מתרחשת שנתיים לפני קום המדינה בחווה תמימה למראה שמשמשת בפועל כמחנה אימונים סודי של נוער למחתרת היהודית הפלמ"ח, ממנו גם יוצאות פעולות מיוחדות נגד הבריטים. העלילה מונעת בידי ארנסון ובינשטוק המגלמים אחים מעפילים שעולים לארץ ומצטרפים למחנה האימונים.

הסדרה תשלב אירועים היסטוריים וגם דמויות מפורסמות בהיסטוריה הישראלית, בגיל צעיר, דוגמת גל אמיתי בתור יצחק רבין והזמרת יובל דיין בתור שושנה דמארי. עוד מככבים בסדרה אלדד פריבסנתי רביץגל פרנקדולב מסיקהאביב פנקסנגה ד'אנג'לילילי איבגיאורי גובטל גרושקה ונטע רוט.

הסדרה הינה דרמה יומית שתשודר החל מיום א', 5.4, בערוץ 'טין ניק' וב-yes VOD.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

3 באפריל 2020 בשעה 9:30, מאת

"הוליווד" של ריאן מרפי – תמונות ראשונות: סדרה עצובה אבל ססגונית

"הוליווד". לורה הרייר, סמרה וויבינג.

"הוליווד". לורה הרייר, סמרה וויבינג.

סדרת הדרמה התקופתית "הוליווד" מבית נטפליקס ומפיק הטלויזיה החזק ריאן מרפי ("גלי", "אימה אמריקאית"), התחדשה בתמונות ראשונות. זו סדרה עם קאסט שחקנים רחב שבינהם ניתן למצוא את דיויד קורנסווטדארן כריסג'רמי פופלורה הריירסמרה וויבינגדילן מק'דרמוטהולנד טיילורפאטי לו'פוןג'ים פרסונס וג'ייק פיקינג, וניתן לראות בתמונות, כמו גם בפוסטר של הסדרה, שמדובר בדרמה עצובה עם הרבה זוהר וססגוניות. אין הרבה מידע על העלילה המדויקת, אבל כן ידוע שהיא תעסוק בכל מיני נושאים הרי גורל בתעשית הבידור האמריקאית, כמו אישה בראש אולפן סרטים גדול, תסריטאי שחור, גיבורת סרט שחורה, וכוכב סרטים הומוסקסואל.

"הוליווד" תעלה בנטפליקס ב-1 במאי. היא נוצרה בידי מרפי ושותפו איאן ברנן ("גלי", "מלכות הצעקה", "הפוליטיקאי").

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

2 באפריל 2020 בשעה 6:50, מאת

"אהבה, חתונה והכל מהתחלה" – טריילר מתורגם: דרכים שונות שחתונה תשתבש

"אהבה, חתונה והכל מהתחלה". אוליביה מאן, סאם קלפלין.

"אהבה, חתונה והכל מהתחלה". אוליביה מאן, סאם קלפלין.

נטפליקס פרסמו קדימון-טריילר לקומדיה הרומנטית "אהבה, חתונה והכל מהתחלה" זמן קצר מאד יחסית לפני עלייתה לשירות הסטרימינג. כמתבקש משם הסרט, התפאורה היא חתונה, והסיטואציה היא ניסיונו של ג'ק (סאם קלפלין) לעזור בכל דרך שהוא יכול כך שאחותו תצליח להתחתן. הרבה דברים משתבשים, וברקע ג'ק פוגש שוב אהבה שהתפספסה (אוליביה מאן). אמנם הטריילר לא מראה את זה, אבל שוב כמו ששם הסרט, "הכל מהתחלה" מתיחס להצגתם של כמה תרחישים שקורים במהלך אותו היום הזה, כלומר בפעם אחת מציגים מה היה קורה אילו משהו היה מתרחש ככה, ואחר כך מציגים אילו היה קורה אחרת.

הסרט יעלה לנטפליקס ב-10 באפריל. עוד מככבים בסרט פריידה פינטו, אלינור תומלינסוןג'ואל פרייאשלינג בי, אלן מוסטפה, ג'ק פרת'ינג וטים קי.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

27 במרץ 2020 בשעה 13:30, מאת

"הקומדי סטור" 2020 שבר שיא בכורה בפרטנר עם 100 אלף צפיות

"הקומדי סטור". צביקה הדר, גיל ססובר, אסף אשתר, רובי דואניס, איתי שגב.

"הקומדי סטור". צביקה הדר, גיל ססובר, אסף אשתר, רובי דואניס, איתי שגב.

הפרק הראשון באיחוד של "הקומדי סטור" שבר שיא צפיות בבכורה לסדרה ישראלית בפרטנר TV, עם 100 אלף צפיות בין השידור אמש ב-19:00 בערוץ 'טדי' ועד חצות הלילה באמצעות ה-VOD והצפיה לאחור (Catch-up).

"הקומדי סטור" 2020 היא סדרת מערכונים במתכונת של פרקים בני 5-10 דקות המחדשת את הסדרה המיתולוגית משנות ה-1990. מככבים בה צביקה הדראסף אשתררובי דואניסגיל ססובר ואיתי שגב.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

26 במרץ 2020 בשעה 7:00, מאת

האיחוד של "זהו זה" מגיע רשמית למסך

סדרת המערכונים הטלויזיונית המיתולוגית "זהו זה" חוזרת למסך בהשתתפות דובל'ה גליקמן, גידי גוב, מוני מושונוב, שלמה בראבא ואבי קושניר. ככל הנראה מדובר כרגע בפרק ספיישל בודד שבו תתאחד החמישיה להעלות את המורל בימי משבר מחלת הקורונה, אבל בתאגיד השידור 'כאן 11' מבהירים כי הם ערוכים לצלם פרקים נוספים, בכפוף למצב ולהתפתחויות. את התסריט כתבו דניאל לפין, רמי ורד, נטלי מרכוס ואסף בייזר, ותערוך את התוכנית אתי אנטה.

החמישיה מתכוונת להעלות בפרק שורה של מערכונים ושירים (בהשתתפות שלמה גרוניך) עם הדמויות הותיקות והאהובות כמו גם דמויות חדשות. מלבד קושניר, ארבעת הכוכבים האחרים כבר חצו את גיל ה-60 ונמצאים בקבוצת הסיכון הגדול מפני מחלת הקורונה, על פי משרד הבריאות. כך, פרק האיחוד יעסוק רבות בתקופה, ויצולם במהלך היום (ה') מבעוד מועד באולפני הרצליה.

שידור פרק האיחוד יהיה הלילה, חמישי (26.3) בשעה 21:30, ויתמודד מול "ארץ נהדרת" בערוץ קשת. מוקדם יותר, בשעה 19:00, ישודר בערוץ 'טדי' בפרטנר TV פרק האיחוד של "הקומדי סטור". האיחוד הזה של "זהו זה" הינו הראשון מאז התאחדו לקטע בתוכנית "רק בישראל" בשנת 2007.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

25 במרץ 2020 בשעה 16:00, מאת

הסרט הישראלי "עין לבנה" זכה בפרס מפסטיבל SXSW 2020

"עין לבנה". דניאל גד.

"עין לבנה". דניאל גד. צילום: סער מזרחי

הסרט הישראלי הקצר "עין לבנה" של תומר שושן קטף את פרס הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר בפסטיבל SXSW 2020 (ה-34 במספר) שבמקום להתקיים כבכל שנה באוסטין שבטקסס, ארה"ב, קיים רק את תחרויות הסרטים מול השופטים דרך האינטרנט. שושן ביים וכתב את התסריט, וזכייתו בפסטיבל מקנה לו אפשרות להתמודד על פרס האוסקר.

העלילה מספרת על אדם (דניאל גד) המוצא את אופניו הגנובים, ומסתבר שעתה הם שייכים לנתין זר. המסע הנואש להחזרתם מתחלף בניסיון להישאר אנושי.

הפרס מפסטיבל SXSW מצטרף לפרס הסרט העצמאי הקצר הטוב ביותר בפסטיבל חיפה אשתקד. הסרט הופק בידי שירה הוכמן וקובי מזרחי, בתמיכת קרן מקור לסרטי קולנוע וטלויזיה.

23 במרץ 2020 בשעה 16:00, מאת

גם בישראל נטפליקס תפחית את איכות השידור כדי להקל על תעבורת האינטרנט

נטפליקס

נטפליקס

נטפליקס נענתה לפניית משרד התקשורת הישראלי כמו של האיחוד האירופי לפניו, להפחתת איכות השידור בסטרימינג שלה בישראל על מנת להקל על ניצול תעבורת האינטרנט הישראלי. השינוי יהיה בתוקף ל-30 יום, ואמנם מההודעה הרשמית של נטפליקס לעיתונות לא ברור במדויק מהו השינוי, סביר להניח שמדובר באותו מעשה כמו באירופה, קרי הקטנת קצב הסיביות (bit rate), ולא בהפחתה מרזולוציות גבוהות של HD ו-4K לאיכות שידור סטנדרטית SD.

"בעקבות הדיונים בין משרד התקשורת הישראלי לנטפליקס," מסרו בנטפליקס, "ובהתחשב באתגרים יוצאי הדופן שהעלה וירוס הקורונה – החלטנו להתחיל להפחית את שיעורי הסיביות בכל השרתים שלנו בישראל למשך 30 יום. אנו מעריכים כי הדבר יפחית את העומס ברשתות הישראליות בכ-25% ובמקביל יבטיח שירות איכותי למשתמשינו."

ככל הנראה נטפליקס אינה החברה הישראלית היחידה שתבצע את המהלך בישראל, וכמוה צפויות כל החברות שפעלו כך באירופה לפעול גם כאן: 'יוטיוב', 'אמזון פריים וידאו' ו'אפל טי וי פלוס'.

בשעה 7:00, מאת

"וונדר וומן 1984" – תמונות ופוסטר: גל גדות וכריס פיין בחללית, כריסטן ווייג ופדרו פסקל נאהבים (עודכן)

"וונדר וומן 1984". כריס פיין, גל גדות.

"וונדר וומן 1984". כריס פיין, גל גדות.

סרט ההמשך הקומיקסי "וונדר וומן 1984" בכיכובה של גל גדות הישראלית, התחדש בתמונות, (עדכון 25.3:) ואז גם בפוסטר מונפש שפרסמה גדות בחשבון הטוויטר שלה עם ההודעה כי הסרט יזוז מה-4 ביוני אל ה-14 באוגוסט השנה (אצלנו בישראל ככל הנראה יום לפני כן). גם במאית הסרט פאטי ג'נקינס פרסמה את הפוסטר המונפש, והוסיפה התיחסות לשמועות כי הסרט יצא ישירות ל-VOD ולסטרימינג: "עשינו את 'וונדר וומן 1984' עבור המסך הגדול ואני מאמינה בכוחו של הקולנוע. בזמנים הקשים האלו, כשבעלי בתי קולנוע מתקשים כמו רבים מאיתנו, אנו נרגשים לשבץ מחדש את הסרט שלנו ל-14 באוגוסט 2020 בקולנוע הקרוב אליכם, ומתפללים לזמנים טובים יותר לכולם עד אז."

לצידה של גדות מככבים בסרט כריסטן ווייגפדרו פסקל וכריס פיין על אף המאורעות המכוננים שהתרחשו בסוף הסרט הקודם ועל אף שחלפו 64 שנים מהזמן של הסרט הקודם. גדות גייסה בימים האחרונים את ווייג לקליפ שירה בציבור שצילמה עם חבריה מהוליווד בטלפונים הניידים שלהם כשהיתה בהסגר מהקורונה, לשיר 'דמיינו' (Imagine) של ג'ון לנון.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

22 במרץ 2020 בשעה 20:00, מאת

אחרי מעל 20 שנה: "הקומדי סטור" חוזרים לעונת איחוד בטלויזיה

"הקומדי סטור". צביקה הדר, גיל ססובר, אסף אשתר, רובי דואניס, איתי שגב.

"הקומדי סטור" 2020. צביקה הדר, גיל ססובר, אסף אשתר, רובי דואניס, איתי שגב. באדיבות טדי הפקות ופרטנר טי-וי.

'ערוץ טדי' של 'טדי הפקות' בפרטנר TV ישיב לטלויזיה את החמישיה המקורית של "הקומדי סטור" לעונת איחוד בצל משבר מחלת הקורונה, אחרי מעל 20 שנה של היעדרות משותפת מהמסך. החמישיה המקורית של צביקה הדראסף אשתררובי דואניסגיל ססובר ואיתי שגב נפגשה ככל הנראה בחודש האחרון כדי לגבש את הרעיון. העונה תמנה 10 פרקים במתכונת של תוכניות ערוץ טדי (בייט סייז – bite size), כלומר פרקי מערכונים של 5 עד 10 דקות.

קיבלנו סנונית ראשונה לאיחוד בחג פורים שבתחילת החודש, כאשר החמישיה התאחדה לשידור בתחנת הרדיו 'גלגלצ' בגילום הדמויות המיתולוגיות מ"הקומדי סטור" (הקלטה כאן). האיחוד הרשמי לטלויזיה לא נרמז, וההערכה היתה כי מדובר בשידור רדיו שנועד לקדם את התוכנית החדשה של הדר עם השם הדומה "קומדי סטאר". האיחוד של "הקומדי סטור" מקדים את האיחוד המסתמן של תוכנית קומדיה קאלטית אחרת "זהו זה", שכבר מדובר מזה זמן מה, על אף שטרם נחתמו רשמית חוזים.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 7:00, מאת

צרפת משנה זמנית את מדיניות ההפצה הנוקשה לקולנוע בשל הקורונה

"התקופה היפה בחיי". דניאל אוטיי, דוריה טילייה.

"התקופה היפה בחיי". דניאל אוטיי, דוריה טילייה.

סגירת בתי הקולנוע בצרפת עקב משבר מחלת הקורונה גרם לפורום הסרטים הארצי (CNC) לשנות זמנית את מדיניות חלון ההפצה של סרטים בצרפת, הידועה בנוקשותה. השינוי דרש תקנה מאשרת מידי שר התרבות הצרפתי. וריאציות של מדיניות החלון הזו, בזכות חוזקה של תעשית הקולנוע ובתי הקולנוע במדינה, השתרשו גם בפסטיבל הקולנוע קאן הנחשב בעולם, שחסם את נטפליקס מהקרנת סרטיה בו.

השינוי גורס כי סרטים שהוקרנו בבתי הקולנוע עד ה-14 במרץ (היום שבו נסגרו בתי הקולנוע בעקבות הקורונה), גם אם היה זה סוף השבוע הראשון שלהם בבתי הקולנוע, יוכלו לעלות לשירותי ה-VOD בתשלום במדינה. המדיניות עד כה היתה שסרטים שמומנו בידי ערוצי הטלויזיה הצרפתים יכולים לעלות לשירותי ה-VOD בתשלום רק אחרי 4 חודשים, ואילו לשירותי סטרימינג גלובלים מבוססי מנוי (דוגמת נטפליקס) רק אחרי 3 שנים (36 חודשים).

לבד מאובדן ההכנסות שגרם גם לאולפני הסרטים בארה"ב לשבור את הסכמי ההפצה עם בתי הקולנוע שם, בצרפת חוששים שצבר הסרטים הגדל יחנוק את בתי הקולנוע ביום שאחרי הקורונה. עשרות סרטים בתמיכת הערוצים המקומיים כבר בחרו לדחות את ההפצה שלהם לסתיו, ואלה כמובן יצטרכו גם להתחרות בשוברי הקופות ההוליוודים שנדחו גם הם.

20 במרץ 2020 בשעה 16:00, מאת

האולפנים שוברים הסכמים עם בתי הקולנוע בצל הקורונה, לטובת VOD בתשלום בארה"ב

"טרולים 2 מסביב לעולם".

"טרולים 2 מסביב לעולם".

אולפני יוניברסל יצאו במהלך חסר תקדים והודיעו כי סרט המשפחה בתקציב הגבוה "טרולים 2 מסביב לעולם" יהיה זמין בפלטפורמות ההשכרה הדיגיטלית בארה"ב (VOD בתשלום) החל מה-10 באפריל, התאריך שבו הסרט היה אמור לעלות על המסכים הגדולים של בתי הקולנוע שם. המהלך נעשה כאשר משבר מחלת הקורונה סוגר בתי קולנוע בארה"ב (ועד כה נסגרו כל הרשתות הגדולות שם, מה שמסתכם בכ-4000 בתי קולנוע), ובכל זאת האולפנים רוצים להנות מפירות קמפיין השיווק שהשקיעו בו כסף עד כה; וכמובן לנצל את העובדה שמשפחות אמריקאיות סגורות בבית, שהטלויזיה היא אופציה דומיננטית להעברת הזמן ודרושים לה תכנים חדשים ומעניינים. בכוונת האולפנים לקיים מהלך דומה גם בחלקים נוספים של העולם (שברובו הסרט היה אמור לעלות ב-20 באפריל), אך לא ברור אם ישראל נכללת בינהם.

עוד הודיעו אולפני יוניברסל כי יעלו גם את הסרטים "בלתי נראה", "משחקי צייד" ו"אמה" ל-VOD בתשלום כבר הלילה (בין שישי 20.3 לשבת), וזאת על אף שהסרטים הללו הספיקו להיות רק שבוע או כמה שבועות בודדים על המסכים הגדולים בארה"ב. שימו לב שלא כל גלרית הסרטים של יוניברסל תעלה מידית ל-VOD בתשלום, ובכלל זאת אפשר למנות את הכישלון הקופתי בקולנוע "דוליטל", שלא ממהר לעלות לטלויזיה.

שני המהלכים הללו שוברים הלכה למעשה את הסכמי חלונות ההפצה של האולפנים עם בתי הקולנוע. כאשר סרט עולה לאקרנים בצפון אמריקה (ובכל העולם), לאולפנים יש הסכם בלעדיות עם בתי הקולנוע שלפיו תהיה לסרטים תקופת צינון (משתנה) בטרם יגיעו לפלטפורמות אחרות, כגון טלויזיה בתשלום או בחינם. בארה"ב, תקופת הצינון עומדת בדרך כלל 75-90 ימים בעידן הנוכחי (בערך חודשיים וחצי עד שלושה) כשפעם היא היתה לרוב 120 ימים (בערך 4 חודשים), ואף במקרים מסוימים התארכה עד חצי שנה או יותר. מי שמסרב לתקופת הצינון למעשה מסרב להפצה בשלוש רשתות בתי הקולנוע הגדולות בארה"ב: איי-אם-סי (AMC), 'סינמרק' (Cinemark) ו'ריגל' (Regal, שבבעלות הישראלים שמאחורי 'תיאטראות ישראל', קרי 'יס פלנט').

לחצו לקריאת הפוסט המלא »

בשעה 9:30, מאת

חגיגות ה-20 בוטלו בצל הקורונה, אז הסרט הישראלי "משהו טוטאלי" עלה לצפיה חופשית באינטרנט

"משהו טוטאלי". טינקרבל, מאור כהן.

"משהו טוטאלי". טינקרבל, מאור כהן.

ב-12 במרץ אמור היה לצאת לדרך שבוע חגיגות ה-20 לסרט הישראלי "משהו טוטאלי" של גור בנטביץ' בסינמטק תל אביב, אבל משבר מחלת הקורונה ביטל את החגיגות. הסרט, שצולם בישראל, באמסטרדם, בבומביי, בהרי ההימלאיה ובגואה, הפציע במרץ של שנת 2000 על המסכים של סינמטק תל אביב, ומאז הפך לסרט פולחן סטלני בהקרנות חצות שם. בסינמטק רצו לחגוג את יום הולדתו עם שבוע שבו יוקרנו ארבעה סרטים שבחר בנטביץ' ("חבורת הלוחמים", "ברטון פינק", "כולם ביחד" ו"כוח עליון") ועותק דיגיטלי משוחזר של "משהו טוטאלי" (איכות HD, כלומר 1080p, לא 4K), אבל כאמור משבר הקורונה סגר את הסינמטק. בנטביץ' המאוכזב העלה את הסרט המלא באיכות הצפיה החדשה אל יוטיוב לצפיה חופשית (מצורף כאן בסוף הכתבה).

"בשבוע שעבר," פרסם בנטביץ' הודעה בפייבוק עם הסרט, "היינו אמורים לחגוג 20 שנה למשהו טוטאלי בהקרנה חגיגית בסינמטק תל אביב. מטבע הדברים וברוח התקופה בוטל האירוע. כך קרה שנותרתי עם חצי תאוותי ועותק אחד משוחזר למישעי וצבעוני להפליא שהכנו לצורך המאורע, אז חשבתי לשחרר אותו במקום זה לצפייה ברשת. זו אמנם לא חגיגיה המונית אבל במקום, זה מלא חגיגות קטנות." העלילה של "משהו טוטאלי" מספרת על בחורה אחת שנתקעת בכלא בגואה (טינקרבל) ושלושה חברים לשעבר (מאור כהן, זוהר דינר ובנטביץ' עצמו) שינסו להציל אותה בתמורה לידיעה במי מהם היא בוחרת.

לחצו לקריאת הפוסט המלא »