מגזין סרטים

עיבוד גרמני ל"כבודו" הישראלית: סבסטיאן קוך מ"חיים של אחרים" יככב

"יצירה ללא מחבר". סבסטיאן קוך.

"יצירה ללא מחבר". סבסטיאן קוך.

אחרי העיבוד האמריקאי בכיכובו של בריאן קרנסטון ("שובר שורות") לסדרת הפשע הישראלית "כבודו", עיבוד גרמני מחמם מנועים ומגייס את סבסטיאן קוך ("חיים של אחרים") ופאולה ביר ("טרנזיט", "פרנץ") לככב בו. השניים כבר כיכבו יחד ב"יצירה ללא מחבר".

עלילת "כבודו" שיצרו שלמה משיח (תסריטאי) ורוני ניניו (במאי) מספרת על שופט מכובד (יורם חטב בגרסת המקור הישראלית, קרסנטון באמריקאית, קוך בגרמנית) שבנו מעורב בתאונת 'פגע וברח' עם בנו של ראש המאפיה באיזור. מתוך חשש שינקמו בבנו, השופט עוזר להסתיר ולטייח את המקרה.

את הסדרה מביא לגרמניה המפיק אל מונטו דרך חברת 'סקוור-וואן פרודקשנס' (SquareOne Productions) שלו, והוא גם זה שמפיק את הגרסה הצרפתית של הסדרה בה יככבו ז'ראר דפרדייה וקאד מיראד. "כשגיליתי את הסדרה בתל אביב לפני כמעט 4 שנים, התמכרתי מיד," מסר מונטו. "סבסטיאן קוך היה הטלפון הראשון שלי. הצטרפנו לפרויקט הזה יד ביד." את כל 6 פרקי העיבוד הגרמני יביים דוד נוורת' ("אטלס").

שוברי צפיות בנטפליקס 2020-ד': "לופן" השניה הכי נצפית בהיסטוריה; "הולידייט" גם גבוה

"לופן". עומאר סיי.

"לופן". עומאר סיי.

נטפליקס פרסמה את נתוני הצפיות שלה לתכנים שעלו ברבעון הרביעי של 2020, וחשפה הצלחה מסחררת לסדרה דוברת הצרפתית "לופן" שצפויה למשוך 70 מיליון צפיות. כמות כזו תמקם אותה בתור סדרת המקור השניה הכי נצפית בהיסטוריה של נטפליקס, מתחת ל"המכשף" (76 מ"צ), אבל מעל העונה הרביעית של "בית הנייר" (65 מ"צ), הדוקו-פשע "חיות רעות – טייגר קינג" (64 מ"צ), "ברידג'רטון" (63 מ"צ) ו"גמביט המלכה" (62 מ"צ). ואם כבר צרפת: באופן חשוד מאד, נטפליקס לא פרסמה את נתוני הצפיות של פצצת ההייפ "אמילי בפריז", מה שגורם לתהות האם מדובר בשיח חלול שלא התבטא בגידול בצפיות? גם נתוני העונה הרביעית של "הכתר" נעדרו מהפרסום, ונטפליקס הסתפקה בלהכתיר אותה העונה הנצפית ביותר וסיכמה ב-100 מיליון את הצפיות בכל ארבע העונות.

אזכיר כי צפיה מחושבת לפי שיטת מדידה שמסתפקת ב-2 דקות לפחות מתוך כל התוכן (2 דקות מתוך עונה שלימה, סרט באורך מלא וכן הלאה) למשק בית בטווח של 28 ימים מהזמינות לצפיה.

שוברי הצפיות בנטפליקס לרבעון הרביעי של 2020:

סרטים
"שמי חצות" (סרט מד"ב), 72 מיליון צפיות (הערכה, כפי שכבר פרסמתי)
"הולידייט", 68 מיליון צפיות
"להציל את חג המולד 2", 61 מיליון צפיות
"גיבורים זה אנחנו" (סרט פעולה למשפחה), 53 מיליון צפיות (הערכה, כפי שכבר פרסמתי)
"מעל ומעבר לירח" (סרט משפחה), 43 מיליון צפיות
"חג המולד – שוב" (סרט חג ברזילאי), 26 מיליון צפיות

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

"שבאבניקים" ו"בחורים טובים" חזרו להצטלם אחרי שהידבקות בקורונה עצרה אותם

"שבאבניקים". ישראל אטיאס, דניאל גד, אורי לייזרוביץ', עומר פרלמן סטריק, שי קפון.

"שבאבניקים". מימין: ישראל אטיאס, דניאל גד, אורי לייזרוביץ', עומר פרלמן סטריק, והבמאי שי קפון יושב. צילום באדיבות הוט.

העונה השניה של סדרת הדרמה-קומדיה הישראלית "שבאבניקים" וסרט הדרמה "בחורים טובים" חזרו להצטלם, אחרי ששחקנים בולטים בהם נדבקו בקורונה ועצרו את ההפקות. "שבאבניקים" חדלה להצטלם בסוף דצמבר ואילו "בחורים טובים" עצר בתחילת ינואר.

העונה השניה של "שבאבניקים" הושבתה כאמור בשלהי בדצמבר 2020 לאחר כשלושה חודשי צילומים, כאשר נודע שאחד מהניצבים בסדרה חלה בקורונה. ב-28 בדצמבר פרסם כוכב הסדרה ישראל אטיאס כי הוא נבדק לקורונה שלוש פעמים, ורק בפעם השלישית זוהה כחולה לאחר שגם הרגיש לא טוב. השחקן אוראל צברי שהצטרף לעונה השניה נמצא בבדיקה "חיובי גבולי" לקורונה, וכוכב הסדרה אורי לייזרוביץ' ביצע שתי בדיקות לקורונה – הראשונה מצאה אותו חיובי לנגיף והשניה מצאה אותו שלילי. כעבור מספר ימים, גם כוכב הסדרה דניאל גד נמצא חיובי לקורונה.

בעונתה השניה תשלח "שבאבניקים" את ארבעת כוכביה לנסות למצוא ישיבה שתקבל אותם על מנת שיוכלו להתחתן ולהתחמק מגיוס לצה"ל, אך כשהם מתייאשים הם מחליטים להקים ישיבה פיקטיבית. העלילה הושפעה מפרשת ישיבת "המתמידים" מלפני כעשור, שהנהלתה זייפה מסמכים וקיבלה במרמה כ-50 מיליון ש"ח מתקציבי המדינה. מלבד צברי שהצטרף, גם עומר חזן, דניאל מורשת, אורטל בן שושן, רוני מרחבי, עדי חבשוש, אמיר שורוש ("קופה ראשית"), שולי רנד ויוסיאל נאמן (זוכה "המירוץ למיליון").

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

קופות: "הצלף" עם ליאם ניסן הדיח את "וונדר וומן 1984" מהצמרת

"הצלף (ש.ל.ר)". ליאם ניסן.

"הצלף". ליאם ניסן.

סרט הפעולה "הצלף" (ש.ל.ר, The Marksman) הכניס בבכורתו על המסך הגדול בצפון אמריקה 3.2 מיליון דולרים בקרב 1,975 בתי קולנוע, על פי הערכות (3.7 מיליון דולרים בתוספת ההקרנות המאוחרות היום, ב', סביב חג 'יום מרטין לותר קינג'), וסיים את אחיזתו של "וונדר וומן 1984" בצמרת טבלת שוברי הקופות אחרי שלושה סופי שבוע כאלה. סרט ההמשך הקומיקסי בכיכובה של גל גדות ירד ב-13.3 אחוזים בהכנסותיו מהשבוע שעבר והוסיף 2.6 מיליון דולרים. בסך הכל ב-4 שבועות גרף הסרט 35.8 מיליון דולרים. מחוץ לצפון אמריקה, הוסיף "וונדר וומן 1984" עוד 5.2 מיליון דולרים שהצטברו ל-105.9 מיליון, ובסך הכל מסביב לעולם גרף הסרט 141.4 מיליון דולרים.

בתקופה רגילה, סרט קטן כמו "הצלף" לא היה אמור להצליח לעקוף כל כך מהר שובר קופות פוטנציאלי בתקציב גבוה כמו "וונדר וומן 1984". אבל "וונדר" לא מצליח למשוך הרבה קהל ואנחנו בתקופה של מגיפת קורונה עם 65 אחוזים מבתי הקולנוע סגורים בצפון אמריקה, על פי הערכות. "הצלף" הכניס סכום דומה לסרטו הקודם של ניסן שעלה בזמן המגיפה: "גנב הגון" (ש.ל.ר, Honest Thief); אבל גם מענין לשים לב שבשלושה שבועות "וונדר" די צמוד להכנסות של סרט האנימציה "הקרודים 2: עידן חדש" ב-8 שבועות: 39.3 מיליון דולרים (2 מיליון מהם על פי הערכות הגיעו מסוף השבוע האחרון, בקרב 1,855 בתי קולנוע). מחוץ לצפון אמריקה הוסיף "הקרודים 2" עוד 2.2 מיליון דולרים בסוף השבוע שהצטברו לכדי 94.7 מיליון דולרים (בעזרת 17 ארצות בלבד שבהן הוא עלה על המסך הגדול). זה מסתכם בהכנסה מסביב לעולם של 134.8 מיליון דולרים, שוב פחות מ"וונדר".

שאר הסרטים על המסך הגדול לא מתקרבים למספרים של "וונדר" ושל "הקרודים 2" בצפון אמריקה: המערבון "חדשות מהעולם" (ש.ל.ר, News of the World) הוסיף 1.1 מיליון דולרים בקרב 1,953 בתי קולנוע. בסך הכל ב-4 שבועות גרף הסרט 8.5 מיליון דולרים. וסרט הפעולה "ציידת מפלצות" (ש.ל.ר, Monster Hunter) הוסיף 920 אלף דולרים בקרב 1,694 בתי קולנוע. בסך הכל ב-5 שבועות גרף הסרט 9 מיליון דולרים.

אניה טיילור-ג'וי, רוברט דה נירו, מייק מאיירס ורמי מאלק מצטרפים לסרטו של דיויד או. ראסל

"גמביט המלכה". אניה טיילור-ג'וי.

"גמביט המלכה". אניה טיילור-ג'וי.

הקולנוען המועמד ל-5 פרסי אוסקר דיויד או. ראסל מרחיב את מעגל האול-סטארס של סרטו הבא ונטול השם עם אניה טיילור-ג'וירוברט דה נירומייק מאיירס, רמי מאלקזואי סלדנהכריס רוק, טימוטי אוליפנטמייקל שאנוןאנדריאה רייזבורומתיאס שונירטס ואלסנדרו ניבולה, שמצטרפים אל המלוהקים המוקדמים יותר כריסטיאן ביילמרגו רובי וג'ון דיויד וושינגטון.

החדשות מגיעות כשהסרט כבר התחיל להצטלם בקליפורניה, ופרטי העלילה נשמרים בסוד, כולל מה היקף התפקיד שיגלם כל אחד מהכוכבים שהצטרפו לפרויקט. זהו הסרט הראשון שיביים ראסל מאז "ג'וי" מ-2015, שלא נחל את ההצלחה הביקורתית של קודמיו (אבל כן הנחית לכוכבת שלו, ג'ניפר לורנס, עוד מועמדות לאוסקר).

את הסרט יפיק ארנון מילצ'ן הישראלי דרך חברת 'ניו ריג'נסי' (New Regency) שלו, לה יש הסכם הפצה עם אולפני המאה ה-20 (לשעבר פוקס והיום בבעלות דיסני). לסרט אין בינתים תאריך הפצה לקולנוע.

הסרט התיעודי הישראלי "עד סוף העולם" נרכש להפצה בארה"ב

"עד סוף העולם".

"עד סוף העולם". צילום: אברהם "אייבי" טרואן.

הסרט התיעודי הישראלי "עד סוף העולם" של מאיה זינשטיין נרכש להפצה קולנועית ודיגיטלית בצפון אמריקה בידי חברת אברמוראמה (Abramorama). החברה בניהולו של ריצ'ארד אברמוביץ' הפיצה בעבר בארה"ב את הסרטים הישראלים "מיסטר גאגא" ו"משפחה בטרנס". את המכירה לאברמוראמה ניהלה חברת 'מט-פילמס' (MetFilms).

"עד סוף העולם" חוקר את הרומן הדתי-פוליטי-כלכלי של אוונגליסטים אמריקאים עם מדינת ישראל. הראשונים מתפללים למען מדינת ישראל ותורמים מכספם לארגון הצדקה הישראלי 'הקרן לידידות', מפני שהם מאמינים שליהודים יש תפקיד מכריע בשובו של ישו. הסרט מתחיל בעיירה קטנה ועובר דרך הפוליטיקה האמריקאית ועד להתנחלויות בארץ ותוכנית הסיפוח של ישראל וארה"ב.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

דקל ברנסון מרחיב את מעגל המפיקים של סרט הביכורים שלו "עליה"

"אשמינה". דקל ברנסון.

דקל ברנסון משמאל, על הסט של "אשמינה".

הבמאי הישראלי דקל ברנסון ("אשמינה", "אנה") והמפיק-שחקן האמריקאי פול ווסלי (שהפיק את שני סרטיו הקצרים האחרונים של ברנסון) ישתפו פעולה עם המפיקים אלכסנדר רודניאנסקי האוקראיני ("לוויתן" זוכה הפרסים) ומרק רוזנבאום הישראלי בסרט הביכורים באורך מלא של ברנסון, "עליה". שיתוף הפעולה עם רודניאנסקי נרקם ככל הנראה בשוק הסרטים של פסטיבל 'בלאק נייטס' שבטאלין, בירת אסטוניה, בנובמבר האחרון. הסרט מתגבש גם בחסות חממת סם שפיגל (שהוציאה את "הבן של שאול", "פרה אדומה" ו"עץ תאנה").

"עליה" מספר על צעירה אוקראינית בת 18 שמגלה את המוצא היהודי שלה ומחליטה לעלות לישראל ולהצטרף לצה"ל. היא הופכת למדריכת טירונים, ובאחת מהיציאות שלה הביתה היא מותקפת באכזריות בידי גבר שיצאה איתו. עם שובה לבסיס היא מתעמתת עם ערכיה, אמונותיה והתפקיד הצבאי שלה כמפקדת של גברים בצבא.

הסרט עוד נמצא בתהליכי פיתוח, אבל צפוי להתחיל בליהוקים בקרוב עם כוונה לצלם בארץ. ברנסון למד את התואר השני שלו בקולנוע בבודפשט. סרטו הקצר האחרון "אנה" הוקרן בפסטיבל קאן 2019, וסרטו הקצר הקודם "אשמינה" זכה בפסטיבל ירושלים 2019. הדיווח במקור של דדליין.

"לכל הנערים שאהבתי 3: לעולם ועד" – טריילר מתורגם: מסיימים תיכון ועוברים לקולג'

"לכל הנערים שאהבתי 3: לעולם ועד". לאנה קונדור, נואה סנטינאו.

"לכל הנערים שאהבתי 3: לעולם ועד". לאנה קונדור, נואה סנטינאו.

סרט הרומנטיקה לנוער "לכל הנערים שאהבתי 3: לעולם ועד" שיחתום את הטרילוגיה הנטפליקסית, התחדש בקדימון-טריילר רשמי ומתורגם. עלילת הסרט מראה את לארה ג'ין קובי (לאנה קונדור) מתכוננת לסיום הלימודים ולתחילת חייה כאדם בוגר. כיצד יראו המשך חייה כשהתיכון יהיה מאחוריה, והתחנה הבאה תהיה הקולג' האמריקאי בנפרד מפיטר (נואה סנטינאו)? לא מעט סרטים וסדרות עסקו בנושא בעבר, וכאן ההחלטות יפלו סביב שתי נסיעות משמעותיות.

הסרט יעלה בנטפליקס בישראל ובעולם ב-12 בפברואר. עוד מככבים בסרט ג'נל פרישמדליין ארתורליסה דורופט וסראיו בלו.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

ביקורות קצרות מהשבוע, 15 בינואר, 2021: "לילה אחד במיאמי", "המתרגמים", "מגע של איכות", "חג מולד בקונטיקט"

"לילה אחד במיאמי".

"לילה אחד במיאמי".

עוד שבוע עם הספק נאה מבחינת צפייה בסרטים. והפעם כתבתי על ארבעה מהם: סרט (נוסף) שמתמודד השנה על פרסים קולנועיים, קומדיה רומנטית משנות ה-70 שזכתה באוסקר, סרט חג מולד לא מפורסם משנות ה-40, ומותחן צרפתי נהדר.

"לילה אחד במיאמי" – סרט דרמה שביימה רג'ינה קינג ("ג'רי מגוויר", שזכתה באוסקר על תפקיד משנה ב"סיפורו של רחוב ביל") על פי מחזה שמתאר מפגש בדיוני בחדר מלון (בעצם מלונית, motel) במיאמי ב-1964 של ארבעה גברים שחורים מפורסמים: אלוף העולם הטרי קסיוס קליי (ערב החלפת שמו למוחמד עלי), מלקולם אקס, הזמר סם קוּק ושחקן הפוטבול ג'ים בראון (היחיד מהארבעה שעדיין בחיים).

קמפ פאוורס עיבד את המחזה שלו והשנה גם ביים (עם פיטר דוקטר) את "נשמה" המצויר, ואלו שני הסרטים הראשונים שהוא חתום עליהם; הייתי אומר ש-2020 היתה טובה בשבילו מבחינה מקצועית. חבל שקינג בחרה לעבד את המחזה הזה ולא משהו אחר על אותן שנים כי עד שארבעת הגברים מגיעים למלונית רואים יפה את הגזענות שהם נאלצים לחיות עמה אך ההתנהלות בחדר וסביבו (הם גם עולים לגג הבניין) אינה כה מעניינת. זה ככל הנראה הסרט שאומרים בו הכי הרבה פעמים בתולדות הקולנוע את המילה "אחי" (brother).

"לילה אחד במיאמי" זמין לצפיה באמזון פריים וידאו החל מהיום, 15 בינואר.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

"השוטרים" – טריילר: צחי הלוי שם סוף לעבריינים שמפחידים את המשטרה, באמצעים לא כשרים

"השוטרים".

"השוטרים".

סדרת הפשע הישראלית "השוטרים" של רותם שמיר (הבמאי של "פאודה") ויובל יפת ובכיכובו של צחי הלוי, התחדשה בקדימון-טריילר רשמי ועמוס אקשן ומתח. העלילה מספרת על קצין בילוש מצטיין (הלוי) שחוזר לעיר ילדותו נהריה, ומגלה שהפשע בעיר חוגג עד כדי כך שהמשטרה פוחדת מהעבריינים. השוטרים שהוא עובד איתם קרוב בתחנת נהריה הם דני שטג ("כבודו"), דניאל גד ("שבאבניקים") ומאור שוויצר ("שעת נעילה"), ובמה שנרמז בטריילר נראה שהם ינקטו בפעולות לא בהכרח חוקיות כדי להשיב את אלמנט ההרתעה למשטרה. הסדרה מתויגת כשואבת השראה מאירועים אמיתיים, ועצם העובדה שהיא מתרחשת בנהריה מרפררת היטב ל'פרשת השוטרים הנוקמים' שהיתה שם ב-2006 נגד העבריין מיכאל מור (ויקי). אני מאד אוהב שהטלויזיה הישראלית מרחיבה את ההשראה שלה מהמציאות, בטח בז'אנר המתח (וכנראה שאפשר לזקוף את הגל הארוך הזה ל"חטופים", אחרי עשורים של בצורת).

"השוטרים" תעלה לשידור בקשת 12, בימי שני החל ב-25 בינואר. עוד מופיעים בסדרה גם שני כהן בתור אישתו של הקצין, אלי פיניש בתור מפקד המשטרה, שירי מימון בתור עורכת דין פלילית, שלומי יפרח בתור בן דמותו של מיכאל מור, רותי אסרסאי והדר רצון רותם.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

"צ'רי" – טריילר מלא: טום הולנד מתמכר לסמים עם אישתו ושודד בנקים

"צ'רי". טום הולנד, סיארה בראבו.

"צ'רי". טום הולנד, סיארה בראבו.

כמה ימים אחרי הטיזר טריילר, הסרט רב הציפיות ומכופף הז'אנרים "צ'רי" של האחים ג'ו ואנתוני רוסו על פי ספרו של ניקו ווקר ובכיכובו של טום הולנד (ספיידרמן בשני סרטים משלו ואצל האחים ב"הנוקמים 4: סוף המשחק") התחדש בטריילר מלא (וגם קצת ארוך מהסטנדרט) שמציג את קו העלילה, הרבה יותר מהסצינה הבודדת שהופיעה בטיזר.

אפל מפמפמים את הסרט הזה חזק עם תקוות לאוסקר שימשיכו את הצלחתם בפרסי האמי עם "תוכנית הבוקר". האחים רוסו יושבים כאן לראשונה על כסאות הבמאים מאז "סוף המשחק" ולקחו את הולנד איתם בפעם הראשונה מחוץ לסרט ביקום הקולנועי של מארוול. הם מנסים לחשוף כאן את בעית ההתמכרות לסמי אופיואידים או סמים נרקוטים (משפחה ענפה הכוללת מורפיום אבל גם הרואין ופנטניל), שלטענתם התפשטו ברחבי ארה"ב מתוך עיר הולדתם – קליבלנד, שבאוהיו – ששם גם מתרחשת עלילת הסרט.

צ'רי משם הסרט הוא חובש צבאי שסובל מלחץ פוסט-טראומתי בגילומו של הולנד, אשר מתמכר לסמים ומדרדר לכך גם את אישתו (סיארה בראבו). הזוג צובר חובות והופך יחד לשודדי בנקים סדרתיים.

הסרט יעלה בסטרימינג 'אפל טי-וי פלוס' בישראל ובעולם החל מה-12 במרץ, אחרי שהאמריקאים יוכלו לראות אותו על המסך הגדול ב-26 בפברואר. עוד מופיעים בסרט ג'ק ריינור ומייקל גנדולפיני.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

אפקט חיסון הקורונה: 64 מיליון ש"ח יוקצו להופעות והצגות, 6 מ' ש"ח לאמנים ותיקים

אביב גפן, בנימין נתניהו וישראל כ''ץ. צילום: עמוס בן גרשום, לע''מ.

אביב גפן, בנימין נתניהו וישראל כ"ץ. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ.

אפקט חיסון הקורונה ו'הדרכון הירוק': בפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כץ, שר התרבות חילי טרופר ונציג האמנים, המוסיקאי אביב גפן, סוכם על מתווה סיוע לתחום התרבות בגובה של 70 מיליון ש"ח. על פי המתווה, תוקם קרן שתעודד רשויות מקומיות להזמין מופעים בישוביהן, בגובה של 40 מיליון ש"ח בצירוף 24 מיליון ש"ח שנותרו מהמסגרת התקציבית של שנת 2020. את 60 מיליון הש"ח המאוחדים של הקרן ינהלו במשותף קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות ומפעל הפיס. בנוסף לכך, יתוקצבו 6 מיליון ש"ח לטובת קרן סיוע לאמנים ותיקים ולאמנים במצוקה.

נתניהו מסר: "בעזרת שר האוצר ושר התרבות מצאנו פתרון, [והוא] 70 מיליון שקלים שיועברו דרך הרשויות, שיהיו מחויבות לתת את זה להופעות. זה מסובסד. זה יביא וימלא את האולמות. בתוכם, שישה מיליון שקלים לאמנים הוותיקים, חלק מהם סובל סבל גדול מאוד. זה מפיח חיים וזה יהיה בעוד כמה שבועות. עולם התרבות, שהוא מהעולמות הסגורים, יהיה הראשון שיהנה מתוכנית הדרכון הירוק. מעכשיו צריך להגיד: 'אנחנו דור מחוסן' [פראפראזה למשפט משירו של גפן]."

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »