מגזין סרטים

קופות: "גנב הגון" עם ליאם ניסן בצמרת, "טנט" חצה את ה-50 מיליון ב-צ"א אחרי 7 שבועות

"גנב הגון (ש.ל.ר)". ליאם ניסן.

"גנב הגון". ליאם ניסן.

סרט הפעולה "גנב הגון" (ש.ל.ר, Honest Thief) עם ליאם ניסן הכניס בבכורתו בצפון אמריקה 3.7 מיליון דולרים בקרב 2,425 בתי קולנוע, על פי הערכות, סכום כמעט זהה למה שגרפה הקומדיה המשפחתית "להילחם בסבא" (ש.ל.ר, The War with Grandpa) בבכורתה בשבוע שעבר. כעת הקומדיה ירדה ב-31 אחוזים בהכנסותיה מהשבוע שעבר והוסיפה 2.5 מיליון דולרים בקרב 2,260 בתי קולנוע. בסך הכל בשבועיים היא גרפה 7.3 מיליון דולרים.

"טנט" ירד ב-23.8 אחוזים והוסיף 1.6 מיליון דולרים בקרב 2,001 בתי קולנוע. הסכום הזה הביא אותו סוף סוף לחצות את רף 50 מיליון הדולרים שבשנה נורמלית ונטולת קורונה הוא היה אמור לעשות בסופ"ש אחד. הסכום המדויק על פי הערכות אחרי 7 שבועות בקופות בצפון אמריקה הוא 50.6 מיליון דולרים.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

"זגורי אימפריה" קיבלה אור ירוק לעונה שלישית, שתהיה בלי משה איבגי

"זגורי אימפריה".

"זגורי אימפריה". צילום באדיבות הוט.

סדרת הדרמה הפופולרית "זגורי אימפריה" קיבלה אור ירוק לעונה שלישית, חמש וחצי שנים (!) אחרי תום העונה השניה (שצולמה ביחד עם העונה הראשונה). מאור זגורי, שיצר אותה וכתב את שתי העונות הקודמות ביחד עם אורי ויסברוד, יתחיל כעת לכתוב את העונה הבאה, שתוכננה עוד מאז ש-52 הפרקים בשתי העונות סיימו את שידורם. העונה המתוכננת לא יצאה לפועל דאז בשל התלונות על עבירות המין כנגד אחד מכוכבי הסדרה, משה איבגי. השחקן הותיק לא ישוב להופיע בעונה השלישית לאחר שהורשע במעשה מגונה.

"זגורי אימפריה" סיפרה בשתי עונותיה על משפחה שסבה נפטר, וקללה מוטלת על ראשם של בני המשפחה החיים. הצוואה שהשאיר מסבכת את בני המשפחה בשורה ארוכה של משימות אשר הסב פקד עליהם, ופורצת מלחמה בין האחים, בדרך למילוי ההוראות.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

"יומני האפלצ'ים" – טריילר: רון האוורד בדרמה ביוגרפית עם איימי אדמס וגלן קלוז

"יומני האפלצ'ים". איימי אדמס, גלן קלוז.

"יומני האפלצ'ים". איימי אדמס, גלן קלוז.

סרט הדרמה "יומני האפלצ'ים" המבוסס על ספר הזכרונות של ג'יי-די ואנס בבימויו של רון האוורד ("סולו: סיפור מלחמת הכוכבים", "פרוסט / ניקסון"), התחדש בקדימון-טריילר רשמי. הספר עצמו היה רב מכר גדול ב-2016, ונראה אם העיבוד של האוורד יצליח להנחית כמה פרסי אוסקר, כמו לשתי השחקניות שמככבות כאן בתור ה'זבל הלבן', איימי אדמס וגלן קלוז. החוט המקשר את העלילה הוא חייו של ואנס, פה בגילומו של גבריאל באסו (שבכלל לא שמתי לב שהתבגר מאז היה הילד החוצפן של לורה ליני ב"מזל סרטן"). הוא סטודנט למשפטים באוניברסיטת ייל היוקרתית וחייל מארינס לשעבר, אבל דווקא כשהוא עומד להתקבל למשרת חלומותיו, משבר משפחתי מאלץ אותו לחזור הביתה אל אוהיו, ארה"ב. שם, הוא נאלץ להתמודד שוב עם הדינמיקה המשפחתית של משפחתו האפלצ'ית, ובמיוחד עם אימו המכורה, בוו (אדמס), ולעזרתו שוב נחלצת הסבתא (קלוז). אני אוהב רפרנסים לתרבות הפופ, והרפרנס פה ל"שליחות קטלנית 2" חביב בהחלט.

"יומני האפלצ'ים" יעלה בנטפליקס ישראל והעולם ב-24 בנובמבר.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

"שטח הפקר" – טריילר: מותחן על סוריה של הישראלים רון לשם ועמית כהן

"שטח הפקר (ש.ל.ר)".

"שטח הפקר (ש.ל.ר)".

סדרת המתח "שטח הפקר" (ש.ל.ר, No Man's Land) של הישראלים רון לשםעמית כהןמריה פלדמן ואיתן מנצורי ועבור 'הולו' וערוץ הטלויזיה הצרפתי ARTE, התחדשה בקדימון-טריילר רשמי ראשון ששם הרבה דגש על האקשן שבה. עודד רסקין ביים את כל שמונת הפרקים בסדרה ונראה שחגג על התקציב הגדול שלה עם ים של פיצוצים. העלילה מתרחשת בזמן מלחמת האזרחים בסוריה והמלחמה שם מול דאע"ש. אנטואן (פליקס מואטי, "לשחות או לא להיות") הוא צעיר צרפתי שמחפש את אחותו (מלאני תיירי, "להתראות שם למעלה") שנעלמה לאחר שהצטרפה לכוחות המורדים הכורדים, ומניחים שהיא מתה. הוא נוסע בעצמו למקומות שבהם חיה אחותו בסוריה וחובר ליחידה כורדית של לוחמות איתן הוא נוסע לאיזורים הכבושים בידי דאע"ש. שם הסדרה באנגלית – "לא ארץ לגברים" בתרגום חופשי – מתכתב עם הרעיון של יחידת לוחמות, והטריילר גם כן מזכיר את הנושא בכמה אופנים.

הסדרה הוצגה לראשונה רגע לפני הקורונה בפסטיבל 'סיריז-מאניה'. פלדמן הפיקה דרך 'מאשה הפקות', מנצורי ויהונתן דובק הפיקו דרך 'סרטי ספירו'. בינתים לא ידוע על גוף שידור ישראלי שנטל את הזכויות עבור שידורה בארץ, ובמדינות שבהן פועל שירות הסטרימינג 'הולו' היא תעלה שם במלואה מראש, ב-18 בנובמבר.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

"בת השוטר" – פרומו: ליאנה עיון עדה לרצח ונכנסת לתוכנית להגנת עדים

"בת השוטר". ליאנה עיון.

"בת השוטר". ליאנה עיון. צילום: יאן פינקלברג.

סדרת המתח לנוער "בת השוטר" של ליעד שהםדנה שץ ומיכל קופר קרן, התחדשה בפרומו רשמי רגע לפני שהסדרה עולה ב-yes. אבל ממש רגע – הסדרה עולה מחר (א'). הסדרה מבוססת בחופשיות על הספר "שם המשחק" של שהם, וביים אותה רועי פלורנטין ("ילד טוב ירושלים", "החממה"). היא היתה אמורה להיות משודרת בערוץ yes KidZ, אבל אז הבינו שהיא מותחת ובוגרת מדי, והעבירו אותה לערוץ 'טין ניק'.

בסדרה מגלמת ליאנה עיון ("ביום שהאדמה רעדה", "שכונה") נערה פרועה ובתם של זוג שוטרים, שעדה לרצח בבית ספרה. כשהרוצח נמלט מהכלא היא מסתתרת בבית משפחה חרדית אדוקה במסגרת 'התוכנית להגנת עדים'. בתור חילונית שנאלצת להעמיד פני חרדית, נוכחותה בבית המשפחה מטלטל את עולמם של בני הנוער במשפחה, והיא מצידה מגלה פרטים חדשים על הסובבים אותה בהקשר לרצח. עוד מככבים בסדרה ליאור אשכנזיעוז זהביעומר נודלמןנטע גרטי ומוריס כהן.

הסדרה תעלה בשידור יומי בערוץ 'טין ניק' ב-yes החל מיום ראשון ה-18 באוקטובר. את הסדרה הפיקה 'סלוצקי אפיקי תקשורת'.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

"נשמה" – טריילר 2: סרט האנימציה בקולותיהם של ג'יימי פוקס וטינה פיי מדגיש שעבר לדיסני פלוס

"נשמה".

"נשמה".

המעבר של סרט האנימציה "נשמה" מבית דיסני-פיקסאר אל שירות הסטרימינג 'דיסני פלוס' בעקבות משבר הקורונה והסגר על בתי הקולנוע ברחבי העולם, הלך ונהפך צפוי יותר ויותר ככל ש"טנט" לא הצליח לגרוף מספיק כסף בקופות בצפון אמריקה. לכבוד המעבר הזה של "נשמה" לצפיה ביתית, הם פרסמו קדימון-טריילר מלא שני לסרט, שכולל הדגשה בהתחלה שהסרט יעלה ב'דיסני פלוס'. המעבר לשירות הסטרימינג הוא לא חדשות כל כך טובות לישראלים, שאצלנו 'דיסני פלוס' לא פועל בינתים ולא ברור מתי כן. נזכיר ש'דיסני פלוס' אמור להתחרות בנטפליקס בכל העולם, אבל רק בחודש שעבר התרחב במערב אירופה והגיע ל-30 ארצות (בלבד), שזה מאד רחוק מ-190 הארצות שבהן פועלת נטפליקס. בנובמבר 'דיסני פלוס' אמור להתרחב לאמריקה הלטינית, ובינתים כאמור אין חדשות על ישראל.

על כל פנים, את "נשמה" כתב וביים פיט דוקטר ("הקול בראש", "למעלה"), וקולו של ג'יימי פוקס מככב כאן בתור מורה למוסיקה בחטיבת ביניים שהולך לעולמו ומעתה נשמתו עוברת תהליכים, בעזרתה של נשמה אחרת (טינה פיי).

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

דאנה איבגי היא "הפילגש" של מעיין ריף

"את לי לילה". דאנה איבגי.

דאנה איבגי בפרימיירה של "את לי לילה". צילום: רפי דלויה.

השחקנית דאנה איבגי תגלם את "הפילגש" בסרטה של מעיין ריף, כך על פי וואלה. זהו ליהוק ראשון לסרט שנמצא בתהליכי פיתוח ומימון כבר שנים אחדות, לו ריף כתבה את התסריט ביחד עם שותפתה ל"על מרתה לעוף", ענת גפני.

העלילה מספרת על אלה (איבגי), מלבישה בתיאטרון שמנהלת רומן עם אסף, מחזאי מוערך אבל נשוי. כשאסף נפטר, היא נאלצת להגיע לשבעה מבלי שאישתו ובני משפחתו ידעו את הסוד, אך במקביל היא נלחמת על מנת לקבל את ההכרה בכאבה.

את הסרט תפיק איילת קייט דרך 'למה הפקות', והשלב הבא שלו יהיה המשך הליהוקים. איבגי מצטלמת בימים אלה לעונה השניה של "מלכות" עבור הוט, ובמהלך החודשים הקרובים צפויה להופיע על המסך הקטן בסדרה "מעילה", בתפקיד הפושעת המורשעת אתי אלון.

שמואל וילוז'ני וליטל שוורץ מצטרפים לסדרת הנוער הקומית "זאת שלי"

"סדקים". שמואל וילוז'ני.

שמואל וילוז'ני מתוך "סדקים". צילום באדיבות יח"צ.

השחקנים הותיקים שמואל וילוז'ני וליטל שוורץ יצטרפו לכוכבים העולים יהודה בוחבוט ("ספיידרז"), מיקה סגל ורועי רביב בסדרת הנוער הקומית "זאת שלי" של חגית ביליה ("זומזום") וליאור כפיר רפאל ("בת אל הבתולה", "אחד העם 1") עבור 'טין ניק'.

העלילה מספרת על שלי (סגל), בתו בת ה-14 של בעל מועדון סטאנד-אפ מצליח לשעבר, שחולמת להיות סטנדאפיסטית, ומבקשת להופיע במועדון. כאשר היא מגלה שירדה קרנו של המועדון והוא נמצא על סף סגירה, היא מציעה לאביה להפוך אותו למועדון לילדים בלבד.

טרם הוכרזו סופית תאריכי הצילומים לסדרה, אך הם צפוים להתקיים בסוף החודש או בתחילת נובמבר. רועי רביב יופיע אוטוטו על המסך בסדרה "בת השוטר", גם היא תשודר ב'טין ניק'.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

חואקין פיניקס יגלם את נפוליאון בסרטו של רידלי סקוט "קיטבג"

"איש ללא היגיון". חואקין פיניקס.

חואקין פיניקס מתוך "איש ללא היגיון".

השחקן חואקין פיניקס יגלם את הכובש והמהפכן הצרפתי נפוליאון בונפרטה בסרט "קיטבג" (ש.ל.ר, Kitbag) של רידלי סקוט (שביים אותו בעבר ב"גלדיאטור"). את התסריט יכתוב דיויד סקרפה, ששיתף פעולה עם סקוט ב"כל הכסף שבעולם".

"קיטבג" מתעתד להביא הסתכלות מקורית ואישית על נפוליאון, החל ממקורותיו ועד לעלייתו האלימה והמהירה לקיסרות. הסרט יתפקד הן בתור אפוס מלחמה שמראה את הקרבות האדירים שלו והן יציג את מערכת היחסים ואהבתו הנואשת למי שהיתה אישתו הראשונה, ז'וזפין. סיפורו של נפוליאון היה אמור אגב להיות אפוס קולנועי ענק ויקר שיביים סטנלי קובריק אחרי "2001: אודיסיאה בחלל", אבל הפרויקט לא הצליח להתרומם.

סקוט יפיק את הסרט יחד עם קווין וולש דרך חברת 'סקוט פרי' שלו, כשמאחור עומדים אולפני 'המאה ה-20' (לשעבר 'פוקס'). אין עוד תאריך מדויק לצילומים, אבל ככל הנראה מדובר על תחילת 2022. סקוט נמצא בשלבי פוסט פרודקשן של הסרט "הדו-קרב האחרון" (ש.ל.ר, The Last Duel) בכיכובם של מאט דיימון, בן אפלק, אדם דרייבר וג'ודי קומר; והוא צפוי להתחיל לצלם במרץ הקרוב באיטליה סרט על רציחת מאוריציו גוצ'י, נכדו של מייסד אימפרית האופנה, שהתברר כי הוזמנה בידי אישתו לשעבר ב-1995. ליידי גאגא מיועדת לשחק את האישה, ויצטרפו אליה רוברט דה נירו, אל פאצ'ינו, ג'רד לטו, אדם דרייבר וג'ק יוסטון. "קיטבג" מיועד להצטלם מיד אחריו.

ליהוקי אולסטאר ל"אל תסתכלו למעלה" בנטפליקס: די'קפריו, סטריפ, היל, שאלאמה, גרנדה ובלאנשט

"הזאב מוול סטריט". ג'ונה היל, ליאונרדו די'קפריו.

"הזאב מוול סטריט". ליאונרדו די'קפריו (מימין) עם ג'ונה היל.

ליהוק אולסטאר של השורה הראשונה באמת לסרט הסאטירה "אל תסתכלו למעלה" (ש.ל.ר, Don't Look Up) של אדם מקיי בנטפליקס: ליאונרדו די'קפריו, מריל סטריפ, ג'ונה היל, טימותי שאלאמה, אריאנה גרנדה, קייט בלאנשט, הימש פאטל, מת'יו פרי, קיד קאדי ותומר סיסלי. לפרויקט היו מלוהקים כבר זמן רב ג'ניפר לורנס ורוב מורגן.

אנסמבל כזה לא נראה כנראה מאז "אושן 11" של סטיבן סודרברג (והמשכיו), ורבים מהשחקנים ניהלו משא ומתן עוד מהאביב האחרון לגבי הופעה בסרט. די'קפריו למשל שקל לעשות מספר פרויקטים עם נטפליקס, אבל לא התחייב עד כה רשמית לאף אחד מהם. עבור חלקם, וביחוד "אל תסתכלו למעלה", הסיבה היתה ניסיון לקדם את פרויקט התשוקה שלו "רוצחים מירח הפרחים" (ש.ל.ר, Killers of the Flower Moon) מאת מרטין סקורסזה, שנחת לבסוף בשירות הסטרימינג המתחרה של אפל.

לחצו לקריאת הכתבה המלאה »

"דקסטר" תחזור לעונה תשיעית שוב בכיכובו של מייקל סי. הול

"דקסטר". מייקל סי. הול.

"דקסטר". מייקל סי. הול.

סדרת הלהיט "דקסטר" תחזור לעונה תשיעית וחדשה במתכונת מצומצמת של מיני-סדרה בת 10 פרקים, שוב בכיכובו של מייקל סי. הול בתור הרוצח השכיר שמנהל חיים כפולים. על הרצת הסדרה (שואו-ראנר) ישוב להיות אחראי קלייד פיליפס (שהריץ, כתב והפיק בפועל את עונות 1-4 מלבד הפיילוט).

הריצה המקורית של "דקסטר" היתה בין השנים 2006 ל-2013 ברשת הכבלים שואו-טיים, והיחודיות שלה בטיפול ברוצח סדרתי תרמה למיצובה של הרשת בתור גוף שידור איכותי ומתחרה ל-HBO. העונות המוקדמות שלה זיכו אותה ב-4 פרסי אמי, כולל לבימוי הטוב ביותר בשנת 2010. במשך 8 עונות סיפרה הסדרה על דקסטר מורגן, שעבד ביום בתור מומחה התזות דם מטעם מחלקת המז"פ של משטרת מיאמי, ובלילה פעל כרוצח סדרתי שהשתדל לשמור על אמות מוסר מסוימות בבחירת הקורבנות שלו. [ספוילר] בסוף העונה השמינית דקסטר זייף את מותו ועבר לאורגון תחת שם בדוי בעוד את בנו ואהובתו הוא שלח לגור בארגנטינה.

הצילומים מיועדים להתחיל בראשית 2021 עם כוונה לעלות לשידור בארה"ב בסתיו.

סדרת המתח הישראלית "דיבוקים" נרכשה לשידור ב-HBO Max

"דיבוקים". נדיה טרסקוביץ', אימרי ביטון.

"דיבוקים". נדיה טרסקוביץ' ואימרי ביטון. צילום: ורד אדיר.

פסטיבל מיפ-קום 2020: סדרת המתח הישראלית-צרפתית "דיבוקים" של שחר מגן נרכשה לשידור עולמי בשירות הסטרימינג HBO Max של רשת HBO. מגן כתב את התסריט ביחד עם ואלרי זנאתי וביים תומא ונסן ("שומר ראש" בנטפליקס).

נקודת המוצא של הסדרה בת 6 הפרקים שדוברת עברית, צרפתית ואנגלית, היא בחתונה בין יליד הארץ (אימרי ביטון) לבין עולה חדשה מצרפת (נדיה טרסקוביץ'), במהלכה נכבים האורות והחתן נמצא דקור ומדמם כשהסכין בידי כלתו הטריה. קארים מהקונסוליה הצרפתית (ראדה קאטב) נקרא לסייע לנאשמת ולמשפחתה ונקשר באופן אובססיבי למקרה. הכלה טוענת בפני חוקרי המשטרה הישראלים (נועה קולר וצחי גראד) שהיא לא עשתה דבר אך אינה זוכרת את הרגע עצמו. ולמרות שנראה בתחילה שיש אשמה אחת ברורה שמחזיקה את כלי הרצח מול עשרות אנשים, מספר החשודים רק הולך ונערם, ומעל הכל מרחף סיפור משפחתי ישן אודות דיבוקים וכלות.

הסדרה תעלה לשידור בארץ ב-yes אך טרם נמסר התאריך הסופי, בנובמבר הקרוב היא תעלה ב'קאנאל פלוס' בצרפת, ובדצמבר תעלה ב-HBO Max. את הסדרה הפיקו אילון רצ'קובסקיאסנת נשרי וקרן משגב דרך 'קווידיטי' (Quiddity), ביחד עם 'הו אי קור' (Haut et Court TV) ו'סטודיו קאנאל' הצרפתיות, עם תמיכה של קרן האיחוד האירופי, BeTV ו-CNC. למגן זהו שיתוף פעולה שני ביחד עם 'הו אי קור' בימים אלה, לצידה של הסדרה "צירים" שנמצאת בפיתוח, על מבצע קדש (מלחמת סיני). עבור HBO Max זוהי רכישה ישראלית שניה בזמן קצר, אחרי "שעת נעילה" שפרסמה את דבר רכישתה אתמול (לכבוד עלייתה לשידור אוטוטו).