פרסי אופיר 2009

עמוד זה מציג את רשימת הזוכים והמועמדים של פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע (אופיר) לשנת 2009. כמו כן, עמוד זה גם מציג סטטיסטיקות על הזכיות והמועמדויות, הן עבור הסרטים והן עבור האישים שהתמודדו בתחרות. באפשרותכם ללחוץ על שם הזוכה או המועמד/ת כדי לקרוא פרטים נוספים.

סטטיסטיקות על פרסי אופיר 2009
המובילים בזכיות ובמועמדויות, ראשית לפי סדר כמות הזכיות ואז לפי סדר כמות המועמדויות.
"עג'מי" (5 זכיות מתוך 9 מועמדויות)
"לבנון" (4 זכיות מתוך 10 מועמדויות)
"סיפור גדול" (3 זכיות מתוך 13 מועמדויות)
"הבודדים" (זכיה אחת מתוך 11 מועמדויות)
"היו לילות" (8 מועמדויות)
"פובידיליה" (3 מועמדויות)
"עיניים פקוחות" (2 מועמדויות)
"כלת הים" (2 מועמדויות)
"הכל מתחיל בים" (2 מועמדויות)
"אמא של ולנטינה" (2 מועמדויות)
ירון שני (3 זכיות)
סכנדר קובטי (3 זכיות)
ריימונד אמסאלם (2 מועמדויות)
רנן שור (2 מועמדויות)
דאנה איבגי (2 מועמדויות)
שמוליק מעוז (2 מועמדויות)
משה אדרי (2 מועמדויות)
שרון מימון (2 מועמדויות)
ליאון אדרי (2 מועמדויות)

רשימת הזוכים עם המועמדים של פרסי אופיר 2009

הזוכים ברשימה מודגשים, ואילו המועמדים מופיעים בגופן רגיל.

הסרט הטוב ביותר

עג'מי מוש דנון, חנסיס קרחאנוס, "עג'מי" (זכיה)
הבודדים אסף אמיר, "הבודדים"
היו לילות משה אדרי, ליאון אדרי, דקלה ברקאי, יונתן ארוך, "היו לילות"
לבנון עינת ביקל-פרלייט, משה אדרי, אורי סבג, ליאון אדרי, דודי זילבר, "לבנון"
סיפור גדול מיכה שגריר, חיליק מיכאלי, אברהם פרחי, תמי ליאון, "סיפור גדול"

הבמאי הטוב ביותר
סכנדר קובטי, ירון שני, "עג'מי" (זכיה)
רנן שור, "הבודדים"
רוני ניניו, "היו לילות"
שמוליק מעוז, "לבנון"
ארז תדמור, שרון מימון, "סיפור גדול"

התסריט הטוב ביותר
ירון שני, סכנדר קובטי, "עג'מי" (זכיה)
גיא מאירסון, רנן שור, משה זונדר, ניר ברגמן, "הבודדים"
איתן גרין, "הכל מתחיל בים"
שמוליק מעוז, "לבנון"
דני כהן-סולל, שרון מימון, "סיפור גדול"

השחקן הראשי הטוב ביותר
סשה אגרונוב, "הבודדים" (זכיה)
דרור קרן, "חמש שעות מפריס"
יואב דונט, "לבנון"
איציק כהן, "סיפור גדול"
עפר שכטר, "פובידיליה"

השחקנית הראשית הטובה ביותר
עירית קפלן, "סיפור גדול" (זכיה)
אטל קובנסקה, "אמא של ולנטינה"
ריטה זוהר, "בדרך אל החתולים"
דאנה איבגי, "היו לילות"
דאנה איבגי, "כלת הים"
ריימונד אמסאלם, "שבע דקות בגן עדן"

שחקן המשנה הטוב ביותר
זהר שטראוס, "לבנון" (זכיה)
צחי גראד, "אילי ובן"
אנטון אוסטרובסקי-קלין, "הבודדים"
דביר בנדק, "סיפור גדול"
רן דנקר, "עיניים פקוחות"

שחקנית המשנה הטובה ביותר
לבנה פינקלשטיין, "סיפור גדול" (זכיה)
סילביה דרורי, "אמא של ולנטינה"
, "הבודדים"
יבגניה דודינה, "היו לילות"
ריימונד אמסאלם, "לבנון"

הצילום הטוב ביותר
גיורא ביח, "לבנון" (זכיה)
"הבודדים"
עופר ינוב, "היו לילות"
דוד גורפינקל, "סיפור גדול"
בועז יהונתן יעקב, "עג'מי"

העריכה הטובה ביותר
סכנדר קובטי, ירון שני, "עג'מי" (זכיה)
"הבודדים"
ערה לפיד, "הכל מתחיל בים"
אריק להב-לייבוביץ', "לבנון"
עינת גלזר-זרחין, "סיפור גדול"

המלחין הטוב ביותר
רביע בוכארי, "עג'מי" (זכיה)
"הבודדים"
שמוליק נויפלד, "היו לילות"
שושן, "כלת הים"
אייל ליאון קצב, "סיפור גדול"

הפסקול הטוב ביותר
"לבנון" (זכיה)
אביב אלדמע, "הבודדים"
רונן נגל, "סיפור גדול"
קאי טבל, "עג'מי"
גדי רז, "פובידיליה"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר
אריאל רושקו, "לבנון" (זכיה)
"הבודדים"
רחל זוסמן, "היו לילות"
"סיפור גדול"
יואב סיני, "עג'מי"
"פובידיליה"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר
ענבל שוקי, "סיפור גדול" (זכיה)
לאורה שיים, "היו לילות"
"מוקי בוערה"
רונה דורון, "עג'מי"
"עיניים פקוחות"

הסרט התיעודי הטוב ביותר
"שיטת השקשוקה" (זכיה)
"האגדה על ניקולאי וחוק השבות"
"הבית ברחוב טבנקין"
"הגלגול"
"החברה הכי גרועה בעולם"

« פרסי אופיר - בחירת שנה

מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
הקריסטל האפל: עידן המרד
הקריסטל האפל: עידן המרד
איך לגדל גיבור-על
איך לגדל גיבור-על
נעול
נעול
עיניים שלי
עיניים שלי