פרסי אופיר 2015

עמוד זה מציג את רשימת הזוכים והמועמדים של פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע (אופיר) לשנת 2015. כמו כן, עמוד זה גם מציג סטטיסטיקות על הזכיות והמועמדויות, הן עבור הסרטים והן עבור האישים שהתמודדו בתחרות. באפשרותכם ללחוץ על שם הזוכה או המועמד/ת כדי לקרוא פרטים נוספים.

סטטיסטיקות על פרסי אופיר 2015
המובילים בזכיות ובמועמדויות, ראשית לפי סדר כמות הזכיות ואז לפי סדר כמות המועמדויות.
"באבא ג'ון" (5 זכיות מתוך 8 מועמדויות)
"ארץ פצועה" (3 זכיות מתוך 11 מועמדויות)
"היורד למעלה" (3 זכיות מתוך 4 מועמדויות)
"חתונה מנייר" (2 זכיות מתוך 9 מועמדויות)
"ציפורי חול" (זכיה אחת מתוך 10 מועמדויות)
"מלחמת 90 הדקות" (זכיה אחת מתוך 3 מועמדויות)
"המילים הטובות" (12 מועמדויות)
"ירח בבית 12" (6 מועמדויות)
"נדיה - שם זמני" (5 מועמדויות)
"פלאפל אטומי" (4 מועמדויות)
"האיש שבקיר" (2 מועמדויות)
רועי אסף (זכיה אחת מתוך 3 מועמדויות)
אריק להב-לייבוביץ' (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
ליאון אדרי (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
ארז תדמור (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
משה אדרי (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
אביב אלדמע (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
ניצן גלעדי (3 מועמדויות)
גיל תורן (2 מועמדויות)
מוטי חפץ (2 מועמדויות)
עינת גלזר-זרחין (2 מועמדויות)
שמי זרחין (2 מועמדויות)

רשימת הזוכים עם המועמדים של פרסי אופיר 2015

הזוכים ברשימה מודגשים, ואילו המועמדים מופיעים בגופן רגיל.

הסרט הטוב ביותר

באבא ג'ון דודי זילבר, משה אדרי, ליאון אדרי, "באבא ג'ון" (זכיה)
10% ילדה שלי קובי צאיג, אורי בר-און, עדן צולי, נאוה לוין, "10% ילדה שלי"
ארץ פצועה שמי שינפלד, עמיתן מנלזון, משה אדרי, ליאון אדרי, "ארץ פצועה"
היורד למעלה איתן מנצורי, יהונתן דובק, "היורד למעלה"
המילים הטובות טליה קלינהנדלר, אסנת הנדלסמן קרן, "המילים הטובות"
חתונה מנייר ניצן גלעדי, "חתונה מנייר"

הבמאי הטוב ביותר
ארז תדמור, "ארץ פצועה" (זכיה)
יובל דלשד, "באבא ג'ון"
שמי זרחין, "המילים הטובות"
ניצן גלעדי, "חתונה מנייר"
אמיר י. וולף, "ציפורי חול"

התסריט הטוב ביותר
אלעד קידן, "היורד למעלה" (זכיה)
ארז תדמור, שלמה אפרתי, "ארץ פצועה"
יבגני רומן, "האיש שבקיר"
שמי זרחין, "המילים הטובות"
טובה אשר, ענת אשר, "נדיה - שם זמני"

השחקן הראשי הטוב ביותר
רועי אסף, "ארץ פצועה" (זכיה)
אסף בן שמעון, "המילים הטובות"
רועי אסף, "חתונה מנייר"
משה איבגי, "מלחמת 90 הדקות"
עודד תאומי, "ציפורי חול"

השחקנית הראשית הטובה ביותר
מורן רוזנבלאט, "חתונה מנייר" (זכיה)
תמר אלקן, "האיש שבקיר"
רותם זיסמן-כהן, "המילים הטובות"
נטע שפיגלמן, "נדיה - שם זמני"
מרים זוהר, "ציפורי חול"

שחקן המשנה הטוב ביותר
נורמן עיסא, "מלחמת 90 הדקות" (זכיה)
דביר בנדק, "ארץ פצועה"
אשר אברהמי, "באבא ג'ון"
רועי אסף, "המילים הטובות"
גל תורן, "ירח בבית 12"

שחקנית המשנה הטובה ביותר
דבורה קידר, "ציפורי חול" (זכיה)
פלורנס בלוך, "המילים הטובות"
אסי לוי, "חתונה מנייר"
יובל שרף, "ירח בבית 12"
מלי לוי, "פלאפל אטומי"

הצילום הטוב ביותר
עופר ינוב, "באבא ג'ון" (זכיה)
אסף סודרי, "ארץ פצועה"
רואי רוט, "חתונה מנייר"
עמית יסעור, "ירח בבית 12"
טליה "טוליק" גלאון, "נדיה - שם זמני"
אמנון זלאייט, "ציפורי חול"

העריכה הטובה ביותר
אריק להב-לייבוביץ', "היורד למעלה" (זכיה)
עינת גלזר-זרחין, "ארץ פצועה"
עינת גלזר-זרחין, "המילים הטובות"
אריק להב-לייבוביץ', "מלחמת 90 הדקות"
יצחק צחייק, "ציפורי חול"

המלחין הטוב ביותר
אייל סעיד מני, "באבא ג'ון" (זכיה)
חיים אילפמן, "ארץ פצועה"
ישי אדר, "ירח בבית 12"
רן בגנו, "נדיה - שם זמני"
"פלאפל אטומי"

הפסקול הטוב ביותר
ויטלי גרינשפן, אביב אלדמע, "היורד למעלה" (זכיה)
רונן נגל, עמית שמן, "ארץ פצועה"
גיל תורן, מוטי חפץ, "באבא ג'ון"
מוטי חפץ, אביב אלדמע, "המילים הטובות"
גיל תורן, איתי אלוהב, "ציפורי חול"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר
יהודה אקו, "באבא ג'ון" (זכיה)
ברק ואזן, נעם גלברט, "אני לא מאמין, אני רובוט!"
יואל הרצברג, "ארץ פצועה"
אבישי אביבי, דורית בן שושן, "המילים הטובות"
דינה קורנביץ, "חתונה מנייר"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר
קרן אייל מלמד, "חתונה מנייר" (זכיה)
דורון אשכנזי, "המילים הטובות"
לי אלמביק, "ירח בבית 12"
"פלאפל אטומי"
אתיה חודק לביא, דני בר-שי, "ציפורי חול"

האיפור הטוב ביותר
אורלי רונן, שירן כהן היימן, "ארץ פצועה" (זכיה)
רינת אלוני, שגית צמח, "ג'רוזלם"
ורד מבורך, "ירח בבית 12"
זיו קטנוב, "נדיה - שם זמני"
רונית דוגו ארביב, "ציפורי חול"

הליהוק הטוב ביותר
נועה אלה, "באבא ג'ון" (זכיה)
אורית אזולאי, "המילים הטובות"
ניצן גלעדי, "חתונה מנייר"
לימור שמילה, "פלאפל אטומי"
דידי לובצקי, "ציפורי חול"

הסרט הקצר הטוב ביותר
"אחד באפריל" (זכיה)
"אנטילופות"
"גרינלנד"
"החזן והים"
"סוסי נייר"

סרט תיעודי קצר הטוב ביותר
"מרוששות" (זכיה)
"איפה אלה-קרי ומה קרה לנוריקו-סאן?"
"האויבת שלי, השותפה שלי"
"חייו מלאי שיר: סיפורו של אברהם חלפי"
"פרשת קוזלצ'יק"

הסרט התיעודי הטוב ביותר
"שיח לוחמים - הסלילים הגנוזים" (זכיה)
"היה היה מלך - ניסים אלוני"
"מתי כספי - וידוי"
"סבנה"
"סינדרום בנטביץ'"

מפעל חיים
אלון גרבוז (זכיה)

« פרסי אופיר - בחירת שנה

מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
הארייט
הארייט
חיים נסתרים (ש.ל.ר)
חיים נסתרים (ש.ל.ר)
נשים קטנות
נשים קטנות
אימפריית השחיתות
אימפריית השחיתות