פרסי אופיר 2016

עמוד זה מציג את רשימת הזוכים והמועמדים של פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע (אופיר) לשנת 2016. כמו כן, עמוד זה גם מציג סטטיסטיקות על הזכיות והמועמדויות, הן עבור הסרטים והן עבור האישים שהתמודדו בתחרות. באפשרותכם ללחוץ על שם הזוכה או המועמד/ת כדי לקרוא פרטים נוספים.

סטטיסטיקות על פרסי אופיר 2016
המובילים בזכיות ובמועמדויות, ראשית לפי סדר כמות הזכיות ואז לפי סדר כמות המועמדויות.
"סופת חול" (6 זכיות מתוך 12 מועמדויות)
"לעבור את הקיר" (3 זכיות מתוך 9 מועמדויות)
"אבינו" (2 זכיות מתוך 12 מועמדויות)
"ג'נקשן 48" (2 זכיות מתוך 5 מועמדויות)
"שבוע ויום" (זכיה אחת מתוך 7 מועמדויות)
"תיקון" (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
"מעבר להרים ולגבעות" (6 מועמדויות)
"ישמח חתני" (5 מועמדויות)
"הרמוניה" (5 מועמדויות)
"נמל בית" (3 מועמדויות)
"הכל שבור ורוקד" (3 מועמדויות)
"אבוללה" (2 מועמדויות)
"ברש" (2 מועמדויות)
עילית זקצר (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
רמה בורשטין (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
תאמר נאפר (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
מני יעיש (2 מועמדויות)
ערן קולירין (2 מועמדויות)
אסף פולונסקי (2 מועמדויות)

רשימת הזוכים עם המועמדים של פרסי אופיר 2016

הזוכים ברשימה מודגשים, ואילו המועמדים מופיעים בגופן רגיל.

הסרט הטוב ביותר

אסתי יעקב מקלברג, יגאל מוגרבי, חיים מקלברג, "סופת חול" (זכיה)
מרק רוזנבאום, מיכאל רוזנבאום, "אבינו"
אסף אמיר, "לעבור את הקיר"
אילון רצ'קובסקי, "מעבר להרים ולגבעות"
נעמי לבארי, סער יוגב, "שבוע ויום"

הבמאי הטוב ביותר
עילית זקצר, "סופת חול" (זכיה)
מני יעיש, "אבינו"
רמה בורשטין, "לעבור את הקיר"
ערן קולירין, "מעבר להרים ולגבעות"
אסף פולונסקי, "שבוע ויום"

התסריט הטוב ביותר
רמה בורשטין, "לעבור את הקיר" (זכיה)
מני יעיש, "אבינו"
איתן גרין, "חדרי הבית"
ערן קולירין, "מעבר להרים ולגבעות"
ארז תדמור, שלמה אפרתי, "נמל בית"
עילית זקצר, "סופת חול"
אסף פולונסקי, "שבוע ויום"

השחקן הראשי הטוב ביותר
מוריס כהן, "אבינו" (זכיה)
תאמר נאפר, "ג'נקשן 48"
בני אבני, "להציל את נטע"
יורם חטב, "נמל בית"
שי אביבי, "שבוע ויום"

השחקנית הראשית הטובה ביותר
נועה קולר, "לעבור את הקיר" (זכיה)
ליהי קורנובסקי, "הפורצת"
אניה בוקשטיין, "לב שקט מאד"
למיס עמאר, "סופת חול"
יבגניה דודינה, "שבוע ויום"

שחקן המשנה הטוב ביותר
תומר קאפון, "שבוע ויום" (זכיה)
אלון דהן, "אבינו"
דודו טסה, "הכל שבור ורוקד"
אביב אלוש, "ישמח חתני"
שמיל בן ארי, "נמל בית"

שחקנית המשנה הטובה ביותר
רובה בלל-עספור, "סופת חול" (זכיה)
רותם זיסמן-כהן, "אבינו"
יאנה יוסף, "הרמוניה"
אורנה בנאי, "ישמח חתני"
שירי נדב נאור, "מעבר להרים ולגבעות"

הצילום הטוב ביותר
שי גולדמן, "תיקון" (זכיה)
"אבינו"
אמנון זלאייט, "ג'נקשן 48"
"הרמוניה"
שי פלג, "סופת חול"

העריכה הטובה ביותר
"אבינו" (זכיה)
יעל חרסונסקי, "לעבור את הקיר"
"מעבר להרים ולגבעות"
"סופת חול"
טלי הלטר-שנקר, "שבוע ויום"

המלחין הטוב ביותר
תאמר נאפר, איתמר זיגלר, "ג'נקשן 48" (זכיה)
חיים אילפמן, "אבוללה"
"הכל שבור ורוקד"
אהובה עוזרי, שאול בסר, "ישמח חתני"
"סופת חול"

הפסקול הטוב ביותר
"ג'נקשן 48" (זכיה)
"אבינו"
"הכל שבור ורוקד"
"הרמוניה"
"לעבור את הקיר"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר
"סופת חול" (זכיה)
"אבינו"
"ג'נקשן 48"
"הרמוניה"
"תיקון"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר
"לעבור את הקיר" (זכיה)
"ברש"
"הרמוניה"
"ישמח חתני"
"סופת חול"

האיפור הטוב ביותר
"סופת חול" (זכיה)
"אבוללה"
מירב בושושה-הורוביץ, "אבינו"
"ישמח חתני"
"לעבור את הקיר"

הליהוק הטוב ביותר
"סופת חול" (זכיה)
"אבינו"
אורית אזולאי, "ברש"
"לעבור את הקיר"
"מעבר להרים ולגבעות"

הסרט הקצר הטוב ביותר
"אנה" (זכיה)
"גבולות"
"מיומנו של צלם חתונות"
"עם הפנים לקיר"

סרט תיעודי קצר הטוב ביותר
"מוות בבאר שבע" (זכיה)
"אל תוך הרשת האפלה"
"בית האילמת"
"שבוע 23"
"שלושה אחים ומערה"

הסרט התיעודי הטוב ביותר
"פרינסס שואו" (זכיה)
"המתנחלים"
"מיסטר גאגא"
"עד קצה הזריחה"
"פוטו פרג'"

מפעל חיים
דן וולמן (זכיה)

הוקרה על הישגים מקצועיים
איתן לוי (זכיה)

« פרסי אופיר - בחירת שנה

מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
שטעטל
שטעטל
האיש שרצה לדעת הכל
האיש שרצה לדעת הכל
הילד השישי
הילד השישי
מרגלים מזדמנים
מרגלים מזדמנים