מעלה הקרחות (2015)

Baldy Heights

ישראל  ·  אנימציה  ·  מצב הפקה: פיתוח

תקציר

#תקציר מורחב
שתי מדינות חיות משני צידי חומה ענקית. מדינת תל תלתלים שבה התושבים, כמונו, מקפידים על שיערם (חלקם אף שעיר במיוחד), ומדינת מעלה קרחות שכל תושביה קירחים מוחלטים. לא רק שהמדינות אויבות אחת לשנייה, הן מתעלמות באופן מוחלט מקיומ...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
שתי מדינות חיות משני צידי חומה ענקית. מדינת "תל תלתלים" שבה התושבים, כמונו, מקפידים על שיערם (חלקם אף שעיר במיוחד), ומדינת "מעלה קרחות" שכל תושביה קירחים מוחלטים. לא רק שהמדינות אויבות אחת לשנייה, הן מתעלמות באופן מוחלט מקיומה של האחרת - דורות ארוכים אין שום קשר ביניהן. ילדה עצמאית וקצת חצופה בשם נועה מ"תל תלתלים" בורחת בעקבות מעשה נורא שעשתה וחוצה את גבול החומה בלי לדעת לאן הגיעה. היא נאלצת לגלח את שיערה כדי להיטמא בין הקרחים שלא מכירים ולא סובלים דבר שונה מהם. הימים סוערים ב"מעלה קרחות"; מערכת בחירות יצרית בין 2 המועמדים ובסיומה מקרה מזעזע - שערה מתחילה לצמוח על ראשו של המושל הנבחר. נועה שנקלעת לבית המושל קרחהמור, צופה בתככים ובמזימות סביבו, וקשר הדוק נוצר ביניהם. בעקבות השערה קרחהמור מגורש מהעיר עם פמלייתו. נועה מצטרפת והם מוצאים מקלט אצל שבט מבריחים עליזים- "מכוסי הראש", שחי במעבה האדמה מתחת לחומה. בשיתוף פעולה עם המנודים הם מצילים את "מעלה קרחות" ואת "תל תלתלים" מסכסוך הדורות, השנאה והפחד שביניהם. נועה מגלה לעצמה ולתושבי המדינות שמוצאם של ה"שעירים" וה"קרחים" הוא משני תאומים זהים שרבו על האופן שבו יש להניח רגל אחת על השנייה בעת ישיבה. עניין פעוט שהתפתח לעיוורון ואטימות. קיצוניות שיצרה שתי תרבויות נפרדות. הסוף טוב, החומה נופלת, נועה חוזרת ל"תלתלים" נוחה יותר ומבינה יותר, פדחתון חוזר לשלוט ב"קרחות" כמגיע לו. משלחות יוצאות לסיורים במדינה השכנה, שלום ושלווה. מריבה קטנה פורצת בין נועה ואחד מידידיה מכוסי הראש על הדרך בה יש להניח רגל אחת על השנייה.

ז'אנר:
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.