בראבא בחוץ; שי אביבי, בר רפאלי ולירון לבו נכנסים לחוליית החיסול "כידון"

"סשן". משה אדרי, בר רפאלי. צילום: רפי דלויה.

בר רפאלי עם הזוג משה ופנינה אדרי. צילום: רפי דלויה.

שי אביבי יחליף את שלמה בראבא בקומדיה הצרפתית-ישראלית "כידון" המבוססת בחופשיות-רבה על פרשת ההתנקשות בבכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח. עוד מצטרפים לסרט שכתב ויביים עמנואל נקש ("חומר למחשבה"), הם בר רפאליריימונד אמסאלםלירון לבוסלים דאוחיים זנאתיפולי רשףעמי סמולרצ'יק ולימור גולדשטיין.

העלילה מתחילה בבוקר ה-20 בינואר, 2010, אחרי ההתנקשות בדובאי בבכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח (האחראי לחטיפתם ורצחיתם של החיילים אבי סספורטס ואילן סעדון), כאשר על שערי העיתונים בעולם פרושות תמונותיהם של חברי חוליית החיסול של המוסד הישראלי. אלא שאנשי המוסד נדהמים לגלות כי לא מדובר בסוכנים שלהם אלא בחבורת נוכלים קטנה בשם 'כידון', שבראשה עומד דניאל לוי – מהגר מישראל לצרפת, שובר לבבות כריזמטי ומומחה ברמאות ובסחר פרטי ארכיאולוגיה מזויפים (הקומיקאי היהודי-צרפתי תומר סיסלי שדובר עברית שוטפת). ראש המוסד הישראלי (גבאי) מורה על פתיחת חקירה ומגלה כי החיסול הממוקד לכאורה היה למעשה מבצע הונאה מורכב שמעורבים בו דיפלומטים צרפתים, רוסים, איראנים והמודיעין הישראלי. אביבי יגלם בכיר במוסד, המנסה להפיל את הראש המכהן.

שלב הליהוק נמשך בימים אלו, והסרט צפוי להתחיל להצטלם כבר בחודש הבא בישראל. מיכאל שרפשטיין יפיק את הסרט מישראל דרך טופיה תקשורת, עם תמיכתם של האחים אדרי דרך יונייטד קינג.

תורך להביע את עצמך. מה תרצה להגיב בנושא?