הוכרזו הזוכים בפסטיבל ירושלים 2013: "הנוער" הסרט הטוב ביותר

מאת
12 ביולי 2013 בשעה 8:13
"הנוער".

"הנוער".

הוכרזו הזוכים של פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים 2013 (ה-30 במספר), בינהם קטף "הנוער" של תום שובל את פרס חג'ג' לסרט הטוב ביותר. בתחרות הקולנוע הישראלי העלילתי והקצר שפטו מנהל פסטיבל הסרטים ניו יורק לשעבר ריצ'ארד פניה; הבמאי תאופיק אבו וואיל; השחקנית יבגניה דודינה; סגן נשיא ההפצה באחים וורנר, שריג פקר; והבמאית מיכל ברזיס. הם נימקו את בחירתם ב"נוער" לפרס בגובה 100 אלף ש"ח: "זוהי יצירה רבת עוצמה מהסוג שלוכד ומביע בדידות מעיקה החורגת הרבה מעבר לסיפור שהיא מגוללת."

אנשי הפסטיבל מעדכנים כי פקדו אותו השנה כ-80 אלף איש, מתוכם 500 היו אורחים מחו"ל.

רשימת הזוכים בפרסי פסטיבל ירושלים 2013:

פרס חג'ג' לסרט באורך מלא
"הנוער", תום שובל

פרס ון ליר לסרט התיעודי
"משפטי חיים", נורית קידר וירון שני

פרס לסרט ראשון או שני על שם ענת פרחי
מיה דרייפוס, "ההיא שחוזרת הביתה"

תסריט
עדי עדואן, "ערבאני"

"ערבאני".

"ערבאני".

שחקנית בסרט באורך מלא
טלי שרון, "ההיא שחוזרת הביתה"

שחקן בסרט באורך מלא
דוד קוניו ואיתן קוניו, "הנוער"

עריכה
ז'ואל אלכסיס, "הנוער"

מוסיקה מקורית
רן בגנו, "פלסטלינה"

צילום
שי פלג, "ההיא שחוזרת הביתה"

סרט סטודנטים קצר
"הישארות", יותם בן דוד

סרט סטודנטים קצר – צל"ש
איהב טרבייה, "הנשכחים"
גן דה לנגה, "בבגה"

סרט העצמאי הקצר
תמר ברוך, "גלוריה"

סרט העצמאי הקצר – צל"ש
פלג לוי, "גולם"
מיכל ואורי קרנות, "הולולנד"

בימוי סרט תיעודי
חליל אפרת, "אלבום 61".

בימוי סרט תיעודי – צל"ש
נסים מוסק, "מערבון בהר חברון"
שוש שלם והילה מדליה, "לכודים ברשת"

פרס ברוח החופש לסרט העלילתי
דניס טנוביץ', "אפיזודה בחייו של אספן מתכות"

פרס ברוח החופש לסרט תיעודי
ריתי פאן, "התמונה החסרה"

פרס ברוח החופש – צל"ש
חוזה לואיס ואייה, "עובדים"

פרסי החוויה היהודית
דיאנה גרו, "רגינה"

פרס אבנר שלו לסרטים העוסקים בנושא השואה
ולאדיסלב פאסיקובסקי, "זעזוע"

פרס אבנר שלו לסרטים העוסקים בנושא השואה – צל"ש
יואב הלוי, "לשכה 06"

פרס אמנות בצומת לסרט האקספרימנטלי הישראלי
"מרגנית", ציון אברהם חזן

פרס אמנות בצומת לסרט האקספרימנטלי הישראלי – פרס השני
"כלבים נובחים לא נושכים", אלונה רודה
"חיי מדף", קרן שביט

פרס ארטה לפיצ'ינג
"הפורצת", הגר בן אשר

פרס ון ליר לפיצ'ינג
"בן זקן", יפעת כורם

פרס CNC לפיצ'ינג
"תיקון", אבישי סיון
פרס פיצ'ינג – צל"ש
עמיחי גרינברג, "עדות"

פרס היצירה הצעירה לסרט תעודה
"אני הבן שלך"
"סבתא עאידה"
"אלוהים ישר כותב בשורות ישרות"

פרס היצירה הצעירה לסרט עלילתי
"הכי רחוק שאתה יכול"
"ללא מילים: דיו על הדף"
"גבוה"