הוכרזו הזוכים בפרסי פסטיבל ירושלים 2016: "שבוע ויום" העלילתי הטוב; "דימונה טוויסט" התיעודי

מאת
14 ביולי 2016 בשעה 22:00
"שבוע ויום". שי אביבי, תומר קפון.

"שבוע ויום". שי אביבי, תומר קפון.

הוכרזו הזוכים בפרסי פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים 2016 (ה-33 במספר), ובראשם "שבוע ויום" של אסף פולונסקי הוא הסרט העלילתי הטוב ביותר ו"דימונה טוויסט" של מיכל אביעד הוא הסרט התיעודי הטוב ביותר. את בחירתם ב"שבוע ויום" לפרס בגובה 120 אלף ש"ח נימקו השופטים – הצלם היווני אנדריאס סיניאנוס, מנהלת פסטיבל איסטנבול עזיזה טאן, מבקר הקולנוע בויד ואן הויח, הבמאית אסתר הופברג והשחקנית אסי לוי – בכך ש"באמצעות שליטה מרשימה בטונים וניואנסים ועבודה מצוינת עם צוות השחקנים המצומצם, במאי צעיר זה מפגין בגרות מפתיעה." את בחירתם ב"דימונה טוויסט" לפרס בגובה 35 אלף ש"ח נימקו השופטים בכך שה"סרט רגיש ונוגע ללב, עשיר בצילומי ארכיון נבחרים, המציג נקודת מבט נשית ייחודית ומתאר את האתגר בבניית חיים חדשים במדינה חדשה."

רשימת הזוכים המלאה בפרסי פסטיבל ירושלים 2016:

תחרות חג'ג' לקולנוע ישראלי עלילתי באורך מלא

פרס חג'ג' לסרט העלילתי הטוב ביותר
"שבוע ויום", אסף פולונסקי

סרט ביכורים (ע"ש ענת פרחי)
"שבוע ויום", אסף פולונסקי

תסריט
אסף פולונסקי, "שבוע ויום"

השחקן הטוב ביותר
מוריס כהן, "אבינו"

"אבינו". מוריס כהן, רותם זיסמן-כהן.

"אבינו". מוריס כהן, רותם זיסמן-כהן.

השחקנית הטובה ביותר
שירי נדב-נאור, "מעבר להרים ולגבעות"

צילום
ירון שרף, "הרמוניה"

מוסיקה
רות דולורס וייס, "היער שהיה"

חביב הקהל
"להציל את נטע", ניר ברגמן

"להציל את נטע".

"להציל את נטע".

תחרות ון-ליר לקולנוע ישראלי תיעודי באורך מלא

הסרט התיעודי הטוב ביותר
"דימונה טוויסט", מיכל אביעד

בימוי
מאיה זינשטיין, "טהורה לעד"

עריכה
נעם עמית וג'סטין רייט, "טהורה לעד"

התחרות הבינלאומית

הסרט הבינלאומי הטוב ביותר
"מותו של לואי ה-14", אלברט סרה

הסרט הבינלאומי הטוב ביותר – ציון לשבח
"מלחמה", טוביאס לינדהולם

תחרות ון-ליר לקולנוע ישראלי קצר

הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר
"עם הפנים לקיר", אלמורק דוידיאן

בימוי
משה רוזנטל, "שבתון"

סרט תיעודי קצר
"בית האילמת", תמר קיי, בית הספר סם שפיגל ירושלים.

אנימציה
"ראש", סתיו לוי, בצלאל

ברוח החופש

סרט עלילתי ברוח החופש
"הנבחרות", דיוויד פבלוס

סרט תיעודי
"חוליגנית", נאנפו וואנג

סרט תיעודי – ציון לשבח
"גלות", ריתי פאן

פרסי פיפרסקי לסרטי ביכורים

פרס פיפרסקי לסרט ביכורים בינלאומי
"אלבום", מהמט צ'אן מרטוגלו

פרס פיפרסקי לסרט ביכורים ישראלי
"שבוע ויום", אסף פולונסקי

החוויה היהודית

פרס אבנר שלו יו"ר יד ושם
"לא סרט משפחתי", שנטל אקרמן ז"ל

פרס ליה
"הרמוניה", אורי סיוון

ציון לשבח
"טהורה לעד", מיה זינשטיין
.
הזוכים בתחרות לסרטי וידאו ואמנות נסיונית

פרס ראשון
"ישמעאל" של נירה פרג

פרס שני
"נעמה ", הילה בן ארי

ציון לשבח
"החתונה", אלהם רוקני

מענק להפקת סרט תיעודי של סטודנט מצטיין

פרס ראשון
"קרוב אלייך", מעיין עבאדי גרבלר

פרס שני
"כמו דג", אסיל אבו חג'ול
"שיהיה לנו לבן בחיים", תומר אסייג

פיצ'פוינט

פרס הפקה מטעם ון ליר
"פיגומים", מתן יאיר

פרס שירותי פוסט-פרודקשן "סינלב"
"האופה מברלין", אופיר ראול גרייזר

פרס השלמת הפקה ואוטר ברנדרכט- ליה ון ליר
"מונטנה", לימור שמילה

פרס פיתוח תסריט "יאפימלאב"
"מאמי", קרן ידעיה

מענק ליוצר או יצירה הנותנים קול לפריפריה התרבותית והגיאוגרפית בישראל
"שמי ניאון", מיש רוזנוב

מענק ליוצר או יצירה הנותנים קול לפריפריה התרבותית והגיאוגרפית בישראל – פרס מיוחד
"נילס", רם נהרי