הוכרזו הסרטים הישראלים בפסטיבל ירושלים 2019: "עיניים שלי", "היום שאחרי לכתי" ו"קצפת ודובדבנים" בינהם

מאת
3 ביולי 2019 בשעה 6:00
"קצפת ודובדבנים". הדס בן ארויה, גור בנטביץ'.

"קצפת ודובדבנים". הדס בן ארויה, גור בנטביץ'. צילום: גיא רז

פסטיבל הקולנוע ירושלים 2019 (ה-36 במספר) הכריז על 14 סרטים עלילתיים ותיעודיים שיוקרנו במסגרות התחרותיות, ולצידם 7 סרטים שיוקרנו כחלק מהפנורמה הישראלית. בין הסרטים העלילתיים אפשר למצוא את "עיניים שלי" של ירון שני ואת "היום שאחרי לכתי" של נמרוד אלדר שהוקרנו בפסטיבל ברלין האחרון, את "אלוהי הפסנתר" של איתי טל שהוקרן בפסטיבל רוטרדם, ואת "קצפת ודובדבנים" של גור בנטביץ' שזוכה להתעניינות בתעשיה.

פסטיבל ירושלים יקיים השנה לראשונה את 'יום הקולנוע הקצר', בו יוקרן זוכה מענק ברנשטיין לפרויקט גמר של סטודנט מצטיין "מאדה ראשה" של לינה חולופוב, תיערך תחרות ון ליר לקצרים (המונה 19 סרטים) ויערך אירוע הפיצ'ינג "פיצ'פוינט קצרים" עם פרס בגובה 250 אלף ש"ח.

מחוץ לתחרויות יוקרנו הקו-פרודוקציה הישראלית-אמריקאית "מרחק הליכה" של נגה אשכנזי בכיכובן של דאנה איבגי וחני פירסטנברג, עותק משוחזר של "בר 51" (1985) של עמוס גוטמן על בר השוליים התל אביבי, עותק משוחזר של "ביבה" (1977) של דוד פרלוב על האלמנה ביבה ישראלי, והמחווה לבית הספר סם שפיגל החוגג 30 להיווסדו עם אוסף הסרטים "הלוקיישן: ירושלים", שכולל את "דון קישוט בירושלים" (2005) של דני רוזנברג , "מינוס פלוס" (2001) של שחר כהן, "שיבולת בקפה" (2003) של טליה לביא, "טוליה" (2006) של רודיאון ברודסקי ו"המנון" (2008) של אלעד קידן.

פסטיבל ירושלים יתקיים השנה בין ה-25 ביולי ועד ה-4 באוגוסט. עדכון 23.7: יומיים לפני פתיחת הפסטיבל, הסרט "מאמי" של קרן ידעיה מצטרף לתחרות הרשמית.

רשימת הסרטים הישראלים בפסטיבל ירושלים 2019:

תחרות חג'ג' לקולנוע ישראלי עלילתי
"עיניים שלי", ירון שני
"נולדתי בירושלים ואני עדיין חי", יוסי עטיה ודוד אופק
"ככה את אוהבת", לימור שמילה
"קצפת ודובדבנים", גור בנטביץ'
"היום שאחרי לכתי", נמרוד אלדר
"המתים של יפו", רם לוי
"אלוהי הפסנתר", איתי טל
"מאמי", קרן ידעיה (הצטרף ב-23.7)

תחרות ון ליר לקולנוע ישראלי תיעודי
"להאיר את יוסי", קובי פרג' ומוריס בן מיור
"ליבר-מן", נורית קידר
"מאה אחוז", יעל קיפר ורונן זרצקי
"פישטייל", עמנואל מאייר
"מתחם חסן ערפה ", יואב גורפינקל
"פאראנו", אריאל סמל
"לא מוכר", אנה אוליקר

פנורמה ישראלית
"מרחק הליכה", נגה אשכנזי
"גבול הכאב", רות ולק
"חיים רגילים", אפרת שלום דנון וגילי דנון
"איש החרב: גבריאל מוקד", שלומית ורפאל כרמלי

תחרות ון ליר לקולנוע ישראלי קצר
"טאצ'", ניר ברגר
"אשמינה", דקל ברנסון
"פוגו", תמר רודוי
"נתק", ירדן ליפשיץ לוז
"תמונת ניצחון", עדי משניות
"אדם חברותי", לוקש קונופה
"דולור", דותן מורנו
"בין הזמנים", מאיר פלדמן
"הינומה", אורית פוקס רותם
"הדב שאיתי", דפנה אוודיש
"זכות מלידה", ענבר חורש
"המאזין", עומר שטרנברג
"חיה טמאה", עומר סחייק
"אוסלו", שאדי סרור
"שלווה", דנה גרייס ווינדזור
"חיות גדולות", רונה סגל
"קרה ושמש", הילה רויזמן
"העסקה", אלון לוי
"עם התשוקות שלו", הלל ראטה

התחרות לאמנות וידיאו וקולנוע נסיוני
"Recitative", שיר הנדלסמן
"נו ואקאנס", ירון אתר
"We, Work", עפרי כנעני
"האבנים", גל לשם
"מוזיאון המינים הפולשים", אורה ראובן
"פארהוד", יותם מנדה לוי
"חלומות על מקום אחר", נעמה שוחט
"סלוקי", ציון אברהם חזן