הוכרזו הזוכים בפסטיבל ירושלים 2019: "עיניים שלי" הטוב ביותר

מאת
2 באוגוסט 2019 בשעה 2:19
"עיניים שלי". ערן נעים.

"עיניים שלי". ערן נעים. צילום: שי סקיף / ניצן לוטם

הוכרזו הזוכים בפרסי פסטיבל הקולנוע ירושלים 2019 (ה-36 במספר), ובראשם "עיניים שלי" של ירון שני קטף את פרס הסרט הישראלי העלילתי הטוב ביותר, "מאה אחוז" של רונן זרצקי ויעל קיפר את פרס התיעודי הטוב, ו"עלובי החיים" של לאדג' לי את פרס הבינלאומי הטוב. "עיניים שלי" קטף גם את פרס חביב הקהל ואת פרס השחקן עבור ערן נעים. המצטרף ברגע האחרון "מאמי" של קרן ידעיה קטף שני פרסים: לצילום ולמוסיקה. חבר השופטים בתחרות הישראלית מנה את מאט מיולר, ג'וש סיגל והבמאית הישראלית מיה דרייפוס; ובתחרות הבינלאומית את הבמאי הישראלי שמוליק מעוז, אווה פוצ'ינסקה ואת אליסה סימון. את בחירתם ב"עלובי החיים" נימקו השופטים של התחרות הבינלאומית: "סרט הביכורים המרתק של לאדג' לי מרשים בכל רמה. במיוחד אהבנו את האנרגיה הקינטית, הסגנון החזותי ההיפר-ריאליסטי, העריכה הדינאמית והקאסט המשכנע."

רשימת הזוכים המלאה בפרסי פסטיבל ירושלים 2019:

תחרות חג'ג' לקולנוע ישראלי

הסרט העלילתי הטוב ביותר
"עיניים שלי", ירון שני

סרט ביכורים
"נולדתי בירושלים ואני עדיין חי", יוסי עטיה, דוד אופק

תסריט
"קצפת ודובדבנים", גור בנטביץ'

"קצפת ודובדבנים". הדס בן ארויה, גור בנטביץ'.

"קצפת ודובדבנים". הדס בן ארויה, גור בנטביץ'.

שחקן
ערן נעים, "עיניים שלי"

שחקנית
נעמה פרייס, "אלוהי הפסנתר"

צילום
לורן ברונה, "מאמי"

"מאמי".

"מאמי".

עריכה
בעז פרנקל, "ככה את אוהבת"

מוסיקה
יוסי מר-חיים, אהוד בנאי, דודו טסה וניר מימון, "מאמי"

חביב הקהל
"עיניים שלי", ירון שני

פרס Other Israel לסרט הטוב ביותר המאיר אוכלוסיות מיעוטים
"פישטייל", עמנואל מאייר

תחרות ון-ליר לקולנוע ישראלי תיעודי באורך מלא

הסרט התיעודי הטוב ביותר
"מאה אחוז", רונן זרצקי ויעל קיפר

בימוי
אריאל סמל, "פאראנו"

חביב הקהל
"פישטייל", עמנואל מאייר

התחרות הבינלאומית

הסרט הבינלאומי הטוב ביותר
"עלובי החיים", לאדג' לי, צרפת

"עלובי החיים".

"עלובי החיים".

סרט ביכורים בינלאומי
"יונק הדבש", קים בו-רה, דרום קוריאה

תחרות ון-ליר לקולנוע ישראלי קצר

הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר
"אשמינה"- דקל ברנסון

סרט תיעודי קצר
"תמונת ניצחון", עדי משניות

ציון לשבח עלילתי
"אוסלו", שאדי סרור

סרט אנימציה קצר
"הדוב שאיתי", דפנה אוודיש

פיצ'פוינט הפקה

פרס הקרן לירושלים
"שפה מתה"- מיכל ברזיס ועודד בן נון (גרין פרודקשנס)

פרס נחמה רבלין ליוצר\ת בתחילת דרכו\ה באדיבות הקרן לירושלים
"מכולת", יובל שני (גאודמוס)

פרס ואוטר ברנדרכט – ליה ון ליר
"כביש הסרגל", מיה דרייפוס (תותים)

פרס סינלאב (Cinalab)
מעין אנגלמן ואלירן פלד, "להתאהב ברקס" (אלדי פאי TLV)

פרס מטעם אולפני DB ואופוס
שמואל ברו- אדיסיי, "ארץ חדשה" (זד סרטים)

פיצ'פוינט קצרים

מענק הפקה מטעם קרן גשר
"2:51", מוריה גולדברג קורן (Tom & Hani Animation)

מענק ציוד ופוסט מטעם מובי-מוביל ואולפני אדיט, מענק עידוד ופיתוח מקרן גשר
"התנין האחרון", ארז תדמור, תסריטאית נטע בררפאל (קאםבק סרטים)

מענק סאונד מטעם אולפני ג'אנגל סאונד ומענק פיתוח לעידוד המשך היצירה מטעם קרן גשר
"חוף הכלבים", אורית זמיר (גם סרטים)

תחרות ברוח החופש לזכרו של וים ון ליר

פרס קאמינגס לסרט עלילתי
"תן לי חופש", קיריל מיכנובסקי, ארה"ב

פרס MKR לסרט תיעודי
"משפחת חצות", לוק לורנטזן, ארה"ב-מקסיקו

החויה היהודית

פרס ליה לסרט העוסק במורשת היהודית
"M", יולנד זאוברמן, צרפת

פרס אבנר שלו יו"ר יד ושם
"היימאט הוא חלל בזמן", תומאס הייסה, גרמניה-אוסטריה

התחרות לאמנות וידיאו וקולנוע ניסיוני

הסרט הניסיוני הטוב ביותר
"חלומות על מקום אחר", נעמה שוחט

פרס קרן משפחת אוסטרובסקי
"פרהוד", יותם מנדה- לוי

ציון לשבח
"סלוקי \ ציון", אברהם חזן

מענק אלכס ברנשטיין להפקת סרט גמר של סטודנט מצטיין – מקום הראשון
"בשני לא יצייצו הציפורים", טל כהן, מכללת תל חי

מקום השני
חוקי הגולן- רון מור, בצלאל

יצירה צעירה

זוכה פרס ראשון בסרט עלילתי
"החנוכה הכי מדליק שהיה לי", תיכון תלמה ילין גבעתיים

זוכה פרס ראשון סרט תיעודי
"הסיפור של אמיר", אורט ע"ש רבין, גן יבנה

פרס שנטל אקרמן באדיבות קרן אוסטרובסקי
"היימאט הוא חלל בזמן", תומאס הייסה