פרסי האקדמיה לטלויזיה 2009: "סרוגים" הדרמה הטובה ביותר

מאת
29 באוגוסט 2009 בשעה 22:01
מימין: טלי שרון, שרון פאוסטר ועמוס תמם. מתוך סרוגים, סדרת הדרמה הטובה ביותר לשנת 2009.

מימין: אוהד קנולר (בגבו), טלי שרון, שרון פאוסטר ועמוס תמם. מתוך סרוגים, סדרת הדרמה הטובה ביותר לשנת 2009.

במשכן החדש לאמנויות הבמה של באר שבע, הוענקו אתמול (ו') פרסי האקדמיה הישראלי לטלויזיה 2009 (השביעי במספר). בין האירועים המיוחדים: ציפי שביט העניקה לספי ריבלין את הפרס למפעל חיים, ופנתה לשיר את שיר הנושא לסדרה המיתולוגית בכיכובו, "הבית של פיסטוק" – בשינוי המילים ובליווי נכדיו של ריבלין. "תמרות עשן" גרפה הביתה את כל הפרסים המוצדקים שיכלה לגרוף: הבימוי (עודד דוידוף), הצילום (ירון שרף) והאפקטים (בועז תמיר, אבשלום מרגולין, בני אפר ואיתי בכר). בשאר הקטגוריות הרלבנטיות התחלקו "סרוגים" ו"הבורר".

אין ממש הפתעות בקרב הזוכים, אך בכל זאת הייתי מעדיף להחליף מקצת מהזוכים: זכייתם של אסף אמדורסקי ויוסי אפלבאום בהקשרי המוסיקה שבסדרה "הבורר" אינה ראויה לדעתי, משום שכל הלחנים היו ממוחזרים מהעונה שעברה (לפחות לפי הספירה שלי). אמדורסקי הוא אחד המלחינים (אם לא ה-מלחין) הכי אהובים עלי בארץ, ואני מאד מעריך את עבודתו, אלא שהשקעה יתרה בעונה השניה של "הבורר" לא ניכרה. ואם כבר ב"בורר" עסקינן – הכיצד הסדרה הזו מועמדת בקטגוריות הדרמה ולא בקטגוריות הקומדיה? והלואי ש-"Y בעשר" היתה זוכה בפרס תוכנית האקטואליה בתחום התרבות והפנאי.

רשימת הזוכים המלאה בפרסי האקדמיה הישראלית לטלויזיה 2009:

סדרת הדרמה הטובה ביותר:

"סרוגים"

הסדרה הקומית הטובה ביותר:

"רד בנד"

סרט טלויזיה / מיני סדרה / הדרמה הטובים ביותר:

"מרחב מוגן"

הבימוי הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה סרט טלויזיה וסדרת דרמה:

עודד דוידוף, "תמרות עשן"

הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית:

איתן צור, קרן חוכמה, "רד בנד"

התסריט הטוב ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה סרט טלויזיה וסדרת דרמה:

אליעזר שפירא, חוה דיבון, אילן אשכולי, יעל רובינשטיין, שמואל פלג חיימוביץ', רננית פרשני, ישי גולדפלם, יהודה גרינפילד-גילת, "סרוגים"

התסריט הטוב ביותר בסדרה קומית:

דורון צור, ירון ניסקי, שרון קנטור, איתי רייכר, בני בשן, דרור נובלמן, ארי פפר, "רד בנד"

השחקן הטוב ביותר בדרמה בודדת/ מיני סדרה/ סרט טלויזיה וסדרת דרמה:

משה איבגי, "הבורר 2"

השחקנית הטובה ביותר בדרמה בודדת/ מיני סדרה/ סרט טלויזיה וסדרת דרמה:

יעל שרוני, "סרוגים"

השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית:

צחי גראד, "אמאל'ה"

השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית:

קרן מור, "קצרים"

סדרת התעודה הטובה ביותר:

"לונדון פינת בן-יהודה"

תכנית הריאליטי ודוקו ריאליטי הטובה ביותר:

"האח הגדול"

תכנית האירוח הטובה ביותר:

שיחת נפש

תכנית מגזינית בתחומי תרבות ופנאי הטובה ביותר:

"ערב טוב עם גיא פינס"

תכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות הטובה ביותר:

"עובדה"

תכנית ילדים ונוער הטובה ביותר:

"דאוס"

תכנית הבידור הטובה ביותר:

"ארץ נהדרת 6"

תכנית המערכונים הטובה ביותר:

"קצרים 4"

פרס הצילום הטוב ביותר:
ירון שרף, "תמרות עשן"

הניהול האמנותי הטוב ביותר:
איתן לוי, "הבורר"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר:
שרי סובול, "סרוגים"

המוסיקה המקורית הטובה ביותר:
אסף אמדורסקי, "הבורר"

הפסקול הטוב ביותר:
יוסי אפלבאום, "הבורר"

האיפור הטוב ביותר:
ליאת שיינין, "ארץ נהדרת"

האפקטים המיוחדים והוידאו-ארט הטובים ביותר:
בועז תמיר, אבשלום מרגולין, בני אפר ואיתי בכר, "תמרות עשן"

פרס על מפעל חיים:

ספי ריבלין