דני יוסטון יככב ב"פלייאוף" של ערן ריקליס

השחקן האיטלקי האמריקאי יליד איטליה דני יוסטון ("אקס- מן המקור: וולברין") יככב בסרטו של ערן ריקליס, "פלייאוף". דוד אקרמן וגדעון מרון ביססו את סרט הדרמה בחופשיות על סיפור חייו של מאמן הכדורסל, רלף קליין, ועוד יככבו בו גם השחקנית הצרפתיה אמירה קאסאר ("אשם"), האנס זישלר ("מינכן") ומקס רימלט.

השנה היא 1982, שנה אחרי זכייתה של מכבי תל אביב באליפות אירופה. הקבוצה נמצאת בשיאה וכך גם המאמן שלה – מקס (יוסטון), ניצול השואה שהגיע חסר כל, התגבר על כל הקשיים והפך לסיפור הצלחה ולסמל לאומי. ההצלחה המקצועית של מקס מובילה להזמנה לאמן את הנבחרת הלאומית של גרמניה. השדים מן העבר בשואה מאיימים לרדוף אחריו, כמו גם הציבור והתקשורת שמתקשים לקבל את רצונו של הסמל הישראלי לשתף פעולה עם אויבם הגדול ביותר של היהודים. גם אימו (קאסאר) מאיימת במותה אם בנה יעז לדרוך במקום שלקח מהם את אביו; אך מקס מחליט למרות הכל, לצאת לגרמניה.

אמנם גם במקום החדש, דרכו של מקס אינה פשוטה: כוכב הנבחרת (מקס רימלט) מסרב לקבל את מרותו ומנחיל משבר אמון בתוך הקבוצה. בין ניסיונו לקדם את הקבוצה ולהצליח מקצועית גם בגרמניה, מקס מוצא גם זמן לעזור לאם ובתה לאתר את אב המשפחה, שאבדו עקבותיו.

ההכרזה על תחילת התנועה עם הפרויקט נערכה היום (14.5, יום הולדתו ה-48 של יוסטון) בפסטיבל קאן. הסרט יופק בתקציב ענק של 25 מיליון ש"ח (התקציב הגבוה ביותר להפקה ישראלית) כקופרודוקציה ישראלית-גרמנית-צרפתית, בראשה עומדים מיכאל שרפשטיין מטופיה תקשורת, משה אדרי וליאון אדרי. צילומי הסרט יחלו ב-29 ביוני הקרוב, ליד פרנקפורט שבגרמניה ובישראל. קרן רבינוביץ' לאמנויות ת"א, HOT, ישראל 10 ופרטנר תומכים בפרויקט בארץ.

שיוכים: חדשות סרטים
תורך להביע את עצמך. מה תרצה להגיב בנושא?