פסטיבל אייקון 2010: "סקוט פילגרם" יפתח; "אף אחד לא מושלם" ינעל

מאת
24 באוגוסט 2010 בשעה 16:17
ג'רד לטו ודיאן קרוגר. מתוך אף אחד לא מושלם.

ג'רד לטו ודיאן קרוגר (לא שרה פולי, אופס). מתוך אף אחד לא מושלם.

תחת השם החדש, פסטיבל אייקון TLV למדע בדיוני ולפנטסיה 2010 (ה-14 במספר), יפתח השנה ב-25 בספטמבר עם סרט הקומיקס "האקסים של החברה שלי" (לשעבר "סקוט פילגרם נגד העולם", כנראה שונה בגלל חוסר ההצלחה בארה"ב). הפסטיבל ינעל כעבור שבוע שלם עם הסרט "אף אחד לא מושלם" בכיכובם של ג'רד לטו ושרה פולי. יחד עם השם החדש, שמסמל את התרחבותו של הפסטיבל (הפעם גם לערים חולון, הרצליה ושדרות) ואת הכבוד לעיר המארחת (המקורית) אותו, הפסטיבל גם מתחדש בשתי תחרויות: תחרות להפקת סרטי מדע בדיוני, פנטסיה ואימה בזמן הפסטיבל, ותחרות לתרגום שמות מפלצות בשיתוף האקדמיה ללשון העברית.

עיקר הפסטיבל יתרחש בסינמטק תל אביב, ויתארחו בו כריסטיאן אלוורס, במאי הסרט "פנדורום" ששנאתי; איוואן אנגלר וראלף איטר, במאי הסרט "המטען"; אנדרי ספוקובסקי, הסופר שכתב את סדרת The Witcher; רורי רובינסון, אנימטור ויוצר סרטים קצרים; ואחרים.

בגזרה הישראליות יוקרן הסרט "2048" של ירון כפתורי; "אנדנטה" המוסיקלי של אסף תג'ר; וטעימות מסרטי האימה "כלבת" של אהרון קשלס ונבות פפושדו, וסרט הזומבים "Another World" של איתן ראובן.

הסרטים המרכזיים שיוקרנו בתוכנית הבין-לאומית הם:

  • צמא – דרמת ערפדים קורעת לב מאת הבמאי הקוריאני צ'אן-ווק פארק, הזוכה הגדול של פסטיבל קאן 2009.
  • Suck – דרמת ערפדים מוסיקלית וקומית אודות להקת רוק בסיבוב הופעות שתעשה הכל כדי להצליח, עם הופעות אורח של איגי פופ, אליס קופר, מובי, דייב פולי ובתפקיד צייד הערפדים, מלקולם מקדאוול
  • Splice – סרט המדע הבדיוני המצופה של שנת 2010, סרטו החדש של הבמאי הקנדי וינצ'נזו נטלי (קיוב, סייפר), בהפקתו של גיירמו דל-טורו (הלבוי, המבוך של פאן) ובכיכוב אדריאן ברודי ושרה פולי העוסק בגבולותיה המוסריים של ההנדסה הגנטית.
  • "דפנדור" – דרמת קומית חביבה אודות אדם הלוקח את החוק לידיו בדמות של גיבור-על, בכיכובם של וודי הארלסון וקאט דאנינגס התמיד-ענוגה לעין.
  • "מטרופיה" – סרט אנימציה חדשני ועטור שבחים, מותחן מדע בדיוני דיסטופי אודות מזימה להשתלטות על מחשבותיהם של עובדי אירופה העתידנית.
  • "שלדים" – דרמה קומית, הסרט הבריטי המבטיח והמצליח לשנת 2010 אודות עבודתם של צמד מגרשי שדים.
  • "סמל ודאי-ניפונג'ין" – סרטיו עטורי השבחים של הקומיקאי היפני היטושי מאצוּמוֹטוֹ.
  • "מתבלבלים" (Going Postal) – עיבוד נוסף למיני-סדרה בשני חלקים של ספרו בשם זה של טרי פראצ'ט.