פרסי אוסקר 2014

עמוד זה מציג את רשימת הזוכים והמועמדים של פרסי האקדמיה האמריקאית לשנת 2014. כמו כן, עמוד זה גם מציג סטטיסטיקות על הזכיות והמועמדויות, הן עבור הסרטים והן עבור האישים שהתמודדו בתחרות. באפשרותכם ללחוץ על שם הזוכה או המועמד/ת כדי לקרוא פרטים נוספים.

סטטיסטיקות על פרסי אוסקר 2014
המובילים בזכיות ובמועמדויות, ראשית לפי סדר כמות הזכיות ואז לפי סדר כמות המועמדויות.
"כוח משיכה" (7 זכיות מתוך 10 מועמדויות)
"12 שנים של עבדות" (3 זכיות מתוך 9 מועמדויות)
"מועדון הלקוחות של דאלאס" (3 זכיות מתוך 6 מועמדויות)
"גטסבי הגדול" (2 זכיות)
"לשבור את הקרח" (2 זכיות)
"היא" (זכיה אחת מתוך 5 מועמדויות)
"יסמין הכחולה" (זכיה אחת מתוך 3 מועמדויות)
"חלום אמריקאי" (10 מועמדויות)
"נברסקה" (6 מועמדויות)
"קפטן פיליפס" (6 מועמדויות)
"הזאב מוול סטריט" (5 מועמדויות)
"פילומנה" (4 מועמדויות)
"ההוביט - חלק 2: מפלתו של סמאוג" (3 מועמדויות)
"גנוב על המיניונים" (2 מועמדויות)
"השורד האחרון" (2 מועמדויות)
"בתוך לואין דיויס" (2 מועמדויות)
"הפרש הבודד" (2 מועמדויות)
"גרנד מאסטר" (2 מועמדויות)
"אוגוסט: מחוז אוסייג'" (2 מועמדויות)
סטיב קוגן (2 מועמדויות)
מיגן אליסון (2 מועמדויות)
בראדלי קופר (2 מועמדויות)
דיויד או. ראסל (2 מועמדויות)

רשימת הזוכים עם המועמדים של פרסי אוסקר 2014

הזוכים ברשימה מודגשים, ואילו המועמדים מופיעים בגופן רגיל.

הסרט הטוב ביותר

12 שנים של עבדות אנתוני קטגס, דידי גרדנר, בראד פיט, "12 שנים של עבדות" (זכיה)
הזאב מוול סטריט "הזאב מוול סטריט"
היא מיגן אליסון, דניאל לופי, "היא"
חלום אמריקאי בראדלי קופר, מיגן אליסון, ג'ונתן גורדון, צ'ארלס רובן, "חלום אמריקאי"
כוח משיכה דיויד היימן, "כוח משיכה"
מועדון הלקוחות של דאלאס "מועדון הלקוחות של דאלאס"
נברסקה רון ירקזה, אלברט ברגר, "נברסקה"
פילומנה גבריאל טאנה, סטיב קוגן, טרייסי סיוורד, "פילומנה"
קפטן פיליפס סקוט רודין, דיינה ברונטי, קווין ספייסי, מייקל דה לוקה, גרגורי גודמן, "קפטן פיליפס"

הבימוי הטוב ביותר
אלפונסו קוארון, "כוח משיכה" (זכיה)
סטיב מקווין, "12 שנים של עבדות"
מרטין סקורסזה, "הזאב מוול סטריט"
דיויד או. ראסל, "חלום אמריקאי"
אלכסנדר פיין, "נברסקה"

השחקן הטוב ביותר
מתיו מקונוהיי, "מועדון הלקוחות של דאלאס" (זכיה)
צ'יווטל אג'יופור, "12 שנים של עבדות"
ליאונרדו די'קפריו, "הזאב מוול סטריט"
כריסטיאן בייל, "חלום אמריקאי"
ברוס דרן, "נברסקה"

השחקנית הטובה ביותר
קייט בלאנשט, "יסמין הכחולה" (זכיה)
מריל סטריפ, "אוגוסט: מחוז אוסייג'"
איימי אדמס, "חלום אמריקאי"
סנדרה בולוק, "כוח משיכה"
ג'ודי דנץ', "פילומנה"

שחקן המשנה הטוב ביותר
ג'רד לטו, "מועדון הלקוחות של דאלאס" (זכיה)
מייקל פסבנדר, "12 שנים של עבדות"
ג'ונה היל, "הזאב מוול סטריט"
בראדלי קופר, "חלום אמריקאי"
ברקד אבדי, "קפטן פיליפס"

שחקנית המשנה הטובה ביותר
לופיטה ניונגו, "12 שנים של עבדות" (זכיה)
ג'וליה רוברטס, "אוגוסט: מחוז אוסייג'"
ג'ניפר לורנס, "חלום אמריקאי"
סאלי הוקינס, "יסמין הכחולה"
ג'ון סקוויב, "נברסקה"

התסריט המקורי הטוב ביותר
ספייק ג'ונז, "היא" (זכיה)
דיויד או. ראסל, אריק סינגר, "חלום אמריקאי"
וודי אלן, "יסמין הכחולה"
קרייג בורטן, "מועדון הלקוחות של דאלאס"
בוב נלסון, "נברסקה"

התסריט המעובד הטוב ביותר
ג'ון רידלי, "12 שנים של עבדות" (זכיה)
טרנס ווינטר, "הזאב מוול סטריט"
ריצ'ארד לינקלטר, ג'ולי דלפי, איתן הוק, "לפני חצות"
סטיב קוגן, ג'ף פופ, "פילומנה"
בילי ריי, "קפטן פיליפס"

הצילום הטוב ביותר
עמנואל לובזקי, "כוח משיכה" (זכיה)
רוג'ר דיקינס, "אסירים"
ברונו דלבונל, "בתוך לואין דיויס"
"גרנד מאסטר"
פדון פאפאמייקל, "נברסקה"

העריכה הטובה ביותר
"כוח משיכה" (זכיה)
ג'ו ווקר, "12 שנים של עבדות"
"חלום אמריקאי"
"מועדון הלקוחות של דאלאס"
"קפטן פיליפס"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר
"גטסבי הגדול" (זכיה)
"12 שנים של עבדות"
"היא"
"חלום אמריקאי"
"כוח משיכה"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר
"גטסבי הגדול" (זכיה)
"12 שנים של עבדות"
"גרנד מאסטר"
"האישה הנעלמת"
"חלום אמריקאי"

האיפור הטוב ביותר
"מועדון הלקוחות של דאלאס" (זכיה)
"הפרש הבודד"
"חרא סבא"

ערבול הקול הטוב ביותר
"כוח משיכה" (זכיה)
"בתוך לואין דיויס"
"ההוביט - חלק 2: מפלתו של סמאוג"
סטיב ג'בלונסקי, "השורד האחרון"
הנרי ג'קמן, "קפטן פיליפס"

עריכת הקול הטובה ביותר
"כוח משיכה" (זכיה)
"ההוביט - חלק 2: מפלתו של סמאוג"
"הכל אבוד"
"השורד האחרון"
"קפטן פיליפס"

האפקטים הויזואלים הטובים
"כוח משיכה" (זכיה)
"איירון מן 3"
"ההוביט - חלק 2: מפלתו של סמאוג"
"הפרש הבודד"
"סטארטרק 2: האויב בתוכנו"

השיר המקורי הטוב ביותר
כריסטופר בק, "לשבור את הקרח" (זכיה)
"גנוב על המיניונים"
"היא"
אלכס הפס, "מנדלה"

מוסיקת הפסקול הטוב ביותר
"כוח משיכה" (זכיה)
"גנבת הספרים"
"היא"
תומאס ניומן, "להציל את מיסטר בנקס"
אלכסנדר דספלה, "פילומנה"

סרט האנימציה באורך מלא
"לשבור את הקרח" (זכיה)
"ארנסט וסלסטין"
"גנוב על המיניונים"
"הקרודים"
"הרוח העולה"

התעודה המלא הטוב ביותר
"20 צעדים מהתהילה" (זכיה)

הסרט הזר הטוב ביותר
"יפה לנצח" (זכיה)
"המעגל השבור"
"ניצוד"
"עומאר"

« פרסי אוסקר - בחירת שנה

מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
בזמק
בזמק
טרולים 2
טרולים 2
דיין: המשפחה הראשונה
דיין: המשפחה הראשונה
לייט נייט
לייט נייט