מועדון הלקוחות של דאלאס - כרזה

מועדון הלקוחות של דאלאס (2013)

Dallas Buyers Club

ארה"ב  ·  דרמה  ·  שעה ו-57 דקות
7.4
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

רוב הביקורות חיוביות

צוטטו 12 ביקורות

8
350,564 מצביעים
גולשי IMDb
5.6
31 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
ציטוטי מבקרים מקצועיים בולטים
כל הביקורות »
"מתבהר כי הצלחתו של "מועדון הלקוחות של דאלאס" נובעת מבחירתו לכבד את הדמות הראשית שלו ולספק לה מקום בו היא יכולה לפרוש את הסיפור שלה." מאת אופיר איל (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"דבקותו העיקשת של התסריט בגישה זו מרדדת את רמת הדיון הציבורי שנגזרת מקורות חייו של וודרוף, ומותירה את הזירה כולה למופע זיקוקי המשחק של מקונוהי בגרסתו המבהילה ממש" מאת מאיר שניצר (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר עלילה
סיפורו של טכנאי מדאלאס שמאובחן כחולה איידס, ונאלץ להתמודד עם מערכת הבריאות הממסדית כשהוא עצמו מעדיף אלטרנטיבות אחרות. תקציר מורחב »
מתיו מקונוהיי (רון וודרוף)
ג'ניפר גארנר (ד"ר איב סאקס)
ג'רד לטו (רייון)
אין תמונה
דאלאס רוברטס (דיויד וויין)
מידע לצופים
5 זכיות  +  3 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לבני 16 ומעלה (נימוק: סצנות סקס)
שפה מדוברת:

עלילה:
בבדיקה שגרתית בבית החולים, מתגלה רון וודרוף כנשא נגיף ה-HIV והרופאים מודיעים לו שנותרו לו 30 יום לחיות.
באותה שנה אישר הממשל האמריקני רק תרופה אחת לטיפול במחלה, ורון מחליט לחצות את הגבול למקסיקו שם קיים טיפול אלטרנטיבי מציל חיים.

רון שחייו ניצלים תודות לטיפול האלטרנטיבי מחליט להתחיל להבריח את התרופה ובכך להילחם בקהילה הרפואית והמדעית האמריקנית ובשלטון החוק שנשלח לעצור את היבוא הלא חוקי, כולל הרופאה המודאגת שלו, ד"ר איב זאקס (ג'ניפר גארנר).

על מנת להימנע מסנקציות ממשלתיות בגלל מכירת תרופות ותוספי מזון לא מאושרים, רון מקים "מועדון לקוחות", שבו נשאי HIV משלמים דמי מנוי תמורת גישה לאספקה חדשה. חוג החברים והלקוחות של רון הולך וגדל והוא מוצא את עצמו נלחם לחיים ולמוות כדי להציל חיים ולשפר את חיי החולים וכבודם. בשנים שאחרי האבחון, הזאב הבודד חי את החיים עד תום, כמו שלא חי אותם מעולם. | עוד תקצירי עלילה »

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
גבר בבגדי אישה | הכל »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
ביקורות מבקרים
אופיר איל
מבקר נבחר, אידיבי
"מתבהר כי הצלחתו של "מועדון הלקוחות של דאלאס" נובעת מבחירתו לכבד את הדמות הראשית שלו ולספק לה מקום בו היא יכולה לפרוש את הסיפור שלה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
אורי קליין
מבקר נבחר, הארץ
"מעלותיו של הסרט מכפרות על מגבלותיו. מעלתו העיקרית היא היובש שלו, ההימנעות הכוללת כמעט מסנטימנטליות, למרות הרקע ההיסטורי והנושא.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
יאיר רוה
מבקר נבחר, סינמסקופ
"אם מתיו מקונוהיי לא זוכה באוסקר על תפקידו ב"מועדון הלקוחות של דאלאס", אותו הוא מגלם כשחיף עצמות וללא מעצורים, אני לא יודע לזהות זוכים. הסרט עצמו? פחות מרשים.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
ארז דבורה
"העבודה מיומנת, לא מנסה לחלוב כל טיפת סנטימנטליות, אבל הסרט גם מוגבל על ידי הנוסחאות שהולבשו על אירועי המציאות כדי לחדד את השינוי שהדמות הראשית עוברת.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

עוד ביקורות »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.