פרסי אופיר 2013

עמוד זה מציג את רשימת הזוכים והמועמדים של פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע (אופיר) לשנת 2013. כמו כן, עמוד זה גם מציג סטטיסטיקות על הזכיות והמועמדויות, הן עבור הסרטים והן עבור האישים שהתמודדו בתחרות. באפשרותכם ללחוץ על שם הזוכה או המועמד/ת כדי לקרוא פרטים נוספים.

סטטיסטיקות על פרסי אופיר 2013
המובילים בזכיות ובמועמדויות, ראשית לפי סדר כמות הזכיות ואז לפי סדר כמות המועמדויות.
"בית לחם" (6 זכיות מתוך 12 מועמדויות)
"מי מפחד מהזאב הרע" (5 זכיות מתוך 11 מועמדויות)
"6 פעמים" (זכיה אחת מתוך 10 מועמדויות)
"הבן של אלוהים" (זכיה אחת מתוך 4 מועמדויות)
"מפריח היונים" (זכיה אחת מתוך 3 מועמדויות)
"ההיא שחוזרת הביתה" (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
"מקום בגן עדן" (10 מועמדויות)
"סוכריות" (8 מועמדויות)
"לצוד פילים" (7 מועמדויות)
"הנוער" (4 מועמדויות)
"סוף עידן התמימות" (4 מועמדויות)
"פלאות" (2 מועמדויות)
"כידון" (2 מועמדויות)
יובל אדלר (2 זכיות)
טליה קלינהנדלר (זכיה אחת מתוך 2 מועמדויות)
אהרון קשלס (2 מועמדויות)
רותם זיסמן-כהן (2 מועמדויות)
מוני מושונוב (2 מועמדויות)
יוסף פיצ'חדזה (2 מועמדויות)
ריימונד אמסאלם (2 מועמדויות)
יונתן גורפינקל (2 מועמדויות)
נבות פפושדו (2 מועמדויות)

רשימת הזוכים עם המועמדים של פרסי אופיר 2013

הזוכים ברשימה מודגשים, ואילו המועמדים מופיעים בגופן רגיל.

הסרט הטוב ביותר

בית לחם דיאנה אלבוים, טליה קלינהנדלר, אסנת הנדלסמן קרן, "בית לחם" (זכיה)
6 פעמים אודי ירושלמי, יונתן גורפינקל, "6 פעמים"
אני ביאליק "אני ביאליק"
הבן של אלוהים מוש דנון, טליה קלינהנדלר, "הבן של אלוהים"
לצוד פילים ליאון אדרי, אהוד בלייברג, משה אדרי, "לצוד פילים"
סוכריות רן פרידברג, יוסף פיצ'חדזה, דב שטויר, "סוכריות"
פנתר לבן "פנתר לבן"

הבמאי הטוב ביותר
יובל אדלר, "בית לחם" (זכיה)
יונתן גורפינקל, "6 פעמים"
תום שובל, "הנוער"
נבות פפושדו, אהרון קשלס, "מי מפחד מהזאב הרע"
יוסף פיצ'חדזה, "סוכריות"

התסריט הטוב ביותר
יובל אדלר, עלי ואקד, "בית לחם" (זכיה)
רונה סגל, "6 פעמים"
רשף לוי, ג'ון קליז, "לצוד פילים"
אהרון קשלס, נבות פפושדו, "מי מפחד מהזאב הרע"
יוסי מדמוני, "מקום בגן עדן"

השחקן הראשי הטוב ביותר
מכרם ח'ורי, "הבן של אלוהים" (זכיה)
שאדי מרעי, "בית לחם"
ששון גבאי, "לצוד פילים"
צחי גראד, "מי מפחד מהזאב הרע"
אלון אבוטבול, "מקום בגן עדן"

השחקנית הראשית הטובה ביותר
סיון לוי, "6 פעמים" (זכיה)
טלי שרון, "ההיא שחוזרת הביתה"
ריימונד אמסאלם, "כידון"
רותם זיסמן-כהן, "מקום בגן עדן"
ריימונד אמסאלם, "סוף עידן התמימות"
יובל שרף, "פלאות"

שחקן המשנה הטוב ביותר
צחי הלוי, "בית לחם" (זכיה)
זהר שטראוס, "הבן של אלוהים"
מוני מושונוב, "לצוד פילים"
דובל'ה גליקמן, "מי מפחד מהזאב הרע"
מוני מושונוב, "סוכריות"

שחקנית המשנה הטובה ביותר
לאורה ריבלין, "ההיא שחוזרת הביתה" (זכיה)
שירלי דשא, "הנוער"
רותם זיסמן-כהן, "לצוד פילים"
אהובה קרן, "מפריח היונים"
קרן ברגר, "מקום בגן עדן"
חנה לסלאו, "סוף עידן התמימות"

הצילום הטוב ביותר
"מי מפחד מהזאב הרע" (זכיה)
"6 פעמים"
ירון שרף, "בית לחם"
"מקום בגן עדן"
שי גולדמן, "סוף עידן התמימות"

העריכה הטובה ביותר
רון עומר, "בית לחם" (זכיה)
אריק להב-לייבוביץ', "6 פעמים"
ג'ואל אלכסיס, "הנוער"
"מי מפחד מהזאב הרע"
"סוכריות"

המלחין הטוב ביותר
"מי מפחד מהזאב הרע" (זכיה)
ישי אדר, "בית לחם"
"הבן של אלוהים"
"מקום בגן עדן"
"סוכריות"

הפסקול הטוב ביותר
רונן נגל, "מי מפחד מהזאב הרע" (זכיה)
"6 פעמים"
"בית לחם"
"כידון"
"מקום בגן עדן"
"סוכריות"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר
"מי מפחד מהזאב הרע" (זכיה)
"6 פעמים"
יואב סיני, "בית לחם"
מיגל מרקין, "מפריח היונים"
"מקום בגן עדן"
"סוכריות"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר
לי אלמביק, "מפריח היונים" (זכיה)
"6 פעמים"
"מקום בגן עדן"
"סוכריות"
קרן רון, ירון אריה, "סוף עידן התמימות"

האיפור הטוב ביותר
"מי מפחד מהזאב הרע" (זכיה)
אורלי רונן, "בית לחם"
"לצוד פילים"
רונית דוגו ארביב, "מקום בגן עדן"
אתי בן-נון, "פלאות"

הליהוק הטוב ביותר
נעמה זלצמן, לירון זהר, "בית לחם" (זכיה)
"6 פעמים"
אורית אזולאי, "הנוער"
"לצוד פילים"
"מי מפחד מהזאב הרע"

הסרט הקצר הטוב ביותר
"איה" (זכיה)
"בבגה"
"ברוכים הבאים ו... משתתפים בצערכם"
"חופש גדול"
"חניה בצל"

הסרט התיעודי הטוב ביותר
"שומרי הסף" (זכיה)
"5 מצלמות שבורות"
"אילוף הגוררת"
"גן עדן"
"זמן פוניבז'"
"לשכה 06"

מפעל חיים
גברי בנאי (זכיה)
ישראל פוליאקוב (זכיה)
שייקה לוי (זכיה)

« פרסי אופיר - בחירת שנה

מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
שחקי אותה בוסית
שחקי אותה בוסית
80 וארבע
80 וארבע
הנספח
הנספח
אבא משתדל
אבא משתדל