ישראל  ·  תעודה  ·  53 דקות  ·  סרט תעודה
-
מדד המבקרים

אין מספיק ביקורות

5.8
5 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
כל הביקורות » דבר המבקרים:
"חשיבותו של "זמן פוניבז'" היא קודם כל ביכולתו להכניס את הצופים לתוך עולם שספק אם הכירו, ולעורר אמפתיה מובהקת לאנשיו ולערכיו." מאת מרט פרחומובסקי (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"היה לי חסר משהו מהותי בסרט. אולי גיבור. דמות שאלך איתה, אתחבר אליה, אגיע איתה ביומה הראשון, אתוודע למשבריה, כישלונותיה, הצלחותיה, ואעזוב איתה ביומה האחרון." מאת יאיר רוה (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר: בשנת 2002, בערב סגרירי אחד, עזב יהונתן אינדורסקי את ישיבת פוניבז', אחרי שלוש שנים בהן למד בין כתליה. בשנים שלאחר מכן, בגלגוליהם השונים של חייו, מצא עצמו נכסף בגעגועים לשנותיו בישיבה, פוניבז', ידעתי תמיד, תישאר עבורי מכוֹר... תקציר מורחב »
פרטים מיוחדים
1 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
ביקורות מבקרים
יאיר רוה
מבקר נבחר, סינמסקופ
"היה לי חסר משהו מהותי בסרט. אולי גיבור. דמות שאלך איתה, אתחבר אליה, אגיע איתה ביומה הראשון, אתוודע למשבריה, כישלונותיה, הצלחותיה, ואעזוב איתה ביומה האחרון.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
מרט פרחומובסקי
"חשיבותו של "זמן פוניבז'" היא קודם כל ביכולתו להכניס את הצופים לתוך עולם שספק אם הכירו, ולעורר אמפתיה מובהקת לאנשיו ולערכיו.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

סקירה

עלילה

בשנת 2002, בערב סגרירי אחד, עזב יהונתן אינדורסקי את ישיבת פוניבז', אחרי שלוש שנים בהן למד בין כתליה. בשנים שלאחר מכן, בגלגוליהם השונים של חייו, מצא עצמו נכסף בגעגועים לשנותיו בישיבה, "פוניבז', ידעתי תמיד, תישאר עבורי מכוֹרה, ארץ מולדת שגם כשעקרת ממנה, רגליך נותרו עדיין נטועות בתוך אדמתה", אומר אינדורסקי. כמה שנים לאחר מכן, בתום משא ומתן ארוך מול הנהלת הישיבה, קיבל את אישורה להכניס צוות-צילום אל בין כתליה לזמן בלתי-מוגבל, מתוך מטרה לתעד את אורח חייהם של תלמידי הישיבה. הסרט מתרחש כולו בין כותלי הישיבה, כמו מזמין את הצופה להיכנס אליה.

ישיבת פוניבז' ששכנה בעיר פוניבז' בליטא שלפני השואה, הוקמה מחדש בבני-ברק בשנת 1943 ע"י הרב יוסף שלמה כהנמן, ששרד את המלחמה בגפו. מאז ועד היום היא נחשבת לאם הישיבות החרדיות בעולם. הסרט לוכד את הרגעים השגרתיים, השמחים, וגם העצובים והבודדים בחייהם של נערים צעירים שמגיל 16 עוזבים את ביתם לטובת חיי פנימייה סגפניים ומנסים למצוא את מקומם כאינדיבידואלים בין למעלה מ-1,000 תלמידים שנראים כמוהם, וכמוהם שואפים להיות גדולי הדור החרדי הבא.

מטרת הסרט, בעיני יוצרו, היא לאפשר התבוננות על חייהם של הדור הצעיר של הציבור החרדי בישראל. להביא נקודת מבט אותנטית, מבפנים, על חייהם של נערים שמקדישים את יומם להתעלות רוחנית, הטומנת בחובה, במידה רבה, גם תחרותיות. זהו סיפורם של מאות בני נוער ממשפחות האליטה החרדית, והדרך בה מנסה השיטה להפוך בני 16, מלאי יצרים, רצונות ושאיפות ארציות, לאנשים רוחניים שעיסוקם היחיד הוא בתורה. בשוליו בוחן הסרט גם את השאלות: מה בדיוק הם עושים שם? במה ממלאים את יומם בחורי הישיבות, ומהי תרומתה של ישיבה כפוניבז' למדינת ישראל? | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 21.03.2013

היבטים טכנים
זמן ריצה:
53 דקות (53 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.