יהודה אפרוני ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות יהודה אפרוני, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
01.1931
מקום לידה:
תל אביב, ישראל
נפטר בתאריך:
11.04.2017
מקום פטירה:
תל אביב, ישראל

ביוגרפיה מלאה

יהודה אפרוני היה שחקן ישראלי, חתן פרס מפעל חיים של איגוד אמני ישראל (אמ"י).
אפרוני נולד בתל אביב בינואר 1931. הוא למד בגימנסיה הרצליה, ובהמשך שירת בפלמ"ח ושם פצח בקריירת התרבות, בלהקה הצבאית 'הכרמל'. הוא הופיע קצרות בלהקת הצ'יזבטרון, וב-1951 התקבל לתיאטרון הבימה. כעבור שנתיים בבימה, הוא לקח הפסקה ללמוד באקדמיה למוסיקה ולאמנויות הדרמה LAMDA שבלונדון, ושב לקולקטיב הבימה ב-1956. בין השאר שיחק בתיאטרון לאורך השנים בהצגות "אוליבר!", "אותלו", "הסוחר מוונציה", "החולה המדומה", "חלום ליל קיץ", "נשי וינדזור העליזות", "הלילה השנים-עשר", "הכל יחסי", "מלחמה ושלום" ועוד. תפקידו הזכור ביותר היה "חקירה חוזרת בעניין מותו המוזר של אנרכיסט מפוקפק" (1981) מאת דריו פו שביים מיקי גורביץ'. בתיאטרון בית לסין שיחק בהצגה "שבעה", בתיאטרון חיפה בהצגות "פיגמליון" ו"ציפור הנעורים המתוקה"; ובתיאטרון באר שבע שיחק בהצגות "ברוקלין בוי" ו"קומדיה של טעויות".
על המסך הגדול, הופיע אפרוני בכמה מהסרטים הבולטים והחשובים בהיסטוריה הישראלית, בינהם "תעלת בלאומילך", "קזבלן", "מבצע יונתן" ו"סלומוניקו". הוא גם דיבב דמויות בסרטי "צעצוע של סיפור" ואחרים, ועל המסך הקטן הופיע בסדרות "חדוה ושלומיק" ו"קרובים קרובים" בין היתר.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
המתווך
המתווך
וונדה-ויז'ן
וונדה-ויז'ן
באטמן: איש העטלף
באטמן: איש העטלף
ביו-האקרים
ביו-האקרים