מריל סטריפ ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות מריל סטריפ, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

נולד:
מרי לואיז סטריפ
תאריך לידה:
22.06.1949
מקום לידה:
סאמיט, ניו ג'רזי, ארה"ב

ביוגרפיה מלאה

מריל סטריפ היא שחקנית אמריקאית המחזיקה בשיא המועמדויות (למעלה מ-14) לפרס האוסקר.

ב-1977 עשתה את הופעת הבכורה שלה בסרט "ג'וליה", מול ונסה רדגרייב וג'יין פונדה. התפקיד השני שלה היה ב"צייד הצבאים", סרטו עטור הפרסים של מייקל צ'ימינו, שהביא לה את המועמדות הראשונה לאוסקר. שנה מאוחר יותר, היא כבר זכתה בפסלון הנכסף על הופעתה ב"קרמר נגד קרמר", מול דסטין הופמן. האוסקר הבא הוענק לה על הופעתה הבלתי נשכחת ב"בחירתה של סופי", מ- 1982.

לאחרונה הופיעה בסרט "כאריות לכבשים", לצדם של רוברט רדפורד וטום קרוז, וב"חקירה מעבר לקווים", עם ריס ווית'רספון וג'ייק ג'ילנהול. הסרטים הבאים בהם היא צפויה להופיע הם "ספק", עם פיליפ סימור הופמן ו- Julie & Julia של הבמאית נורה אפרון.

סרטים בולטים נוספים בהם הופיעה: "סילקווד", "נהר הפרא", "הגשרים של מחוז מדיסון", "השעות", "אדפטיישן", "השטן לובשת פראדה" וסדרת הטלוויזיה "מלאכים באמריקה".
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
המושב האחורי
המושב האחורי
איתנו זה נגמר
איתנו זה נגמר
אמילי והיגואר האחרון
אמילי והיגואר האחרון
ערפל כסוף
ערפל כסוף