אורי גבריאל ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות אורי גבריאל, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

שמות נוספים:
אורי גבריאלי
תאריך לידה:
1955

ביוגרפיה מלאה

אורי גבריאל הוא שחקן ישראלי, בוגר בית הספר למשחק ניסן נתיב וזוכה פרסי אופיר לשחקן הטוב ביותר.
על משחקו בסרט "מתחת לאף" (1982), גבריאל זכה בפרס שחקן השנה בפסטיבל הקולנוע בחיפה. בשנת 1986 עבר לארה"ב והשתתף במספר סרטים אמריקאים-ישראליים. זכה בפרס אופיר בשל היותו השחקן הטוב ביותר בעקבות השתתפותו בסרט: "איזה מקום נפלא". סרט זה השתתף בפסטיבלים באירופה ובארצות הברית, שם זכה בפרסים נוספים על משחקו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי קרלובי וארי בצ'כיה ובפסטיבל בוקרשט. סרטים בהם השתתף: 1982: "מתחת לאף", "כביש ללא מוצא". 1985: "גשר צר מאד". "נשר הברזל", "מחץ הדלתא". סרט הטלויזיה "לגנוב את השמיים". 1988 סרט ההמשך של "נשר הברזל". 1991 ? "השעה הנוחה ביותר" , "הטיוח". 1992 ? "מצמוץ העין", "המגן האנושי", "אמריקן סיבורג", 1993 ? "חום כלא". "טרור לילי" ההצגות בהן השתתף: "ביער ביער" בפסטיבל עכו, "המלך", "מים קדושים", "חצוצרה בוואדי" בתיאטרון בית לסין, "כוונות טובות ? תיאטרון הרצליה, "הרב קמע" בקאמרי, "המחצבה". כמו כן עשה סדרות טלויזיה: ב- 1999 התרח בשני פרקים ב"פלורנטין", התארח ב"חבר'ה הטובים. ב- 2005 בסדרה "כתב פלילי", "תמונות יפואיות", "טלנובלה בע"מ". ב-2006 "פרשת השבוע". ב-2007 "הבורר".
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
הפשע האחרון
הפשע האחרון
הזהב של נורמן
הזהב של נורמן
המסדר
המסדר
סוף המאה
סוף המאה