רונית אלקבץ ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות רונית אלקבץ, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

מקום לידה:
באר שבע, ישראל

ביוגרפיה מלאה

רונית אלקבץ היא שחקנית, תסריטאית ובמאית ישראלית מוערכת.
החלה את הקריירה הקולנועית שלה ב 1991 בסרט "המיועד". ב-92 השתתפה בסרט של גידי דר "אדי קינג" שהשתתף בספטיבל הקולנוע לוקרנו וזכה בפרס השני בגודלו. בשנת 1994 שיחקה את התפקיד הראשי ב"שחור" לצד גלה אלמגור. ע.ב- 1995 כתבה והשתתפה בתפקיד הראשי בהפקה הצרפתית-ישראלית "צלקת" בבימויו של חיים בוזגלו, ובשנת 1996 בסרטו של עמוס גיתאי "מילים". ב- 1997 שיחקה לצד אסי דיין בסרט הקצר "בן גוריון" ובשנת 2000 הופיע בתפקיד אורח בסדרה "פלורנטין" והשתתפה בפרק בסדרה "סיפורים לשעת לילה מאוחרת". ב-2001 השתתפה בסרט צרפתי בשם "Origine controlee" שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע בניו יורק. בשנה זו שיחקה בסרטו של דובר קוסאשווילי, "חתונה מאוחרת" על תפקיד זה קיבלה פרסים רבים ברחבי העולם. ב-2003 שיחקה בסרט "עלילה" של עמוס גיתאי, והשתתפה בסדרה "פרנקו וספקטור" לצדו של משה איבגי. ב-2004 שיחקה בסרטה של קרן ידעיה "אור", "קאמרה דור" קאן 2004. ובאותה השנה 2004, השתתפה ביימה וכתבה יחד עם אחיה, שלומי אלקבץ, את סרטה הראשון כבימאית בהפקה צרפתית-ישראלית "ולקחת לך אשה" אשר השתתף ב"שבוע המבקרים" של פסטיבל "וונציה" 2004 ואשר זיכה אותם בפרסי הקהל והביקורת.

ב- 2006 ו2007 השתתפה בסדרת הדרמה "פרשת השבוע". במקביל שיחקה ב"פירורים" בהבימה, על תפקיד זה הייתה מועמדת לפרס התיאטרון על השחקנית הטובה ביותר. ב- 2007 כיכבה בסרט עטור השבחים "ביקור התזמורת". ובסרט האומנותי "ציון" של האמן הפלסטי ג'וסף דדון, בהפקה של ה"לובר" שבצרפת ומוזיאון פתח-תיקווה לאומנות עכשווית.

ב-2008 יוצא לאקרנים הסרט "שבעה", אותו כתבה וביימה יחד עם אחיה שלומי אלקבץ. הסרט מהווה המשך של סרטם המשותף הקודם, נבחר לפתוח את שבוע המבקרים בפסטיבל קאן. הסרט זכה בפרס וולג'ין לסרט העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע בירושלים. "שבעה" מוצג בצרפת בימים אלו בהצלחה גדולה. השתתפה בצרפת גם בסרטו החדש של אונדרה טשינה "הנערה מהמטרו" לצד, קטרין דנב ומישל בלן.

רונית אלקבץ זכתה בפרסים רבים בינלאומיים ומקומיים:
פרסי אופיר: 1994 ? השחקנית הטובה ביותר על משחקה בסרט "שחור"
2001 ? השחקנית הטובה ביותר על משחקה בסרט "חתונה מאוחרת"
2007 - השחקנית הטובה ביותר עבור משחקה בסרט "ביקור התזמורת"
2002 עד 2005 ? בפסטיבלים בן לאומיים, כשחקנית הטובה ביותר, זכתה ב"הלסינקי", "בואנס איירס-ארגנטינה", "סלוניקי", "מונס-שוודיה", "וואלנסיה-ספרד", "פרס המבקרים האמריקאים" ועוד... על הסרטים "חתונה מאוחרת" "אור" ו "ולקחת לך אישה"
2004 ו 2007 - קיבלה את פרסי "וולגין" בפסטיבל הקולנוע ירושלים, על השחקנית הטובה ביותר בתפקידה בסרטים "אור", "ולקחת לך אישה", וביקור התזמורת".
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
מעל ומעבר לירח
מעל ומעבר לירח
הקרודים 2: עידן חדש
הקרודים 2: עידן חדש
עפרה
עפרה
תוצרת בית
תוצרת בית