יוסף סידר ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות יוסף סידר, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
31.08.1968
פריצה לתודעה:
ביים את הסרט "ההסדר" (2000)
הקשר היהודי:
יהודי מסורתי

ביוגרפיה מלאה

יוסף סידר הוא במאי ותסריטאי ישראלי.
סידר נולד בניו יורק, ועלה עם משפחתה לישראל בגיל 6. המשפחה התגוררה בירושלים, שם גדל והתחנך, וב-1992 גם סיים תואר ראשון (BA) בלימודי פילוסופיה ותולדות התיאטרון באוניברסיטה העברית. במקביל ללימודי התואר, עבד כתאורן וכמנהל במה באולפני טלעד. עם סיום התואר, יצא ללימודי קולנוע באוניברסיטת ניו יורק, שם סיים ב-1995. שנה מאוחר יותר עם שובו ארצה, הוא החל ללמד בביה"ס לקולנוע "מעלה" עד 2001, שנה אחרי שיצא סרט הביכורים הארוך שלו "ההסדר" (2000). "ההסדר" קטף 6 פרסי אופיר כולל פרס הסרט הטוב.
כאשר סיים סידר לביים את סרטו הארוך השני, "מדורת השבט" (2004), חזר ללמד והפעם בביה"ס לקולנוע סם שפיגל (עד 2009). "מדורת השבט" יקטוף 5 פרסי אופיר, כולל פרס הסרט הטוב.
סרטו השלישי, "בופור" (2007), התקבל בארץ במדון רב סביב סוגיית השחקנים שלא שירתו בצבא אבל כן גילמו חיילי צה"ל בסרט. הסרט קטף את פרס הבימוי של פסטיבל ברלין 2007, ונשלח במקום "ביקור התזמורת" (2007) ליצג את ישראל בפרס האוסקר של האקדמיה האמריקאית לקולנוע.
בשנת 2011 יצא סרטו "הערת שוליים" (2011) שקטף את פרס התסריט הטוב ביותר בפסטיבל קאן 2011. סידר, שלא ציפה לזכות בדבר, כבר היה בדרכו חזרה ארצה להקרנת הבכורה של הסרט בירושלים, כאשר קראו לו בפסטיבל לשוב על מנת לקבל את הפרס. הוא הספיק להגיע רק למסיבות שאחרי טקס חלוקת הפרסים, והמפיצה בחו"ל שרון הראל קיבלה את הפרס בשמו.
הוא מתגורר בתל-אביב, נשוי ואב לשתי בנות ובן.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
הנוסע השמיני: רומולוס
הנוסע השמיני: רומולוס
בחורים רעים: הכל או כלום
בחורים רעים: הכל או כלום
הכלב והחתולה: המרדף המטורף
הכלב והחתולה: המרדף המטורף
ג'ויקה
ג'ויקה