קווינטין טרנטינו ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות קווינטין טרנטינו, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
27.03.1963
מקום לידה:
נוקסוויל, טנסי, ארה"ב

ביוגרפיה מלאה

קווינטין טרנטינו הוא במאי, תסריטאי, מפיק, צלם ושחקן אמריקאי מוערך ביותר.
טרנטינו פרץ לתודעה עם סרטו "כלבי אשמורת" (1992) שהוקרן בפסטיבל סאנדאנס וגרף תשבוחות רבות. המפיק לורנס בנדר שהכיר את טרנטינו מבעוד מועד, האיץ בו לכתוב תסריט ראשון, וטרנטינו כתב את התסריט ל"כלבי אשמורת" בשלושה וחצי שבועות בלבד.
אחרי הצלחת "כלבי אשמורת", התסריט לסרט "רוצחים מלידה" (1994) שכתב ב-93' נרכש ולבסוף שוכתב לגרסה שביים אוליבר סטון. כמו כן, תסריטים רבים הוגשו לטרנטינו במטרה שיביים אותם, ובינהם לסרטים "ספיד" (1994) ו"גברים בשחור" (1997), אך טרנטינו בחר לביים את "ספרות זולה" (1994) שלו, אשר הוקרן בפסטיבל קאן וזיכה אותו בפרס דקל הזהב היוקרתי.
שלוש שנים מאוחר יותר, ביים טרנטינו את "ג'קי בראון" (1997) ולקח הפסקה מן הקולנוע למשך 6, עד שיצאו "להרוג את ביל - פרק 1" (2003) ו"להרוג את ביל - פרק 2" (2004).
ב-2009, ביים טרנטינו את "ממזרים חסרי כבוד" (2009) ואיתו הגיע לביקור בישראל, יחד עם המפיק שלו, לורנס בנדר, והשחקן הראשי, כריסטוף וולץ.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
מקום שקט 2
מקום שקט 2
מפלצת
מפלצת
בטיפול HBO
בטיפול HBO
מורשת יופיטר
מורשת יופיטר