תמונה של דוד וולך

דוד וולך

David Volach

דוד וולך נולד בירושלים ב-1970, בן למשפחה דתית אורתודוקסית. בביתו הייתה 'עבודת האל' כהגדרתו, תוכן אקטיבי ותובעני שלא השאיר מקום, ודאי לא מקום מכבד, לתחומי חיים אחרים. "הייתי בן 11" מספר וולך, "כשהעזתי בהשפעת אחיותיי (בעיקר פנינה, שהייתה תמיד ממונה על תחומי ההצגות, ההופעות והשירים שהיו מתארגנים לקראת אירועים בחגים... בניגוד לבנים, את הבנות עודדו לתחומי יצירה חינוכיים) לביים מחזה על פי ספר צדיקים חינוכי לילדים בשם 'החייט העני'. זה היה ניסיון אחד ויחיד שהתבטל עם כינוס החברים הראשון בביתו של אחד מהם לצורך חזרות. אספתי מהבית את תחפושות הפורים שהיו שמורים בארגז קרטון בבוידם במשך כל השנה, (לא היו חסרים שם תחפושות מגוונות, כשהייתי בן 11 כבר היו לי 16 אחים ואחיות שהושלמו לבסוף למשפחה בת 20 נפשות, משפחה שמחה ויצירתית) אני לקחתי על עצמי כמובן את התפקיד הראשי והתחלנו בחזרות. ישבתי לי עם נעל ביד ותחפושת זקן על פניי ומלמלתי פסוקי תהילים כמו בסיפור. מיד קפצה עלי בתרעומת אמא של בוימל, שאצלו התארחנו וגערה בי שלא שומעים כלום. 'איך תעשה הצגה? אף אחד לא ישמע אותך! ככה עושים? אחותך פנינה לא לימדה אותך? צריך להסתכל אל האנשים ולומר בקול, שישמעו'. חשתי עלבון צורב, כי גם כילד היה לי קול צרוד והרגשתי חשוף מאי פעם מול דיבורי הצרוד. ביטלתי את ההצגה מיד וויתרתי כליל על החלום ושוב לא חזרתי אליו. ממש זכורה לי תחושת הייאוש על שאני מעדיף את דמות החייט האינטימית שנשאתי בליבי על האפשרות לשנות את דמותה כדי שכולם ישמעו."
פרטים אישיים
ביוגרפיה:
ממשיך וולך, "שנות ההתבגרות הראשונות עד גילאי העשרה עברו עלי בשאיפות ליצירה וביטוי בתחום הדת ועבודת האל. בגילאי העשרה המאוחרות החל תהליך ארוך של התפקרות. תחומי יצירה אחרים החלו לדגדג בליבי: ציור, כתיבה, מחשבה. בגיל 25 הכרעתי סופית לעזוב את הדת והגרתי לתל אביב." דוד למד בישיבה הגבוהה פוניבז'... (כל הביוגרפיה »)
מרבה לעבוד עם...
קטעי וידאו קשורים

דילוג מהיר לרשימת הכותרים בתפקיד: בימוי, משחק, תסריט

בימוי

חופשת קיץ (2006)
My Father My Lord
Hofshat Kaits
בימוי

משחק

לבנון (2009)
Lebanon
רופא צבאי

תסריט

חופשת קיץ (2006)
My Father My Lord
Hofshat Kaits
תסריט
תגובות הגולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על דוד וולך, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, וספרו מה דעתכם על הניסיון המקצועי של האישיות.

מציג 1 תגובות

עדי
עדי (ב-07.09.2012)
חופשת קיץ הוא הסרט הטוב, היפה והמדהים ביותר שנעשה בישראל מעולם !

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על דוד וולך

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
לוחם
לוחם
עונת החתונות
עונת החתונות
ג'קסי
ג'קסי
דוליטל
דוליטל