חיים טופול ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות חיים טופול, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
09.1935

ביוגרפיה מלאה

חיים טופול הוא שחקן ישראלי מוערך.
טופול, יליד 1935, שירת בלהקת הנח"ל, הקים עם אורי זוהר ואחרים את להקת "בצל ירוק" והיה ממייסדי תיאטרון חיפה.
הוא הופיע בסרטים "איי לייק מייק" (1961) ו"אלדוראדו" (1963), עד שכיכב בסרט שידוע כאחד משוברי הקופות הגדולים ביותר בתולדות מדינת ישראל: "סלאח שבתי" (1964). הסרט שזכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הזר ובפרס תגלית השנה לטופול, ואף היה הסרט הישראלי הראשון להיות מועמד לפרס האוסקר לסרט הזר, קנה לעצמו גם ביקורת בנוגע לגזענות - משום שכל העוסקים במלאכה היו מעדת אשכנז, ויצרו סרט שעוסק בעדת המזרח.
ב-1971 גילם טופול את דמותו של טוביה החולב במחזמר ההוליוודי "כנר על הגג", והופעתו זו קיבעה את מעמדו ככוכב בינלאומי וזיכתה אותו במועמדות לפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר (הסרט עצמו זכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הקומי/מוזיקלי הטוב ביותר). טופול המשיך להופיע בסרטים, בין היתר ב"לעינייך בלבד" (1981) מסדרת סרטי ג'יימס בונד, וכן בסדרות של בי-בי-סי ובהפקות תיאטרון.
הופעתו האחרונה עד 2011 בקולנוע הישראלי היתה בסרט "רומן בהמשכים" (1985) מ-1985.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
כאוס מהלך
כאוס מהלך
אהובה עוזרי: צלצולי פעמונים
אהובה עוזרי: צלצולי פעמונים
המניע
המניע
בלקספייס
בלקספייס