יהונתן סגל ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות יהונתן סגל, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
23.04.1959
מקום לידה:
טורונטו, קנדה

ביוגרפיה מלאה

יהונתן סגל הוא שחקן, תסריטאי ובמאי ישראלי.
סגל נולד בטורונטו שבקנדה, עלה עם משפחתו ארצה בגיל 11, וגדל בחיפה, שם השתלבה אימו, השחקנית רות סגל, בתיאטרון העירוני. בשנת 1977 הוא הופיע בתפקיד משנה בסרט טלויזיה אמריקאי, אך פרץ לתודעה כשכיכב בסרט "אסקימו לימון" (1978) שנה מאוחר יותר. הסרט רב-ההמשכים הפך לסרט פולחן וקנה לו הכרה ישראלית ואירופאית גבוהה מאד, שלטענתו, התקשה לפרוץ ממנה החוצה על מנת להיות מוכר כיוצר רציני בפני עצמו.
בשנת 1983 קטף את פרס משרד המסחר והתעשיה לשחקן הטוב ביותר בקולנוע, על תפקידו בסרט "נגוע" (1983) והמשיך לבימוי סרטים קצרים ולהופעות נוספות בסדרת סרטי "אסקימו לימון". כמו כן, הופיע גם בסרט זוכה פרס האוסקר, "רשימת שינדלר" (1993) בתפקיד בולט. בסוף שנות התשעים כתב, הפיק, ביים וכיכב בסרט "קשר עיר" (1999).
לאחר מספר שנים שנעלם מן המסך, שב סגל להופיע בתפקיד מרכזי בסדרת הדרמה "המקום" (2007). בהמשך יצר את הסרט הפרובוקטיבי "אודם" (2011) המציג אונס של פלשיניות בידי חיילי צה"ל, מה שזכה לביקורות כבדות בעקבות פניותיו של העיתונאי יאיר לפיד. הסרט הוקרן בפסטיבל ברלין 2011.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
אידיוט המחמד של אלוהים
אידיוט המחמד של אלוהים
נייט סקיי
נייט סקיי
שנות-אור
שנות-אור
אמאר אקבר אנטוני
אמאר אקבר אנטוני