יכין הירש ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות יכין הירש, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
1934
מקום לידה:
תל אביב, ישראל
נפטר בתאריך:
05.06.2011

ביוגרפיה מלאה

יכין הירש היה צלם קולנוע ישראלי, זוכה פרס מפעל חיים בפסטיבל הקולנוע היהודי (2009).
הירש החל את דרכו המקצועית כצלם חדשות ב'יומני גבע'. כעבור שלוש שנים בתפקיד, הוא עבר ללמוד קולנוע בתור שומע חופשי באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק וכילכל את עצמו באמצעות עבודה במחלקת הסרטים של הקונסוליה הישראלית שם. כאשר חזר לארץ צילם עשרות סרטי תעודה ועבד גם עבור הטלויזיה הישראלית ומשרד החוץ. ב-1966 צילם את הסרט העלילתי הראשון שלו, "המניע לרצח", ובהמשך צילם אבני דרך נוספות בקולנוע הישראלי כמו "סיירים" (1967), "השמלה" (1970) של ג'אד נאמן, ו"לנה" (1980) של איתן גרין.
בהמשך דרכו לימד בבית הספר לקולנוע 'בית צבי', וקטף פרסים מקצועיים בינהם פרס מפעל חיים של פסטיבל הקולנוע היהודי (2009) ופרס סינמטק ירושלים ליצירה דוקומנטרית (2010).
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
הברך
הברך
קיץ 85
קיץ 85
מי מנוחות (ש.ל.ר)
מי מנוחות (ש.ל.ר)
המלכה שושנה
המלכה שושנה