יואל זילברג ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות יואל זילברג, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
1927
מקום לידה:
תל אביב, ישראל
נפטר בתאריך:
18.02.2013

ביוגרפיה מלאה

יואל זילברג הוא במאי ותסריטאי ישראלי, בנו של השחקן בן-ציון זילברג וזוכה פרס אופיר למפעל חיים (2008).
יואל זילברג נולד בתל אביב, בן לשחקן 'האהל' בן-ציון זילברג. במלחמת העצמאות התגייס לצה"ל והיה בין מייסדי הצ'יזבטרון. בהמשך נסע ללמוד בימוי באנגליה יחד עם מנחם גולן, אך לאחר מספר חודשים שב לארץ והחל לעבוד ב"האהל" וב"הבימה". בשנות ה-1950 הוא ביים, כתב ועיבד למעלה מחמישים מחזות ומחזות מוסיקלים, ביניהם: "אמי הגנרלית" (אותו גם ביים לקולנוע),"קזבלן", "איי לייק מייק", "האידיוטית", "בוטיק השקרים", "ילדים חורגים לאלוהים", "יושה עגל", "הפריזאית", "החזן מוילנה" ועוד.
את דרכו הקולנועית פתח כעוזר במאי לאוטו פרמינגר בסרט "אקסודוס", ובהמשך ביים בעצמו את הסרטים "עץ או פלשטיין", "חסמבה ונערי ההפקר", "קוני למל בתל אביב" ו"קוני למל בקהיר", "הרשלה" ו"הרימו עוגן" בין היתר בישראל, עד שעבר ב-1984 לארה"ב לעבוד בחברת 'קאנון' של מנחם גולן ויורם גלובוס. ב-1995 חזר לעבוד בישראל בבימוי הסדרה הפופולרית "רמת אביב גימל".
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
בצל הפחד
בצל הפחד
גרזן קטן: מנגרוב
גרזן קטן: מנגרוב
צלילי המטאל
צלילי המטאל
ילדה קטנה
ילדה קטנה