פיטר או'טול ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות פיטר או'טול, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

נולד:
פיטר סימוס אוטול
תאריך לידה:
02.08.1932
מקום לידה:
קונמרה, מחוז גאלוויי, אירלנד
נפטר בתאריך:
14.12.2013
מקום פטירה:
לונדון, אנגליה

ביוגרפיה מלאה

פיטר או'טול הוא שחקן אנגלי-אירי מוערך, מועמד לשמונה פרסי אוסקר וזוכה לפרס אוסקר של כבוד (2003).
או'טול נולד באירלנד באוגוסט 1932, ועבר בילדותו לאנגליה. בשנות -1950 החל להופיע בתיאטרון ובטלויזיה, אך עלה לתהילה עם הופעתו בסרט "לורנס איש ערב" (1962). בהמשך הופיע בין היתר בסרטים "מה חדש חתלתולה?", "קליגולה", ובמיני-סדרה "מצדה" (1981) שצולמה בישראל. הוא זכה בארבעה פרסי גלובוס הזהב, בפרס אמי אחד, והיה מועמד לשמונה פרסי האוסקר על הופעותיו בקולנוע - באף אחד מהם לא זכה. ב-2003 החליטה האקדמיה האמריקאית להעניק לו פרס אוסקר של כבוד, אך הוא ביקש מחבריה להמתין עם הענקת הפרס עד הגיעו לגיל 80 כי עוד יש לו סיכוי לזכות בפרס על הופעותיו הבאות בקולנוע. האקדמיה הסבירה לו כי אין מדובר בהוצאתו לפנסיה ממשחק ואו'טול אכן קיבל את הפרס; ואז ב-2006 אכן הצליח להיות מועמד שוב לפרס האוסקר על תפקידו בסרט "ונוס" (אך כאמור לא זכה). הוא לא הפסיק להופיע על המסכים, ובאחרונה דיבב דמות ב"רטטוי", הופיע בסדרה "שושלת טיודור", ועל אף שהכריז אשתקד על פרישה ממשחק באומרו "התשוקה שלי למשחק אבדה ולא תשוב עוד, הגיע הזמן לפרוש," הספיק להופיע בסרט נוסף שטרם עלה למסכים: "קתרינה מאלכסנדריה" (ש.ל.ר, Katherine of Alexandria) שצולם באנגליה ובמצרים.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
הברך
הברך
קיץ 85
קיץ 85
מי מנוחות (ש.ל.ר)
מי מנוחות (ש.ל.ר)
המלכה שושנה
המלכה שושנה