רוב מרשל ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות רוב מרשל, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

רוב מרשל הוא במאי.
הסרטים של רוב מרשל זכו בסך הכל ל-30 מועמדויות לפרס האוסקר וזכו בתשעה, כולל הסרט הטוב ביותר. סרטו האחרון "מרי פופינס חוזרת" (2018), שאותו ביים, כתב והפיק, זכה לפרסים ומועמדויות רבות בטקסי האוסקר, גלובוס הזהב, באפט"א ועוד.
סרטו "שיקאגו" (2003) זכה בשישה פרסי אוסקר כולל הסרט הטוב ביותר, פרס גילדת הבמאים, אוסקר, גלובוס הזהב, באפט"א ופרס מבקרי הקולנוע של ניו יורק (עבור הבכורה הטובה ביותר בבימוי), כמו גם פרס הכוריאוגרפיה האמריקאית. סרטו האפי "זכרונותיה של גיישה" (2005) זכה בשלושה פרסי אוסקר, שלושה פרסי באפט"א וגלובוס הזהב. הגרסה הקולנועית של מרשל למחזמר "Nine" הייתה מועמדת לארבעה פרסי אוסקר, חמישה גלובוס הזהב, עשרה פרסי בחירת המבקרים ופרס גילדת שחקני המסך עבור האנסמבל הטוב ביותר. סרטו "שודדי הקאריביים: זרמים זרים", בכיכובם של ג'וני דפ ופנלופה קרוז, הרוויח יותר ממיליארד דולר בקופות ברחבי העולם. העיבוד הקולנועי של מרשל למחזמר "אל תוך היער‏" של סונדהיים, בכיכובה של מריל סטריפ, היה מועמד לשלושה פרסי אוסקר ולשלושה פרסי גלובוס הזהב (כולל הסרט הטוב ביותר) ונבחר לאחד הסרטים הטובים של מכון הסרטים האמריקאי.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
הנוסע השמיני: רומולוס
הנוסע השמיני: רומולוס
בחורים רעים: הכל או כלום
בחורים רעים: הכל או כלום
הכלב והחתולה: המרדף המטורף
הכלב והחתולה: המרדף המטורף
ג'ויקה
ג'ויקה