יאיר רוה ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות יאיר רוה, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

יאיר רוה הוא תסריטאי, במאי תעודה ומבקר קולנוע ישראלי מוערך ביותר, בוגר החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב (1993).
את תחילת דרכו כמבקר קולנוע עשה רוה ברשת מקומוני "שוקן", וביולי 1994 - שנה לאחר תום לימודיו באוניברסיטת תל אביב - הצטרף לעיתון "זמן תל אביב" כמבקר הקולנוע שם. בהדרגה תפס רוה משרות עריכה וכתיבה בכירות יותר ובינואר 1996, השיק את מדור הקולנוע שלו, "סינמסקופ", על שם סרט הצילום שהותיר רושם על המבקר ועליו כתב בחיבה פעמים מספר בעתיד. ב"זמן תל אביב" עבד רוה יחד עם אשת התקשורת דבורית שרגל, והשניים פיתחו מערכת יחסים שתשפיע על הפופולריות שלהם באינטרנט שנים אחר כך.

ב-1999 עבר יאיר רוה לעיתון "העיר", שם עבד כמבקר (ושמר על שם המדור שלו, "סינמסקופ"), כעורך התרבות, ומאוחר יותר כסגן עורך העיתון. בספטמבר 2001, הפך לעורך של עיתון הבן, "עכבר העיר", תפקיד אשר ימלא מעט יותר משנתיים.

ביולי 2005, חזר רוה למקורות, והחל לעבוד כמבקר הקולנוע של העיתון "פנאי פלוס", גם שם תחת הכותרת "סינמסקופ". בינואר 2006, פתח המבקר בלוג קולנוע בשם "סינמסקופ", שהפך מאוחר יותר להיות אחד הבלוגים המקצועיים הפופולרים בישראל. הפופולריות הרחבה לה זכה רוה, איפשרה לו להיות מוביל המאבק במפיצי סרטים בארץ אשר החליטו להחרים מבקרים שאינם מוכנים לכתוב את ביקורות הקולנוע שלהם אחרי שהסרט יוצא לאקרנים בארץ מחשש שהדבר יפגע בהכנסות הסרט.

מלבד עבודתו בעיתונים ובאינטרנט, רוה כתב מספר תסריטים שאף הופקו לטלויזיה. רוה נחשב ממבקרי הקולנוע החשובים בישראל, ונמנה גם עם האסכולה חובבת הקולנוע האמנותי וגם עם האסכולה חובבת הקולנוע ההוליוודי ותרבות הפופ.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
סוף המאה
סוף המאה
איש הניסים
איש הניסים
לאבד את אליס
לאבד את אליס
משמר האלמוות
משמר האלמוות