פדרו אלמודובר ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות פדרו אלמודובר, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים כגון תאריך לידה, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

תאריך לידה:
25.09.1951

ביוגרפיה מלאה

פדרו אלמודובר הוא במאי, תסריטאי ומפיק ספרדי מוערך ופופולרי, זוכה שני פרסי אוסקר.
אלמודובר קטף את פרס האוסקר הראשון שלו - לסרט הזר הטוב ביותר - על "הכול אודות אמא" (1999) ובפרס האוסקר לתסריט המקורי הטוב ביותר על סרטו "דבר אליה" (2002). הוא זכה בפרס גלובוס הזהב בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר על "לחזור" (2005) ובנוסף זכה בפרס חביב הקהל, הבימוי והתסריט בפרסי הקולנוע האירופאי על "דבר אליה" , בפרס הסרט והבימוי הטובים ביותר על "לחזור" ובפרס חביב הקהל על "הכול אודות אמא".בנוסף זכה בדקל הזהב בפסטיבל קאן 2006 על "לחזור" ובפרס הבימוי הטוב ביותר על "הכול אודות אמא". בנוסף זכה בפרס "golden osella" בפסטיבל ונציה על סרטו "נשים על סף התמוטטות עצבים" (1988) בפרס ה"טדי" בפסטיבל ברלין על סרטו "חוק התשוקה"(1987), ובפרס ה-BAFTA לסרט הזר הטוב ביותר על סרטו "העור בו אני חי" (2011).
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
מקום שקט 2
מקום שקט 2
מפלצת
מפלצת
בטיפול HBO
בטיפול HBO
מורשת יופיטר
מורשת יופיטר