אהרון קשלס ביוגרפיה

בעמוד זה מוצגת ביוגרפיה מורחבת אודות אהרון קשלס, הכוללת אבני דרך חשובות בחיי האישיות. כמו כן, מופיעים בעמוד זה פרטים מזהים נוספים אודות האישים, ולשימושכם ניתן גם לעבור לעמוד הפילמוגרפיה כדי לראות את רשימת הסרטים והסדרות המלאה בהן נטלה האישיות חלק.

ביוגרפיה

אהרון קשלס הוא במאי, תסריטאי, מרצה לקולנוע ומבקר קולנוע ישראלי, בוגר תואר שני בתוכנית הרב תחומית לאמנויות של אוניברסיטת תל אביב.
ב-2002 סיים אהרון קשלס את לימודיו בהצטיינות יתרה, בחוג לקולנוע וטלויזיה, אוניברסיטת תל אביב, ובמהרה הפך למבקר הקולנוע של האתר ynet. שנה מאוחר יותר, הצטרף קשלס לשורותיו של העיתון "גלובס" בתור כתב ומבקר קולנוע, ובמקביל המשיך ללימודי התואר השני בתכנית הרב תחומית לאמנויות של אוניברסיטת תל אביב, וגם הפיק ושימש חבר מערכת של כתב העת לקולנוע, "פס יצירה", מבית האוניברסיטה. עוד ב-2003, החל קשלס להרצות באוניברסיטה הפתוחה, במסגרת הקורס "להבין סרטים" שיסד נחמן אינגבר.

ב-2006 נטל על עצמו קשלס הרצאה בשני מוסדות אקדמים נוספים: בחוג לקולנוע וטלויזיה של אוניברסיטת תל אביב, ובמרכז ההדרכה וההשתלמויות של הסינמה סיטי, "יוניברסיטי". בנוסף, הפך לכתב הקולנוע בעיתון הצבאי "במחנה", וכמו חברי מערכת ממחלקות אחרות ב-ynet, פתח טור אישי על קולנוע בשם "חיים בסרט". שני האחרונים פסקו שנה מאוחר יותר, וקשלס עבר להיות מבקר הבית של שבועון הבידור "רייטינג". עוד באותה השנה, פתח קשלס בלוג קולנוע בשם "פיראנה קארינה", הפיק את הסרט העלילתי הקצר "ZEITGEIST" והחל לעבוד על הסרט באורך מלא הראשון שלו, "כלבת", יחד עם חברו, נבות פפושדו.

ב-2008 הוסיף קשלס את בית הספר לקולנוע וטלויזיה סם שפיגל בירושלים לרשימת המוסדות האקדמים בהם הוא מרצה - הרביעי במספר. כמו כן, סיים בהצטיינות יתרה גם את התואר השני שלו, וביים עם פפושדו את "כלבת" שכתבו, בהפקת "UCM אפיקים מאוחדים".

קשלס נחשב ממבקרי הקולנוע החשובים בישראל, ונמנה עם האסכולה חובבת הקולנוע ההוליוודי ותרבות הפופ. יתר על כן, הוא מוכר כמבקר הבוחן את הסרט מעינם של הקהל לו 'מדבר' הסרט ולאו דווקא מעין אמנותית.
ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם האישיות או מטעמה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.
מעניין באידיבי: טריילרים חדשים
הקופסה השחורה
הקופסה השחורה
חדשות רעות
חדשות רעות
הקרקס של טורו
הקרקס של טורו
האי של ברגמן
האי של ברגמן