אדמה חמה - כרזה

אדמה חמה (1984)

Adama Hamah

ישראל  ·  דרמה  ·  שעה ו-35 דקות
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.7
130 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר עלילה
קורות משפחה יהודית בטוניס בצל התעוררות הלאומנות במדינה בשנת 1954. סיפורה של משפחה יהודית החיה בכפר ערבי טיפוסי השוכן על שפת הים התיכון בחייו של סב המשפחה, מרדושה, קיימים שני ערכים עיקריים ונעלים מכל: אדמתו ודתו. במהלך הס... תקציר מורחב »
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
קורות משפחה יהודית בטוניס בצל התעוררות הלאומנות במדינה בשנת 1954.
סיפורה של משפחה יהודית החיה בכפר ערבי טיפוסי השוכן על שפת הים התיכון בחייו של סב המשפחה, מרדושה, קיימים שני ערכים עיקריים ונעלים מכל: אדמתו ודתו. במהלך הסרט מתברר לו, ששני הערכים האלה מתפוררים, מתמוגגים ויוצאים מתחום שליטתו. הדת, כך מסתבר, כבר אינה חזקה מספיק כדי לשמור על אחדות המשפחה. הבנים עסוקים ומוטרדים בשלהם, עסקיהם ומשפחותיהם ואין הם רואים עוד בדת ערך חשוב. גם בעלותו על אדמתו נתונה בסכנה כששכניו הערבים מעוניינים ודורשים לרכוש אותה כדי להרחיב את בית הקברות המוסלמי הסמוך. בתוך כל זאת שזורים נושאים נוספים, כגון פער הדורות במשפחה היהודית שבגלות, סגנון החיים שלה, האווירה בבית ובכפר, יחסי השכנות עם הערבים, הקשר עם הציונות וסיפור האהבה בין אנדרה ליסמינה. | עוד תקצירי עלילה »
מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
Burning Land
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 16.06.1984
זמן ריצה:
95 דקות (שעה ו-35 דקות)
צבע:
צבע

בימוי
תסריט

כל צוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.