זאיה (1999)

Zaya

-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.4
134 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
גיבורת הסרט היא זאיה (מעיין קרת), נערה יהודיה יפהפיה החיה בכפר ברברי בהרי האטלס ונמשכת עוד מילדותה אל החופש, אל ההרים הגבוהים ואל הנהר, שם היא פוגשת ומתאהבת במנהיג לוחמי הטוראג האגדים - נג'יב (סמי הורי).

אמה ואביה של ז...
אין תמונה
יונתן פז (בימוי)
אין תמונה
מעין קרת (זאיה)
סמי הורי (נג'יב)
אין תמונה
אין תמונה
שרי צוריאל (מדאם מנו)
דן תורג'מן (מסעוד)
אלון דהן (סטולבך)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
גיבורת הסרט היא זאיה (מעיין קרת), נערה יהודיה יפהפיה החיה בכפר ברברי בהרי האטלס ונמשכת עוד מילדותה אל החופש, אל ההרים הגבוהים ואל הנהר, שם היא פוגשת ומתאהבת במנהיג לוחמי הטוראג האגדים - נג'יב (סמי הורי).

אמה ואביה של זאיה כמו גם הסביבה כולה, המאמינים כי שדי הנהר נכנסו בה, לוקחים אותה ל"הרפא" אצל רופאת אלילים, לקבר הצדיק, ועוד, אך דבר לא עוזר. זאיה שהרתה לאהובה, נמלטת להרים שם היא יולדת בת. הדבר נודע ושוטרים נשלחים בעקבותיה. זאיה מספיקה להסתיר את התינוקת בטרם היא נלכדת. באין התינוק בנמצא, חייבת היא לעבור את "מבחן החלב" בעקבותיו נגזר עליה גירוש מהכפר. התינוקת אשר החביאה בקן החסידה בהרים, מתה, ודעתה של זאיה נטרפת עליה. היא קופצת אל הנהר לאבד את עצמה לדעת. אך הנהר פולט אותה. סהרורית היא מגיעה לקזבלנקה, שם היא נאספת ע"י קולונל צרפתי מזדקן. עם מותו של מיטיבה, מאומצת זאיה ע"י מאדאם מנו - אירופאית בעלת בית זונות מפואר ואקסלוסיבי. זאיה מאמינה כי גורלה נחרץ בידי שדי הנהר - אשר קידשוה כאשר דם בתוליה הכתים את מי הנהר. ומכאן הקללה הרובצת עליה - כל מי שיבעל אותה, סופו למות. בינתים, נג'יב אהובה מצליחה לעלות על עקבותיה ומגיע לקזבלנקה. תשוקתה של זאיה מכניעה אותה והיא מתמסרת לו למרות ידיעתה את הגורל הצפוי להם.

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
מבוסס על אירועים אמיתיים | הכל »

מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
צבע:
צבע

בימוי
משחק
... זאיה
... נג'יב
... עבדו
... מדאם מנו
... מסעוד
... סטולבך

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

אנונימי (לא מזוהה)
אנונימי (לא מזוהה) (ב-28.10.2016)
איפה נמצאת וחיה היום זאיה?
סרט מקסים לכו לראות
ק

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.