הגרעין הקשה (2001)

Last Resort

ישראל  ·  דרמה, מתח  ·  שעה ו-34 דקות
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.6
80 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
השנה היא 1993, ליל ה-13 בספטמבר (הסכם ושינגטון, לחיצת היד בין רבין לבין ערפאת מתרחשת בלילה זה). על הר חזון שבגליל התחתון מפוזרים שרידיה של היאחזות נחל בה ישב גרעין בעל שאיפות חברתיות בתחילת שנות ה-80.

נועם וקס מנהיג הג...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
השנה היא 1993, ליל ה-13 בספטמבר (הסכם ושינגטון, לחיצת היד בין רבין לבין ערפאת מתרחשת בלילה זה). על הר חזון שבגליל התחתון מפוזרים שרידיה של היאחזות נח"ל בה ישב גרעין בעל שאיפות חברתיות בתחילת שנות ה-80.

נועם וקס מנהיג הגרעין הכריזמטי, מזעיק את חבריו מאז בחזרה אל ההר, בדרכים מפתיעות ומניפולטיביות המגרות את סקרונתם. הוא עושה זאת כדי להשלים סרט דוקמנטרי על הגרעין שהתפרק, ובאמצעותו להתגבר על הטראומות והצלקות שהשאירו בו הימים ההם. זהו הקשר הראשון שנועם יוצר עם חבריו לאחר אחד-עשר שנות שתיקה, בהן לא ידעו היכן הוא ומה עלה בגורלו. ששת החברים שמגיעים בבהילות אל המקום נאלצים להתמודד עם תחושת הבגידה האישית והרעיונית שנועם נושא עמו מאז נפרדו. במקביל מתמודד כל אחד מהם עם משבר חייו בהווה ובזיקה הקיימת בינו לבין בעיות לא פתורות מתקופת הגרעין.

ליל המפגש הופך לחשבון נפש נוקב, שמבטא גם את הטלטלה שעברה החברה הישראאלית בעשור שבין מלחמת לבנון והסכמי אוסלו, ומסתיים באופן מפתיע וטראגי.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 03.02.2001
זמן ריצה:
94 דקות (שעה ו-34 דקות)
צבע:
צבע

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.