אסורות (2001)

Asurot

ישראל  ·  תעודה  ·  שעה ו-15 דקות  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.3
113 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
נאג'וא, נאוול וסיהם הן שלוש אלמנות פלסטיניות, המתגוררות עם ילדיהן בבית אחד ברחוב השוהדא בחברון. בכניסה לביתן מוצבת עמדה של צהל, על הגג עמדת תצפית החולשת על חברון הפלסטינית. שלוש הנשים, כלואות ולכודות באמצע, מוקפות תמיד חי...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
נאג'וא, נאוול וסיהם הן שלוש אלמנות פלסטיניות, המתגוררות עם ילדיהן בבית אחד ברחוב השוהדא בחברון. בכניסה לביתן מוצבת עמדה של צה"ל, על הגג עמדת תצפית החולשת על חברון הפלסטינית. שלוש הנשים, כלואות ולכודות באמצע, מוקפות תמיד חיילים ישראליים, מנסות לנהל את חייהן במצב כמעט פרוורטי, הכיבוש פולש אל הבית ופוגש בו עוני, בדידות, כאב, אך גם שמחות קטנות של חיי היום יום.

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
הסכסוך היהודי-ערבי, הסכסוך הישראלי-פלשתיני, צה"ל | הכל »

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
75 דקות (שעה ו-15 דקות)
צבע:
צבע

צילום

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 1 תגובות

יפה כהן
יפה כהן (ב-27.02.2011)
הסרט קשה מאוד!
אך אסור לנו לשכוח את החשיבות של חברון לעם היהודי, אבות האומה שלנו שוכנים שם. יש לנו את כל הזכות בעולם לגור שם זוהי חובתינו לשמור על אבני הדרך של העם היהודי.
החיילים שם שומרים על בטחונם של היהודים בחברון. וברור שהם לא נהנים מהמצב המורכב הזה ומהייחסים בין ערבים ויהודים. הבעלים של האלמנות שם השתתפו בחמאס, הם שונאי ישראל, אני מבינה שמי שגדל במצב הזה בחברון יהודים וערבים כאחד לומד שנאה מהי. וזוהי מציאות עצובה. אבל אסור לי לרחם על שונאי ישראל. ובשביל בטחון היהודים והחיילים שחיים בחברון בשליחות חשובה מאוד, אני לא אהסס להסכים לחיילים לשמור מעל בית של משפחות ערביות.
כשפינו את גוש קטיף וגירשו 7000 משפחות מבתיהם לאחר 30 שנה במקום. הוציאו קברים של אנשים השאירו משפחות ללא פיצויים ללא עבודה וללא בית, והכל למען בטחון החיילים והמדינה, לא עשיתם סרט להראות כמה אכזרי זה נכון?
המצב קשה לשתי הצדדים. והלוואי ויהיה לזה סוף אבל לא ע"י שנחליש את עצמנו ולא ניתן לעצמנו את הזכות הבסיסית לשמור על מקומות קדושים לעמ"י.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.