קצכן (2005)

Katzchan

ישראל  ·  דרמה  ·  46 דקות  ·  סרט טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.3
118 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר עלילה
לד בן שמונה ממוצא יקי, המחפש אחר אביו, מציג את קשי הקליטה וההתערות של יהדות גרמניה בארץ ישראל של שנות החמישים והאנשים שבה. כאשר נפטרת אימו של קצכן הוא עובר לגור אצל הדודה אופנהיים. הדודה, למרות רצונה העז לגדל את הילד, ורצ... תקציר מורחב »
מידע לצופים
שפה מדוברת:

עלילה:
לד בן שמונה ממוצא יקי, המחפש אחר אביו, מציג את קשי הקליטה וההתערות של יהדות גרמניה בארץ ישראל של שנות החמישים והאנשים שבה. כאשר נפטרת אימו של קצכן הוא עובר לגור אצל הדודה אופנהיים. הדודה, למרות רצונה העז לגדל את הילד, ורצונו של קצכן באם, שבויה בעולם ממנו באה ולא יכולה לטפל בו. קצכן עוזב את ביתה ועובר לגור עם דודו, ארתור. אהבתו של הדוד לקצכן אינה יודעת גבולות, אך מקנן בו החשש, כי אם יחיה איתו יגדל להיות שכמותו - איש מיואש וממורמר. ביחד עם הדודה נופלת החלטה להעביר את קצכן לקיבוץ בישראל היפה והחדשה. קצכן מחפש לו בית בטוח ושליו. בדרכו הוא פוגש עולם ואנשים, את אחמד, רועה הצאן ואת התימנים במעברה, אך נאלץ לעבור ממקום למקום עת מגיע השוטר שמחפש אחריו. קצכן נלקח לתחנת המשטרה. שם מסתבר שדודו התאבד ודודתו חזרה לוינה. לרשויות אין ברירה אלא להחזירו לקיבוץ. קצכן המפוחד משכנע את השוטר לקחתו לאביו. הפגישה בין האב לבנו מרגשת וישנה תחושת שלמות והרמוניה ביניהם. אך לאט הולך ומתברר לקצכן, כי אביו משוגע. הגילוי על כך, שעליו לקחת אחריות על מעשי אביו ביחד עם חוסר ההבנה של אביו על חיים ומוות, יוצרים היפוך תפקידים טרגי בין האב החולה ובנו שהתבגר במהלך המסע. | עוד תקצירי עלילה »
מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
סיפור מהסרטים: קצכן (שם מלא)
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 24.02.2005
זמן ריצה:
46 דקות (46 דקות)
צבע:
צבע

חברות מעורבות

תסריט
יואל הופמן (ספר, ספר)

כל צוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.