ישראל, גרמניה, ארה"ב  ·  תעודה  ·  57 דקות  ·  סרט טלויזיה
מוסר השילומים - כרזה
-
מדד המבקרים

אין מספיק ביקורות

5.5
126 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר: מסע לעולם הולך ונעלם - עולמם של 240,000 ניצולי השואה שעוד חיים בינינו. מאחורי מספר עצום זה מסתתר נתון מדהים: רבע מניצולי השואה החיים בישראל מוגדרים עניים. המשמעות היא ש-80,000 קשישים שעברו את מוראות מלחמת העולם השנייה, חי... תקציר מורחב »
אין תמונה
גיא מרוז (בימוי)
אין תמונה
גיא מרוז (עצמו)

סקירה

עלילה

מסע לעולם הולך ונעלם - עולמם של 240,000 ניצולי השואה שעוד חיים בינינו. מאחורי מספר עצום זה מסתתר נתון מדהים: רבע מניצולי השואה החיים בישראל מוגדרים עניים. המשמעות היא ש-80,000 קשישים שעברו את מוראות מלחמת העולם השנייה, חיים מתחת לקו העוני ובתנאים מחפירים. עם הנתון הזה יוצאים אורלי וילנאי-פדרבוש וגיא מרוז למסע ארוך בעקבות מיליארדי הדולרים שהעבירה ממשלת גרמניה לממשלת ישראל עם חתימת הסכמי השילומים. הם מגלים שאז כמו היום, מוקצים כספים רבים לניצולי השואה באמצעות וועידת התביעות העולמית ואגף הנכים באוצר, אולם כספים אלו משום מה לא מגיעים ליעדם ? רווחת ניצולי השואה הנזקקים.
"מוסר שילומים" הוא סרט המתחקה אחר מדינה שנבנתה על גבם של ניצולי השואה מכספי השילומים שהיו אמורים לקבל. עד שנת 2015 לא יישארו עוד בינינו עדים חיים לזוועה הנאצית. | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית

היבטים טכנים
זמן ריצה:
57 דקות (57 דקות)
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט הטלויזיה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.