רשום לך בתעודת הזהות שאני אבא שלך (2008)

It Is Written in Your I.D That I am Your Father

ישראל  ·  תעודה  ·  45 דקות  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

6.0
91 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
הסרט מתאר תהליך התקרבות בין שני בני אדם. האחד, כבן 68, אוסף ספרים יד שנייה, חי בדלות, ללא טלפון נייד, מכונית או כרטיס אשראי. בביתו הרדיו פתוח על 'קול המוזיקה', טפסי טוטו פזורים על השולחן, משהו תמיד מתבשל על האש, חפציו מסו...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
הסרט מתאר תהליך התקרבות בין שני בני אדם. האחד, כבן 68, אוסף ספרים יד שנייה, חי בדלות, ללא טלפון נייד, מכונית או כרטיס אשראי. בביתו הרדיו פתוח על 'קול המוזיקה', טפסי טוטו פזורים על השולחן, משהו תמיד מתבשל על האש, חפציו מסודרים בקפידה והעציצים פורחים באדניות.

הוא יליד ירושלים, דור שביעי בארץ. כיום הוא גר בדיור מוגן של 'עמידר' ומוקף ידידות הבטוחות שהן ימסדו אותו. יש לו נוכחות מרשימה, קסם אישי, תנועותיו מדודות ושקולות אך התנודות הלא רצוניות שבפניו מרמזות על מצוקה. עשן הסיגריה שבפיו מגן עליו, פתיחותו וכנותו מעלים את הספק שהוא מסתיר משהו. שמו מרדכי. הוא גרוש ויש לו שלושה ילדים. הוא לא בקשר איתם ולא מתגעגע אליהם כי "כולם קיימים".

אני, בנו הצעיר של מרדכי, נולדתי ארבע שנים אחרי שאבי לקח חלק במלחמת יום הכיפורים ששינתה את החיים של משפחתנו. כשהייתי בן 13, אבי לקח איתו את המיטה שלו ושל אמא ועזב. במשך שש שנים לא ידענו עליו דבר. הוא לא שלח מכתב ולא הרים טלפון. רק ההקדשות על הספרים שנתן לנו נותרו כעדות ריקה לאהבתו. זהו סרט אישי המראה איך למרות התהום הפעורה נוצרת אפשרות למפגש.

ז'אנר:
מידע לצופים
מידע לחוקרים ולמקצוענים
שמות נוספים:
רשום לך בתעודת זהות שאני אבא שלך (כתיב חלופי)
רשום לך בת.ז. שאני אבא שלך
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
45 דקות (45 דקות)
צבע:
צבע

בימוי
הפקה
עריכה
תסריט

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

מציג 2 תגובות

חיים שבת
חיים שבת (ב-04.09.2010)
סרט חזק ויוצא דופן בכוח שלו וברגש שיש בו
אינטנסיבי ויחד עם זאת עדין
ריאלסטי ויחד עם זאת פיוטי
סרט יפה מאד.
בבה
בבה (ב-07.11.2009)
סרט מרגש ונוגע .

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.