ערפל (2008)

Fog

ישראל  ·  תעודה  ·  57 דקות  ·  סרט תעודה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.4
36 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" למרות הפיתוי, חלבי נמנע במכוון מליצור מה שעלול היה להתפרש כסרט תדמית לאמונה הדרוזית. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
סמל ראשון מועין חלבי, נעלם בראשית מלחמת יום כיפור ,במהלך ניסיון כושל של צהל לכבוש את החרמון מידי הסורים ב- 8 באוקטובר 1973. שבועיים לאחר מכן הודיע צהל ,שגופתו של מועין נמצאה. הארון הובא לקבורה בכפרו של מועין, הכפר הדרוזי ...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
סמל ראשון מועין חלבי, נעלם בראשית מלחמת יום כיפור ,במהלך ניסיון כושל של צה"ל לכבוש את החרמון מידי הסורים ב- 8 באוקטובר 1973. שבועיים לאחר מכן הודיע צה"ל ,שגופתו של מועין נמצאה. הארון הובא לקבורה בכפרו של מועין, הכפר הדרוזי דלית את כרמל. בצה"ל התעקשו שהארון לא ייפתח בנימוק ,שהגופה נמצאה במצב מתקדם של ריקבון וטקס הקבורה לווה בספק ובתקווה שאולי לא את יקירם הם טומנים בבית הקברות האזרחי ללא מצבה וסימן קבר, כנהוג בחברה הדרוזית המסורתית. חודש לאחר הקרב בחרמון נולד ילד בכפר מרר ,שבגליל, הוריו קראו לו בשם רוני. כשמלאו לו ארבע שנים סיפר רוני שהוא גלגולו של מועין. הוא ידע לספר על מועין הכול: תחביביו, בני משפחתו, שמות חבריו וחשוב מכול סיפור הריגתו כמה דקות אחרי שערפל כבד הסתיר אותו מעיני חבריו לנשק. לכאורה, סיפור דרוזי כמעט שיגרתי על גלגול נשמות, אלא שבשנת 1985 שמעו כמה מתושבי דלית אל כרמל את מועין מדבר ברדיו הרשמי של דמשק ומספר שלמעשה הוא נפצע פציעה קלה ונפל בשבי. במאי הסרט, בן משפחתו של מועין יצא למסע במרחבי הזמן, הזיכרון, הדת הדרוזית והמציאות הישראלית עקובת הדם בניסיון לחקור ולגלות מה עומד מאחורי הסיפור המורכב הזה או, במילים פשוטות, האם מועין חי? החקירה ,שמנסה להגדיר עובדות אובייקטיביות מגלה מציאות מעורפלת ובמקום אליו זוחל הערפל זוחלת גם האמונה. "ערפל" הוא סרט שבו כל תשובה אפשרית וכל פתרון יהיה דרמטי.

ז'אנר:
מידע לצופים
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
זמן ריצה:
57 דקות (57 דקות)
צבע:
צבע

בימוי
עריכה
צילום

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.