ישראל  ·  תעודה  ·  שעה ו-22 דקות  ·  סרט תעודה
גחליליות - כרזה
-
מדד המבקרים

אין מספיק ביקורות

6.0
61 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
תקציר: גחליליות מספר את סיפורו של ילד בן 12, צעיר בן 24 ומבוגר בן 44 שיוצא לחפש את אחיו, גיורא, שנשאר בן 19, במלחמת יום כיפור. תיעוד אישי אמיתי מרגש ומטלטל ע תקציר מורחב »
פרטים מיוחדים
1 מועמדויות לפרסים בולטים (כל הפרסים »)

סקירה

עלילה

פעמיים בעבר, השתתף גילי מייזלר בחיפושים אחרי אחיו גיורא, נעדר מפורסם ממלחמת יום כיפור: חיפוש פיסי עם משפחתו בסיני ובישראל בזמן המלחמה, וכעבור עשר שנים במזרח הרחוק במסע אישי מתעתע, המוביל אל מחוזות הפנטזיה והשיגעון. כעת הוא יוצא למסע השלישי כדי להיזכר, לסכם ולהירפא משני המסעות הטראומטיים הקודמים. "גחליליות" הוא סרט המביא סיפור שהמתין להיות מסופר במשך יותר מעשרים שנים. הסרט פורס סיפור המתרחש על-פני ארבעה עשורים, ומורכב משלושה מסעות חיפוש המתקיימים בשלושה מישורי זמן שונים. מישור הזמן הראשון, הוא זה של 1973-1975, מלחמת יום כיפור שעם פריצתה, בשישה באוקטובר 1973, מתחיל סיפור היעלמותו המסתורית של גיורא מייזלר. זוהי נקודת המוצָא של הסרט. סיפורו של גיורא הנעדר מסופר מנקודת מבטה של משפחתו ושל אלו אשר עסקו בחיפושים אחריו, ודרכם משתקפת מדינת ישראל. מישור הזמן השני הוא זה של 1984-1985, בו נערך המסע הראשון של גילי למזרח הרחוק, במהלכו הוא "מחייה" את גיורא. זהו מסע תודעתי, מתעתע ומרתק, אליו הוא יוצא מתוך תחושת חוסר מוצא; מתוך תקווה שחיפוש במימד האחר, הרוחני, יאתר עבורו את הסָם שייִצור ויחזיר למענו את גיורא מחדש. במישור זמן זה, כמו במישור הזמן הראשון, העלילות הן מסתוריות ולא שְלֵמות, נקטעות בפתאומיות ונותרות ללא סיום טבעי. מישור הזמן השלישי מתחיל ב-2005 וממשיך להתקיים בהווה. ציר העלילה המתנהל בו מציג אדם מבוגר, שׂריד אחרון למשפחתו השומר על גחלת הזיכרון של אחיו, שיוצא למסע בו ישלים את שני הסיפורים האחרים וימצא את הסיוּמים הנעדרים מהם. העלילה האחרונה של הסרט תעסוק במסע השני למזרח, בשנת 2005, שבמהלכו משחזר גילי מייזלר בליווי מצלמה את מסע החיפושים הראשון שלו ומנסה להבין מה באמת קרה לו שָם, עשרים שנים קודם. | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית

היבטים טכנים
זמן ריצה:
82 דקות (שעה ו-22 דקות)
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.