שאלות של חיים ומוות - כרזה

שאלות של חיים ומוות (2015)

Sheelot Shel Chayim VaMavet

ישראל  ·  תעודה  ·  שעה  ·  סרט טלויזיה
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.5
52 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" "שאלות של חיים ומוות" מצליח לספק שורה של רגעים מעניינים, ולא תמיד פשוטים. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
17 אנשי תרבות, אמנות, משפט וחברה, יצאו למסע בפולין במטרה להתמודד עם הנחלת זיכרון שואה, הפקת לקחים ואמות מידה מוסריות וערכיות.
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
"לשנות את החשיבה, לשנות את הראיה של הדור הבא, להצליח לדלות מאסון השואה תעצומות נפש לדורות הבאים". עם המשפט הזה יצאו 17 איש - אנשי תרבות, אמנות, משפט וחברה - למסע בפולין במטרה להתמודד עם הנחלת זיכרון שואה כשהדגש במסעם הוא הסתכלות על השואה מנקודת מבט אחרת: כבר לא רק כקורבנות אלא למצוא לקחים ואמות מידה מוסריות וערכיות.
למסע יוצאים: יהורם גאון (שחקן), יונה אליאן קשת (שחקנית), פרופ' סמי סמוחה (סוציולוג), פרופ' ירון זליכה (פרופ' חבר בקרייה האקדמית אונו), אמונה אלון (סופרת), ד"ר אליהו וינוגרד (שופט בדימוס), דובי איינכוולד (עורך ידיעות ספרים), איתן מדמון (מנכ"ל גלובס), אסתי זקהיים (שחקנית), גיא לואל (שחקן), אריאל סנדר (גלעד לובינג), גולן אזולאי (שחקן, זמר ויוצר), אברהם נתן ואפרת גוש (זמרת ויוצרת). את הקבוצה מוביל בפולין הרב אברהם קריגר ראש מכון שם עולם.
הסרט עוקב במהלך כשבוע באופן אינטנסיבי אחר החוויות האישיות והרגשיות של משתתפי המסע, עם ראיונות עומק שצולמו בביתם בישראל ועד לחזרתם לארץ.
מה קורה כשדיון ישראלי יהודי מהותי שכזה מגיע לפתחם של פרופ׳ סמי סמוחה החילוני/השמאלן מול יהורם גאון המסורתי? מה קורה כשאלוהים עומד למשפט על מעשיו או על העדרו באושוויץ? מה צעקה שם אמונה אלון?
מה אפשר לקחת מקרון הרכבת בלודז', שיהיה משמעותי גם לדור שלא הכיר את אלו שנסעו ברכבות אלו? וממי בקשו משתפי המסע סליחה בפח האשפה ליד הקרמטוריום באושוויץ?
המסע יציב בדרכו סימני שאלה גדולים סביב האופן בו עתיד להישמר זיכרון השואה בעיניהם.

נושאים:
העבירו את העכבר מעל כיתוב זה כדי להציג נושאים קשורים (אזהרה: עשוי להכיל ספויילרים)
השואה | הכל »

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בטלויזיה: 15.04.2015
זמן ריצה:
60 דקות (שעה)
צבע:
צבע

בימוי
הפקה
עריכה

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.