הנובליסטים (2015)

The Nobelists

ישראל  ·  תעודה  ·  סדרת טלויזיה  ·  ישראל: בהמתנה להפצה רשמית
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.4
773 מצביעים
גולשי IMDb
5.8
87 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
" הבעיה היא שנקודת המוצא הזו צרה מדי, ובדיעבד מתברר שגם לא מאוד מעניינת. קראו הכל דף ביקורת ותגובות

תקציר

#תקציר מורחב
בעשר השנים האחרונות זכו שמונה מדענים ישראלים בפרס נובל, הישג יוצא דופן בכל קנה מידה לגבי מדינה בסדר גודל כמו שלנו. זכייתם של דניאל כהנמן, ישראל אומן, דן שכטמן, אברהם הרשקו, אהרן צ'חנובר, עדה יונת, מייקל לויט ואריה ורשל הו...
תקצירי פרקים 4 פרקים בעונה אחת
(עונה 1, פרק 4)
פרק #1.04
ע01פ04
פרופסור דניאל כהנמן. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)
(עונה 1, פרק 3)
פרק #1.03
ע01פ03
פרופסור דן שכטמן. (התקציר באדיבות: yes טלויזיה בלוין)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
בעשר השנים האחרונות זכו שמונה מדענים ישראלים בפרס נובל, הישג יוצא דופן בכל קנה מידה לגבי מדינה בסדר גודל כמו שלנו. זכייתם של דניאל כהנמן, ישראל אומן, דן שכטמן, אברהם הרשקו, אהרן צ'חנובר, עדה יונת, מייקל לויט ואריה ורשל הועלתה על נס ונחגגה בפי כל כהוכחה נוספת לתחייתו המחודשת של הגניוס היהודי בישראל. מדינה שלמה עקבה אחר חצי תריסר מדענים אפורי שיער ונרגשים, כולם בין סוף גיל השישים לגיל השבעים, שבאחת הבליחו מאורות הניאון של המעבדות אל אור הזרקורים. אבל אחרי הריקוד עם מלך שוודיה, הטקסידואים ושמלות הערב, מעטים מאתנו יודעים באמת על מה הם זכו בכלל? במה זה היה כרוך, ואיך לעזאזל זה מתקשר לחיים שלנו?
בחמישה פרקים בני 35 דקות כל אחד, חודרים לתוך עולם הרעיונות המדעיים והתגליות פורצות הדרך של זוכי הנובל. זהו פורטרט אישי לכל אחד ממקבלי הפרס אשר כולל הסבר נהיר, דינמי ומחויך על תגליתו, הסבר שיובן על ידי כל צופה טלויזיה סקרן.
סיפור חייהם של זוכי הנובל מציג פן נרחב ומגוון של הסיפור הישראלי; עולים חדשים, ניצולי שואה, שכול, ימין ושמאל, חד הוריות ועוד. כולם נלחמו שנים ארוכות כדי להגיע לאן שהגיעו. אך את כולם הובילה וסחפה התשוקה לגילוי המדעי, עבודה אפורה וסיזיפית של שנים ארוכות. הם שונים כל כך מהגיבורים בהם אנו מורגלים ומהווים ניגוד גמור להוויה השולטת במקומותינו.
בין המרואיינים: פרופ' דניאל כהנמן / פרופסור ישראל אוּמַן / פרופסור דן שכטמן / פרופסור אברהם הרשקו / פרופסור אהרן צ'חנובר / פרופסור מייקל לויט / פרופסור אריה ורשל

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
בהמתנה להפצה רשמית
צבע:
צבע

כל המשתתפים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סדרת הטלויזיה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סדרת הטלויזיה

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.