מכתבים מאיוו ג'ימה (2007)

Letters From Iwo Jima

ארה"ב, יפן  ·   ·  שעתיים ו-21 דקות
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

5.5
101 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
לפני שישים ואחת שנה, נפגשו צבא ארהב וצבא יפן באיוו ג'ימה. כעבור מספר עשורים, מתגלים בחפירות מאות מכתבים באדמת האי השומם. המכתבים נותנים קול ופנים לגברים אשר לחמו שם ולמפקדם יוצא הדופן, טדאמיצ'י קוריבאישי (קן וואטאנבי) אשר...
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
לפני שישים ואחת שנה, נפגשו צבא ארה"ב וצבא יפן באיוו ג'ימה. כעבור מספר עשורים, מתגלים בחפירות מאות מכתבים באדמת האי השומם. המכתבים נותנים קול ופנים לגברים אשר לחמו שם ולמפקדם יוצא הדופן, טדאמיצ'י קוריבאישי (קן וואטאנבי) אשר עמד בראשם. בטקטיקות חסרות התקדים של קוריביאשי, מה שהיה צפוי להיות תבוסה מהירה ועקובת דם, הופך ללחימה נועזת ורבת תושייה שנמשכת כמעט ארבעים יום. כ- 7,000 חיילים אמריקנים נהרגו באיוו ג'ימה; יותר מ 20,000 חיילים יפנים הושמדו. אדמותיה השחורות של איוו ג'ימה מוכתמות בדמם, אך הקרבתם, מאבקם, אומץ לבם וחמלתם ממשיכים לחיות במכתביהם ששלחו הביתה.
בניסיון לחקור אירוע אשר ממשיך ליצור תהודה בשתי התרבויות, קלינט איסטווד הרגיש שיצירת סרט אחד בלבד, "גיבורי הדגל", לא תעביר את מלוא הסיפור. בפרויקט כפול חסר תקדים, שצולם בד בבד ועתיד לצאת ברצף, איסטווד מבקש לחשוף את קרב איוו ג'ימה ? ובהשתמעות, את המלחמה בחזית הפסיפית ? לא רק כעימות כוחות, אלא כעימות בין תרבויות.

ז'אנר:
מידע לצופים
1 זכיות  +  2 מועמדויות לפרסים חשובים במיוחד (כל הפרסים »)
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 22.02.2007
זמן ריצה:
141 דקות (שעתיים ו-21 דקות)

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.