חקירה מעבר לקווים - כרזה

חקירה מעבר לקווים (2007)

Rendition

ארה"ב  ·  דרמה, מתח  ·  שעתיים
-
מדד אידיבי של ביקורות ישראליות

אין מספיק ביקורות

6.8
48,767 מצביעים
גולשי IMDb
5.3
118 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?

תקציר

#תקציר מורחב
ג'ייק ג'ילנהול, ריס ווית'רספון, פיטר סרסגארד, אלן ארקין מריל סטריפ והשחקן הישראלי יגאל נאור, מובילים את צוות השחקנים עטור הכוכבים של חקירה מעבר לקווים, מותחן סוחף של הבמאי גווין הוד (הבמאי של הסרט זוכה האוסקר צוצי) שמעניק...
אין תמונה
גווין הוד (בימוי)
ריס ווית'רספון (איזבלה אל איברהימי)
ג'ייק ג'ילנהול (דאגלאס פרימן)
מריל סטריפ (קורין וויטמן)
יגאל נאור (אבאסי פאוול)
אלן ארקין (הסנטור הוקינס)
פיטר סארסגארד (אלן סמית')
אין תמונה
עומר מטוולי (אנואר אל איברהימי)
אין תמונה
נאווה זיו (סאמיה פאוול)
ריימונד אמסאלם (ליילה פאוול)
פרטי התקציר #עוד קוים סיפוריים
ג'ייק ג'ילנהול, ריס ווית'רספון, פיטר סרסגארד, אלן ארקין מריל סטריפ והשחקן הישראלי יגאל נאור, מובילים את צוות השחקנים עטור הכוכבים של "חקירה מעבר לקווים", מותחן סוחף של הבמאי גווין הוד (הבמאי של הסרט זוכה האוסקר "צוצי") שמעניק מבט נוקב בנושאים פוליטיים מורכבים סביב המדיניות "הס?גרה בלתי רגילה" (?extraordinary rendition?) בה נוקט הממשל האמריקאי ? מדיניות על פיה בעלי אזרחות זרה החשודים בפעילות טרוריסטית נחטפים ומועברים לבתי כלא במדינות מעבר לים לצורכי מעצר וחקירה.

"חקירה מעבר לקווים" מתרחש בשתי יבשות ועוקב אחרי סיפוריהן של מספר דמויות: דגלאס פרימן (ג'ייק ג'ילנהול) אנליסט של ה-CIA, שמוצב בצפון אפריקה ונאלץ לפקפק במוסריות של המשימה שלו אחרי שהוא חוזה בחקירה ברוטאלית של מהנדס כימי אמריקאי ממוצא מצרי על ידי משטרה חשאית צפון אפריקאנית; אנואר אל איבראהים (עומר מטוואלי), המהנדס הכימי האמריקאי - מצרי שמשפחתו היגרה לארה"ב כשהיה ילד, ועתה הוא חשוד במעורבות טרוריסטית; אשתו ההרה, איזבלה אל איברהים (זוכת האוסקר ריס ווית'רספון), שעושה הכל כדי למצוא את בעלה הנעדר, שנעלם במהלך טיסה מקייפטאון בדרום אפריקה לוושינגטון, ויוצרת קשר עם חבר ישן מהקולג' בעל קשרים פוליטיים; אלן סמית' (פיטר סרסגארד), העוזר של הסנטור הוקינס (זוכה האוסקר אלן ארקין), שחושף את העובדה שאנואר הועבר למתקן חקירה באפריקה בהוראת ראש המטה ללוחמה בטרור, קורין וויטמן (זוכת האוסקר מריל סטריפ); אבאסי פאוול (השחקן הישראלי יגאל נאור) המנהל של מתקן החקירה הסודי, שיש לו בעיות אישיות משלו עם בתו המרדנית פאטימה וחברה? המוסלמי הקיצוני.

"חקירה מעבר לקווים" חוקר באומץ את האזור האפור שבין ימין ושמאל, ונכון ולא נכון ולא מוצא תשובות קלות. הבמאי גווין הוד, שסרטו "צוצי" היה הסרט הדרום אפריקאי הראשון שזכה באוסקר, מביים כאן את סרטו האמריקאי הראשון, על פי תסריט רב שכבתי שכתב ק?לי סיין.

ז'אנר:
מידע לחוקרים ולמקצוענים
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 25.10.2007
זמן ריצה:
120 דקות (שעתיים)
צבע:
צבע


בימוי
תסריט
משחק
... איזבלה אל איברהימי
... דאגלאס פרימן
... קורין וויטמן
... אבאסי פאוול
... הסנטור הוקינס
... אלן סמית'
... אנואר אל איברהימי
... סאמיה פאוול
... ליילה פאוול
... סאפיה
... לי מאייר

כל השחקנים וצוות ההפקה »

תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על הסרט העלילתי, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על הסרט העלילתי

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.