ארה"ב  ·  תעודה  ·  שעתיים ו-8 דקות  ·  סרט תעודה
-
מדד המבקרים

אין מספיק ביקורות

7.2
68 מצביעים
גולשי IMDb
5.5
181 מצביעים
גולשי אידיבי
ומה דעתכם?
כל הביקורות » דבר המבקרים:
"מוכיח את חיותו הרוחשת של עוף החול המשרטט גבולותיו של כל קונפליקט פוליטי וקיומי בארצנו רויית הקונפליקטים. " מאת גידי אורשר (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
"ין מדובר בחוויה אסתטית, אבל אם יוצאים מנקודת ההנחה כי תפקידו של הקולנוע לרגש ולעורר מחשבה, הרי ש"להרוג את קסטנר" עושה זאת טוב יותר מכל סרט אחר בסביבה." מאת אבנר שביט (קרא הכל דף ביקורת ותגובות)
תקציר: ישראל (רודולף) קסטנר, יהודי הונגרי, פקיד בכיר במשרד המסחר והתעשייה. קסטנר, הואשם ב-1953 עי מלכיאל גרינוולד בשיתוף פעולה עם הנאצים בהשמדת יהודי הונגריה במלחמת העולם השניה על מנת להציל כ-1,700 יהודים מיוחסים, ובהם קרוביו וח... תקציר מורחב »
אין תמונה
גיילן רוס (בימוי)
ביקורות מבקרים
אבנר שביט
מבקר נבחר, עכבר העיר
"ין מדובר בחוויה אסתטית, אבל אם יוצאים מנקודת ההנחה כי תפקידו של הקולנוע לרגש ולעורר מחשבה, הרי ש"להרוג את קסטנר" עושה זאת טוב יותר מכל סרט אחר בסביבה.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות
גידי אורשר
"מוכיח את חיותו הרוחשת של עוף החול המשרטט גבולותיו של כל קונפליקט פוליטי וקיומי בארצנו רויית הקונפליקטים.
קרא הכל דף ביקורת ותגובות

סקירה

עלילה

ישראל (רודולף) קסטנר, יהודי הונגרי, פקיד בכיר במשרד המסחר והתעשייה. קסטנר, הואשם ב-1953 ע"י מלכיאל גרינוולד בשיתוף פעולה עם הנאצים בהשמדת יהודי הונגריה במלחמת העולם השניה על מנת להציל כ-1,700 יהודים "מיוחסים", ובהם קרוביו וחבריו, שהותר להם לעזוב את בודפשט לשווייץ ובסיוע לפושע הנאצי קורט בכר. קסטנר הגיש תביעת דיבה נגד גרינוולד. ב 1955 קבע השופט הלוי כי ההאשמות נגד קסטנר בדבר שיתוף הפעולה עם הנאצים הוכחו, וכי "קסטנר מכר את נשמתו לשטן". תומכיו של קסטנר טענו כי למעשה הוא היה גיבור, שלמרות הסיכונים והקשיים ,עשה כמיטב יכולתו להציל מספר רב ככל האפשר של יהודים. קסטנר ערער, והדיון בערכאותה גבוהות גם גרם להתפטרותו של רוה"מ משה שרת. ב-4 במרס 1957, במהלך הדיון בערעור, נורה קסטנר בידי צעירים לאומנים קיצונים ומת מפצעיו. בינואר 1958 זיכה המשפט העליון, מאשמת שיתוף הפעולה עם הנאצים. | עוד תקצירי עלילה »

ז'אנר:

ארץ מקור:
שפה מדוברת:
הפצה בישראל:
הפצה רשמית
בכורה בבתי הקולנוע: 04.01.2009
הגבלות צפיה:
ישראל: הותר לכל

היבטים טכנים
זמן ריצה:
128 דקות (שעתיים ו-8 דקות)
צבע:
צבע
תגובות וביקורות גולשים

שתפו את גולשי אידיבי בדעתכם על סרט התעודה, כתבו ביקורת, שאלו שאלות, ודונו ברעיונות שראיתם על המסך.

הוספת ביקורת / תגובה / שאלה על סרט התעודה

שתפו חברים


על כותר זה

מה אתם יודעים על השחקנים ועל הצוות? היכנסו לרשימת השחקנים וצוות ההפקה כאן באידיבי ומשם תוכלו לעבור לפרופיל של כל האישים שהיו מעורבים בהפקה הזו ולגלות עליהם מידע חדש.


מחפשים סרטים מז'אנר מסוים? לחצו על הז'אנר המועדף עליכם כדי למצוא תכנים נוספים מהסוג: תעודה  |  עוד ז'אנרים »

ידוע לכם על שגיאות בעמוד זה? אתם בעלי הזכויות על כותר זה וברצונכם להעשיר את עמוד זה? באפשרותכם לעזור ולשפר את אידיבי באמצעות עריכת עמוד זה, בחינם ובקלות: לחצו על הכפתור מימין.